rozhovor týždňa

rozhovor týždňa | 22.06.2020

Oxalis mieri ďalej do sveta

„V zahraničí chceme nájsť partnerov, ktorí otvoria aspoň jeden vlastný obchod s kávou a čajom, a budú rozvíjať ďalej franšízovú sieť," hovorí majiteľ konceptu Oxalis Petr Zelík.

„V zahraničí chceme nájsť partnerov, ktorí otvoria aspoň jeden vlastný obchod s kávou a čajom, a budú rozvíjať ďalej franšízovú sieť," hovorí majiteľ konceptu Oxalis Petr Zelík.

rozhovor týždňa | 11.05.2020

Franšíza, riešenie po kríze (na krízu)

„Kríza nepochová franšízu. Až pandémia skončí, franšízori môžu mať zlaté časy,“ hovorí Lenka Nováková, konzultantka PROFIT system franchise services.

rozhovor týždňa | 27.04.2020

Podoba franšízových zmlúv sa zmení

„Podnikatelia, korí sú držiteľmi franšízových licencií, môžu dnes ťažiť z toho, že sú súčasťou väčších sietí," hovorí právnik Ivan Rámeš, partner AK Havel&Partners.

rozhovor týždňa | 13.04.2020

Vďaka rozvozu nachádzame nových zákazníkov

"Zastúpenie by sme chceli mať v každom krajskom meste. Vzniknúť by však mohli aj pobočky v tých menších, "hovorí Robert Šefraný, majiteľ franšízy DietaFit - krabičková diéta.

rozhovor týždňa | 30.03.2020

Franšízanti musia vedieť, že v tom nie sú sami

Ako pandémia vírusu SARS-CoV-2 ovplyvní podnikanie franšízantov a na čo by mali franšízanti myslieť? Spýtali sme sa Marka Halfara, riaditeľa poradenskej spoločnosti PROFIT system.

rozhovor týždňa | 16.03.2020

Úspech závisí na aktivite franšízanta

Podnikání pod známou značkou jako franšízant se zdá být jednoduché. Zda je tomu opravdu tak, prozradila Lenka Nováková, konzultantka poradenské společnosti PROFIT system franchise services.

rozhovor týždňa | 02.03.2020

Rozvoj s jasným cieľom

Doma v Portugalsku a tiež v Poľsku je franšíza DepilConcept lídrom trhu. Svojimi kozmetickými štúdiami chce pokryť aj Slovensko, hovorí majiteľ značky Alessandro Lorenso.

rozhovor týždňa | 17.02.2020

Úspech aj na malom mieste

„Naším tohtoročným cieľom je implementácia moderného spôsobu platenia do prevádzky práčovní, prezradzuje Tomáš Drga," majiteľ franšízového konceptu Quickwash.

rozhovor týždňa | 03.02.2020

Dobrá rada nad zlato

„Čím viac sa franšízant spolieha na naše skúsenosti a riadi sa našimi odporúčaniami, tým lepšie výsledky dosahuje, hovorí Anna Jurak," manažérka vzdelávacieho franšízového konceptu Edukido.

rozhovor týždňa | 20.01.2020

S personálnymi knihami mierime na ďalšie trhy

„Vďaka franšízingu sa nám darí expandovať aj do zahraničia. Nedávno sme podpísali zmluvu s master-franšízantom z Rumunska,“ hovorí Marek Halfar, majiteľ vydavateľstva Modrý slon.

rozhovor týždňa | 06.01.2020

Franšízový trh bude ďalej rásť

Zahraničné značky majú stále záujem o expanziu na Slovensko. O ich úspechu rozhodne originalita franšízového konceptu, ktorá zaujme zákazníka, hovorí Lenka Nováková, konzultantka poradenskej spoločnosti PROFIT system.

rozhovor týždňa | 23.12.2019

Rozvíjame podnikanie členov aj franšízantov

Sieť TAB Board sa tento rok rozrástla o nových franšízantov. Rast očakávajú aj v roku 2020, hovorí Petr Škabrada, spolumajiteľ master-franšízy TAB Board pre ČR a SR.

rozhovor týždňa | 09.12.2019

Franšíza otvorená každému

„Franšíza v rámci siete maloobchodných predajní Dom Farieb ponúka príležitosť pre každého s obchodným duchom a záujmom o samostatné podnikanie“, potvrdzuje Tomáš Kania, obchodný manažér spoločnosti.

rozhovor týždňa | 25.11.2019

Chceme pobočku v každom väčšom európskom meste

„Našu franšízu môže získať aj investor bez skúseností v odbore," prezradzuje Josef Novák, Regional Sales Manager siete samoobslužných práčovní Speed Queen.

rozhovor týždňa | 12.11.2019

Franšízanti ako zdroj informácií

Počet franšízových systémov na trhu neustále stúpa. Preto je veľmi dôležité si medzi nimi správne vybrať. Ako na to, radí Marek Halfar, riaditeľ poradenskej spoločnosti PROFIT system.

rozhovor týždňa | 28.10.2019

Od škôlky po strednú školu s franšízou

Kanadský systém Maple Bear je jednou z najväčších vzdelávacích franšíz na svete. Čo ponúka a kto by bol ideálnym partnerom na Slovensku, vysvetľuje Yann Bidan, generálny riaditeľ pre strednú a východnú Európu.

rozhovor týždňa | 14.10.2019

Motýlí dom Papilonia stavia na jedinečnom know-how

K myšlienke vybudovať franšízovú sieť v celej Európe nás priviedli ekonomické výsledky, ktoré dosahujú naše motýlie domy, hovorí zakladateľ Papilonie Zbyněk Černý.

rozhovor týždňa | 23.09.2019

Franšízantom umožňujeme ďalej rásť

Do piatich rokov chce mať franšízový koncept TAB Board v Česku a na Slovensku 25 zastúpení, prezradzuje Jana Škabradová, Operation Manager TAB Board CZ.

rozhovor týždňa | 09.09.2019

Nové miesta pre obchody si dôkladne vyberáme

V súčasnosti sa sústredíme na vylepšenie súčasnej siete, obchody postupne rekonštruujeme do najnovšej podoby, hovorí Miroslav Kubricht, managing director Yves Rocher pro ČR, SR a Maďarsko.

2
3
4
5
ďalšie  
posledný