SOLODOOR

Informácie o franchisovém systému

Popis franchisového systému

Franchisa SOLODOOR: prvý podnikateľský koncept predaja dverí a zárubní

Franchisa SOLODOOR ponúka svojim partnerom know - how tradičného českého výrobcu interiérových dverí a zárubní získané niekoľkoročným úspešným prevádzkovaním vlastných maloobchodných predajní v Českej republike i v zahraničí. Všetko, čo Vám v rámci franchisy SOLODOOR ponúkame, sme si vyskúšali na vlastnej koži a zaručujeme Vám, že to funguje!

Ako si môžete otvoriť vlastnú predajňu dverí a zárubní SOLODOOR?

Odpoveď je jednoduchá - je to veľmi rýchle a do troch mesiacov od podpisu franchisovej zmluvy môže byť všetko hotové.

Krátka doba samotnej prípravy prevádzky novej franchisovej predajne je jednou z hlavných výhod našej franchisy. To je možné vďaka komplexnému a praxou overenému know-how, ktoré obsahuje mnohoročnou praxou overené kroky potrebné pre vybudovanie, prevádzku a následné úspešné riadenie franchisových predajní. Samozrejmosťou je zabezpečenie všetkých potrebných školení aj prevádzková podpora franchisového manažéra. Po celú dobu procesu otvárania Vašej franchisovej predajne sme s Vami.

Franchisant prináša kapitál pre vybudovanie a prevádzku svojej predajne. Ako jej vlastník zostáva pritom samostatným podnikateľom využívajúcim silnú značku SOLODOOR ako jedného z troch najväčších výrobcov interiérových dverí a zárubní v Českej republike.

Centrálny nákup tovaru a služieb umožňuje franchisantom dosiahnuť výrazne výhodnejšie nákupné ceny, ako by dosiahli mimo franchisovú sieť SOLODOOR. O rokovanie s dodávateľmi sa pritom nestaráte. Robíme to za Vás, aby ste maximum svojho času mohli venovať svojim zákazníkom a riadeniu Vašej vlastnej predajne.

Čo je ešte dobré vedieť o franchise SOLODOOR:

SOLODOOR a.s. - Popredný český výrobca interiérových dverí a zárubní, ktorý zaviedol franchising v roku 2014, čoby úspešný obchodný systém, do svojej podnikateľskej praxe v Českej republike a na Slovensku. SOLODOOR a.s. využíva jeden z najstarších známkových fondov v Českej republike odkazujúci na silnú tradíciu značky SOLO, ktorá je známa najmä s drevárskou výrobou a výrobou zápaliek v Sušici.

Podnikanie so spoločnosťou SOLODOOR je pre nových franchisantov zárukou dlhodobej perspektívy. Začať podnikať pod zavedenou značkou - Franchise SOLODOOR - ktorá disponuje stabilným postavením na trhu a hlavne šikovne prepája silnú tradíciu historicky významné spoločnosti SOLO s pokrokovými prístupmi a metódami výroby i predaja, je pre nových franchisantov zárukou podnikateľských úspechov aj v dnešnej rýchlo sa meniacej dobe.

Vlastné pobočky

ČR - Sušice

Franchisové pobočky

 • SR - Bratislava
 • ČR - Brno, Valašské Meziříčí, Mnichovo Hradište, Liberec, Plzeň
Obrázok pobočky systému
Informácie pre franchisantov

Podpora pre franchisantov

Akú konkrétnu podporu Vám vo Vašom podnikaní poskytne centrála franchisy SOLODOOR?

 • Analýzu spádovej oblasti franchisovej predajne pre Vami zvolený región – nespoliehate sa na náhodu, od začiatku viete, aký je potenciál miesta, kde ste sa rozhodli otvoriť si Vašu predajňu SOLODOOR. Pre Vami zvolenú oblasť Vám garantujeme územnú exkluzivitu, to znamená, že v tejto oblasti nebude zriadená predajňa ďalšieho franchisanta konceptu SOLODOOR.
 • V prípade potreby Vám pomôže pri zakladaní novej franchisovej spoločnosti nami používaná advokátska kancelária
 • Vypracovanie architektonického návrhu Vašej predajne s položkovým rozpočtom (projektová dokumentácia) - pred začatím prác viete presne, ako bude Vaša predajňa vyzerať. Nemusíte nič vymýšľať, všetko od nás dostanete k dispozícii v detailnom dizajn manuáli.
 • Vypracovanie časového harmonogramu na prípravu a otvorenie predajne vrátane návrhu marketingovej kampane pre podporu otvorenia Vašej predajne.
 • Výraznú finančnú spoluúčasť franchisora, ktora sa bude týkať počiatočnej investície do Vašej franchisovej predajne, vo výške cca 14 tis. Eur, a to v závislosti od veľkosti predajne.
 • Výber vzoriek dverí a zárubní podľa overeného predajného kľúča vrátane ich konkrétneho umiestnenia v predajni. Vzorky v hodnote cca. 10 tis. Eur (podľa veľkosti Vašej predajne) dostávate zadarmo.
 • Možnosť asistencie pri výbere personálu a zaistenie vhodného vzdelávania

