Jumping Clay

Informácie o franchisovém systému

ponúka franchisového systému

Keď milujete čo robíte, vlastne ani nepracujete!

Takto by sa dalo v skratke popísať podnikanie s Jumping Clay - spojenie veľmi úspešného produktu so vzdelávaním, tvorením a zábavou pre deti i dospelých.

Modelovacia hmota Jumping Clay je unikátna svojimi vlastnosťami. Je veľmi ľahká a mäkká, v tvare guľôčky skáče, nezanecháva škvrny, je úplne zdravotne neškodlivá, a to aj pri náhodnom prehltnutí, obsahuje antibakteriálne častice, zato neobsahuje lepok ako veľa iných modelovacích hmôt. Hmota schne na vzduchu (nie je potrebné piecť v rúre) a výsledkom je ľahký, pevný a farebne stály výtvor.

Záujem detí, rodičov i pedagógov je obrovský, oceňujú neuveriteľne príjemnú textúru hmoty, jej jemnú vôňu a tiež to, že práca s ňou je čistá a nenáročná na upratanie.

Tiež ako predstavivosť, Jumping Clay nemá žiadne obmedzenia: je určená pre všetky vekové skupiny (predškolské a školské deti, dospelých a seniorov). To znamená, že každý s trochou fantázie môže pretvoriť svoje nápady, baviť sa a rozvíjať jemnú motoriku a kreativitu modelovaním najrôznejších figúrok, obrázkov, postavičiek, šperkov, dekorácií... Hmota dobre drží na najrôznejších plochách, takže už žiadne zrkadlo, hodiny, krabička, čelenka a pod. nemusí vyzerať nudne a fádne. Ideálny darček pre deti, dospelých i celé rodiny!

Jumping Clay je rýchle rastúca franšízová sieť fungujúca už 16. rokov vo viac ako 43 krajinách sveta, s otvorenými 650 akadémiami modelovania a viac ako 5000 inštruktormi a inštruktorkami. Výhodou franšízy s Jumping Clay je, že podnikáte s už zabehnutou značkou a ponúkate programy, ktoré sa v minulosti ukázali úspešnými v rôznych krajinách sveta. Hlavné kancelárie sú v Kórei, Španielsku a Srbsku a výrobné továrne sú už Južnej Kórei a tiež v Portugalsku, čo značne skracuje dodacie lehoty výrobkov.

V roku 2018 priniesla naša spoločnosť Matio s.r.o. tento jedinečný produkt a koncept do ČR, aby  umožnili aj našim deťom využívať všetky prednosti hmoty Jumping Clay.

Matio s.r.o. je jediným a výhradným držiteľom super-master franšízy pre Českú republiku s právom pre expanziu a rozvoj konceptu aj na Slovensku. Ponúkame možnosť odkúpiť franšízy pre rôzne mestá a kraje v Českej a Slovenskej republike.

Vybrať si môžete z troch modelov franšízy, ktoré sa líšia rozsahom garantovaného územia, nákupnými cenami a vstupnými poplatkami:

a) Master franšíza
b) Vlastný obchod/ stánok Jumping Clay alebo
c) Samostatná inštruktorka

a) MASTER FRANŠÍZA

Ako master franšízant rozvíjate svoje podnikanie v zmluvne dohodnutých mestách alebo regióne. Master franšízová zmluva Vám poskytne okrem záruky exkluzivity na danom území tiež používanie značky a domény Jumping Clay, know how a najnižšie možné nákupné ceny celého Jumping Clay sortimentu. Vstupný poplatok sa odvíja od počtu a kúpyschopnosti obyvateľov daného územia. Neplatíte podiel z obratu ako u iných franšíz.

Na celom definovanom území budete využívať tieto možnosti príjmu:

 1. prevádzkovať vlastné kamenné predajne so sortimentom značky Jumping Clay
 2. prevádzkovať minimálne jednu akadémiu modelovania Jumping Clay, čo znamená organizovať kurzy modelovania pre deti a dospelých vo vlastnej predajni
 3. prevádzkovať stánky Jumping Clay v obchodných centrách
 4. zásobovať cudzie maloobchodné predajne sortimentom Jumping Clay (lokálne hračkárstva, papiernictva, kníhkupectvá, drogérie, obchody s kreatívnymi potrebami a pod.)
 5. prevádzkovať krúžky modelovania s Jumping Clay v škôlkach, školách, rodinných a materských centrách, knižniciach, domovoch pre seniorov a pod.
 6. animovať deti na oslavách, svadbách, firemných akciách, akciách pre deti organizovaných mestami, obchodnými centrami a pod.
 7. vyrábať a predávať figúrky na mieru - na narodeninové a svadobné torty, firemné darčeky a pod.

b) Store franšíza - vlastná predajňa alebo stánok Jumping Clay

Jumping Clay stánok v nákupnom centre je cenovo výhodný variant podnikania pre väčšie mestá. Stánok by mal mať aspoň 12 m2 tak, aby mohol mať predajnú časť a časť, v ktorej by sa konali dielničky modelovania pre deti. Rodičia môžu nechať deti za úplatu modelovať na stánku Jumping Clay a v pokoji si ísť nakúpiť.

