Ako si vybrať najlepší podnikateľský zámer?

Potenciálny franšízanti často žiadajú o odporúčanie, ktorý franšízový systém je najlepší, ale takto jednoznačne sa to povedať nedá.

Výhody franchisingu pre franchisantov

Franchisant, ktorý sa pripojí k franchisingovému systému, môže získať veľa výhod Poďme sa na ne pozrieť podrobnejšie.

Nevýhody franchisingu pre franchisanta

Niekto si myslí, že pristúpením do franchisingovej siete dostane hotový recept na jednoduché a ziskové podnikanie. Pritom každé podnikanie sa spája s rizikom a ani franchising nie je výnimkou.

Ešte než sa rozhodnete

Predtým ako sa rozhodnete, že sa stanete franchisantom, uskutočnite nasledujúce kroky:

Každý moment je vhodný na založenie firmy

Zhodnocovanie kapitálu prostredníctvom rozvíjania vlastnej firmy sa javí ako efektívnejšie než investícia do akcií a všetky iné možné vklady.

Koľko a prečo toľko?

Ako spočítať reálnu čiastku investície do franchisingu.

Tvoríme franchisový podnikateľský plán

Niektorý franchisori môžu požadovať od kandidátov predloženie podnikateľského plánu na určitú výšku investície a konkrétne miesto.

Plusy a mínusy franšízového podnikania

Pri kúpe licencie známej značky si zjednodušujeme štart v podnikaní výmenou za vlastnú nezávislosť. Franšíza má svoje svetlé aj temné stránky, tie svetlé však prevažujú.

7 dôvodov pre franšízu

Dôvodov, prečo je pre začínajúcich podnikateľov výhodné zapojiť sa do franšízovej siete, je veľa. Vybrali sme sedem z nich.

Ako predísť strate ilúzii pri voľbe značky?

Keď si potenciálny kandidát vyberá franchisu, zdá sa mu, že postupuje racionálne. Mal by však dôkladne zauvažovať o svojich emóciách.

Osvojte si úlohu majiteľa Master-franšízy

Kúpa master-franšízovej licencie je ako začiatok hry na vysokej úrovni hneď od začiatku. Odmeny sú väčšie ako pre individuálnych franšízantov, tomu však zodpovedá vyššia dávka zodpovednosti.

Koľko stojí franchising?

Už ste vykonali voľbu franchisovej siete, o ktorej nákup licencie máte záujem. Pred podpisom zmluvy si pre vlastné bezpečie spočítajte, či finančne unesiete nákup licencie a priebežné náklady na prevádzku podniku.

Najčastejšie omyly vo franchisingu

Ako ušetriť svoj čas a v krajnom prípade sa vyhnúť podvodníkom?

Na čo myslieť pri nájme, alebo kúpe prevádzky?

Franchisant by si mal pred uzatvorením franchisovej zmluvy urobiť prieskum vhodných nehnuteľností.

Najčastejšie omyly franšízantov

Franšízanti podpisujú franšízové zmluvy s vidinou úspešnej budúcnosti. Na čo si však dať pozor, pred tým ako sa upíšete franšízorovi?

Lesk a „bieda“ franšízingu

Zakúpením licencie známej značky si podnikateľ zjednodušuje vstup do podnikania výmenou za časť svojej nezávislosti. Franšízing so sebou nesie výhody aj nevýhody. Prvé ale prevažujú.

ÚSKALIA FRANCHISINGU

Pre správny výber vhodné franšízy je nevyhnutné, aby si záujemcovia o franšízové ​​licencie položili sériu dôležitých otázok a odpovedali si na ne. Ktoré to sú?