Nevyhnutná investícia na začiatku

Franchisa SOLODOOR pre štart Vášho podnikania nevyžaduje vysokú investíciu. Hlavná časť finančných prostriedkov smeruje do zariadenia Vašej vlastnej predajne!

 • Priemerná investícia franchisanta do zariadenia predajne je približne 20 tis. Eur. Franchisor sa podieľa na financovaní zariadenia predajne investíciou vo výške až 14 tis. Eur v závislosti na veľkosti predajne. Odporúčaná veľkosť predajne sa pohybuje v rozmedzí 100 - 150 m2. Náš koncept je však univerzálny a vieme ho prispôsobiť akémukoľvek priestoru nad 50 m2.
 • Vstupný licenčný poplatok je stanovený na 6 tis. Eur. Táto suma je franchisorom spätne investovaná do podpory predaja a marketingu a platíte ju iba raz.
 • Predajné vzorky dverí a zárubní v hodnote cca. 10 tis. Eur od nás dostávate zadarmo a nezaťažujú tak Vašu vstupnú investíciu.
 • Štart podnikania Vám uľahčí náš preverený zálohový a zľavový systém, ktorý Vám umožní otvoriť si vlastnú predajňu bez nutnosti prevádzkového financovania bankovým úverom.
 • Ihneď po otvorení Vašej predajne môžete naplno využívať výhody Katalógu dodávateľov, ktorý obsahuje okrem výrobkov SOLODOOR veľa ďalšieho sortimentu súvisiaceho s predajom dverí a zárubní, a to za najlepších nákupných podmienok. Nemusíte tak strácať čas a peniaze hľadaním dodávateľov a rokovaním s nimi. Franchisová centrála to robí za Vás a všetko pre predaj máte pripravené od prvého dňa otvorenia Vašej predajne.
 • Naše franchisové predajne pracujú s priemernou maržou okolo 25%
 • Priemerné cash - flow modelovej predajne sa pohybuje okolo 300 tis. Eur ročne
 • Návratnosť vstupnej investície max. do 2 rokov

Základné požiadavky

Kto sa môže stať partnerom - franchisy SOLODOOR?

Vzhľadom k prepracovanosti celého konceptu, detailnému know-how, školeniu a najmä potom vďaka intuitívnemu objednávkovému systému "konfigurátora dverí a zárubní", môžu začať podnikať pod značkou SOLODOOR aj ľudia mimo odbor či začínajúci podnikatelia. Žiadne skúsenosti a ani vzdelanie v odbore teda nie sú podmienkou. Všetko Vás naučíme.

Neváhajte si s nami dohodnúť osobné stretnutie, kde môžeme prebrať všetky podrobnosti spolupráce.


Informácie o franchisorovi

SOLODOOR CENTRUM s. r. o.

Cejl 494/25602 00 Brno – Zábrdovice

+420 601 102 354

malohlava@solo.cz

solodoor.cz

Kontaktná osoba pre záujemcov o licenciu

Stanislav Malohlava

Zistite viac

Ak chcete získať viac informácií, vyplňte kontaktný formulár nižšie. Vaše údaje budú odovzdané priamo SOLODOOR.

Správa
Meno a priezvisko *
Miesto *
Telefon *
E-mail *

Prečítaj články

Najčítanejšie

Informácie zadané v katalógu dodávajú samotné franchisové systémy. Pred podpisom zmluvy o spoluprácu by mal každý záujemca posúdiť ponuku danej firmy. Redakcia si vyhradzuje právo upraviť informácie o systémoch udávaných v katalógu. V prípade zistenia, že udávané informácie nie sú pravdivé či neaktuálne, prosíme kontaktuje redakciu.