Jumping Clay kamenná predajňa a zároveň akadémia modelovania má výhodu v tom, že v nej môžete prezentovať celý sortiment Jumping Clay, organizovať kurzy modelovania pre deti a dospelých, organizovať oslavy detských narodenín, teambuildingy a mať tu priestor pre výrobu figúrok a dekorácií z Jumping Clay. Tento model je vhodný i pre súčasných prevádzkovateľov predajní, ktorí chcú mať exkluzivitu v ponuke ďalšieho sortimentu a aktivít pre deti a dospelých vo svojom okolí. Rozloha predajne by mala byť aspoň 30 m2 plus zázemie.

Zmluva Vám ako store franšizantovi poskytne záruku, že v definovanom okolí budete jediní s uceleným sortimentom a programy Jumping Clay, právo používať značky a know how a veľmi výhodnými nákupnými cenami. Neplatí sa podiel z obratu ako pri iných franšízach.

c) Samostatná inštruktorka (samostatný inštruktor) Jumping Clay

Výhodu tohto modelu je nízka vstupná investícia s rýchlou návratnosťou a flexibilnou pracovnou dobou. Pracujete "na sebe" alebo tzv. "na voľnej nohe". Predpokladom je teda, že máte živnostenský list.

Jumping Clay je úžasný produkt, s ktorým sa Vám otvára veľa pracovných príležitostí:

 1. Krúžky pre škôlky a školy s výučbovými setmi a hmotou Jumping Clay (v slovenskom alebo v anglickom jazyku)
 2. Pravidelné kurzy pre verejnosť - kurzy s Jumping Clay na rôznych úrovniach zručnosti pre všetky vekové skupiny
 3. Sezónne workshopy pre verejnosť - napr. modelovanie vianočných či veľkonočných dekorácií (vhodné pre deti s rodičmi)
 4. Kurzy v domovoch seniorov - precvičovanie jemnej motoriky a radosť z výtvorov prispieva seniorom ku kvalitnejšiemu životu.
 5. Animácie pre deti - na detských narodeninách, svadbách, firemných akciách pre rodiny zamestnancov, akciách pre deti organizovaných mestom či obchodným centrom. Animačný program s Jumping Clay môžete doplniť i inými aktivitami pre deti a zvýšiť tak atraktivitu Vašej služby (maľovanie na tvár, výroba slizu a pod.).
 6. Výroba figúrok na torty na mieru - z hmoty Jumping Clay sa modelujú aj figúrky na narodeninové či svadobné torty! Trvalá dekorácia na pamiatku, ktorá nie je určená na jedlo.
 7. Tvorba dekorácií, figúrok či šperkov – vo voľnom čase môžete modelovať najrôznejšie výtvory z Jumping Clay určené na predaj na Vašich akciách alebo online.
 8. Predaj sortimentu Jumping Clay - na predajných akciách môžete predávať sortiment Jumping Clay 

Vlastné pobočky

1 ČR - Praha (Super Master-franšízant)

Franchisové pobočky

Celosvetovo viac ako 650 vo viac ako 40 krajinách 

Obrázok pobočky systému
Informácie pre franchisantov

Podpora pre franchisantov

 • Školenie so všetkými pomôckami
 • Exkluzívne nákupné ceny na celý sortiment Jumping Clay
 • Marketingové materiály za výrobné ceny
 • Priebežné konzultácie 

Nevyhnutná investícia na začiatku

 • Master Franšíza - v závislosti na veľkosti exkluzívneho územia sa licencia pohybuje cca od 1.380 EUR na 1 rok trvania zmluvy. Ročný obnovovací poplatok je fixný vo výške 550 EUR. Hodnota prvotnej objednávky tovaru od 4.300 EUR. Neplatí sa percento z obratu.
 • Store franšíza - licencia sa pohybuje od 1.100 EUR na 1 rok trvania zmluvy. Ročný obnovovací poplatok je fixný vo výške 350 EUR. Hodnota prvotnej objednávky tovaru od 1.180 EUR. Neplatí sa percento z obratu.
 • Cena licencie pre samostatnú inštruktorku/inštruktora je 390 EUR. Ročný obnovovací poplatok je 105 EUR. Nie je stanovená minimálna výška prvotnej objednávky tovaru. Neplatí sa percento z obratu.
 • Zmluva sa uzatvára na 3-5 rokov s možnosťou obnovenia. 

Základné požiadavky

 • Ako franšízant nepotrebujete predchádzajúce znalosti v tejto oblasti.
 • Po zakúpení licencie je nutné, aby sa príjemcovia zúčastnili kurzu modelovania a práce s programami JumpingClay. 

Informácie o franchisorovi

Matio s.r.o.

Novodvorská 995/83, 14200 Praha

+420 273 136 956

info@jumpingclay.cz

jumpingclay.cz

Kontaktná osoba pre záujemcov o licenciu

Gabriela Velková

Zistite viac

Ak chcete získať viac informácií, vyplňte kontaktný formulár nižšie. Vaše údaje budú odovzdané priamo Jumping Clay.

Správa
Meno a priezvisko *
Miesto *
Telefon *
E-mail *

Prečítaj články

Najčítanejšie

Informácie zadané v katalógu dodávajú samotné franchisové systémy. Pred podpisom zmluvy o spoluprácu by mal každý záujemca posúdiť ponuku danej firmy. Redakcia si vyhradzuje právo upraviť informácie o systémoch udávaných v katalógu. V prípade zistenia, že udávané informácie nie sú pravdivé či neaktuálne, prosíme kontaktuje redakciu.