Ocenenie za rozvoj detí v IT
Technológie majú na podnikanie stále väčší vplyv, preto sa oplatí začať sa o ne zaujímať čo najskôr. To si uvedomuje stále viac ľudí, o čom svedčí rastúca obľuba kurzov programovania pre deti a mládež. Vďaka tomu podnikanie v tejto oblasti predstavuje zaujímavú príležitosť, napríklad pre tých, ktorí by radi podnikali so skúseným partnerom za chrbtom. A to vďaka franšízovému konceptu Coding Giants, ktorý u nás hľadá master-franšízanta, ktorý by sa postaral o rozvoj siete na celom našom území.
Okrem toho však vedenie spoločnosti umožňuje nadviazať aj ďalšie formy spolupráce. Príležitosť sa tak ponúka aj záujemcom, ktorí by chceli otvárať jednu alebo viac škôl. Okrem toho sa súčasťou siete môže stať aj Area Development Manager, ktorý rovnako ako master-franšízant získava partner územnú exkluzivitu a je oprávnený na predaj subfranšízových licencií. Počiatočná investícia začína na 8 tisícoch eur. Pravidelné franšízové poplatky sa pohybujú v rozmedzí 7,5 až 12 percent z obratu. Konečná výška poplatkov sa odvíja od lokality a tiež franšízového modelu, ktorý si partner konceptu zvolí.
Skúsenosti ako výhoda, nie nutnosť
Od nadviazania spolupráce s tuzemskými franšízovými partnermi si poľská centrála sľubuje okrem iného to, že bude môcť expandovať na nové teriorium a tiež ťažiť zo znalostí miestneho trhu. Úlohou franšízanta je zaistiť priestory, v ktorých sa bude výučba študentov vo veku 7 až 19 rokov, realizovať. Mali by mať 30 až 40 m2 a nachádzať sa v atraktívnych lokalitách. Nie je nutné, aby išlo o vlastné priestory franšízanta, je možné si ich aj prenajať.
Poskytovateľ licencie od franšízantov nevyžaduje skúsenosti s vedením firmy alebo manažérske skúsenosti v korporátnom prostredí. Pokiaľ ich však uchádzač má, predstavuje to pre neho istú výhodu, najmä v jeho ďalšom prípadnom pôsobení pod značkou Coding Giants. Rovnako nie je potrebné, aby mal budúci franšízant znalosti týkajúce sa programovania a celého IT trhu. Aj keď aj tie sú výhodou.
Prečítaj články
„Každý, kto rozpozná krásu nášho vzdelávacieho poslania, je spôsobilý stať sa franšízantom Young Engineers,“ hovorí zakladateľ tohto amerického vzdelávacieho konceptu Amir Asor.
Vydavateľstvo Modrý slon je na trhu už od roku 1998 a knižky urobili radosť už 100 000 detí. Aké možnosti ponúka franšíza na Slovensku priblíži zakladateľ značky Marek Halfar.
Hovorili sme s Radoslavom Kuleszom o vzdelávacej franšíze Coding Giants, ktorá rozvíja programovacie zručnosti mladých ľudí.
Vzdelávacej franšíze Edukido sa darí rásť. Najrýchlejšie to ide na Balkáne, záujem má aj o rozvoj na Slovensku.
Williama, princa z Walesu, zaujal koncept Young Engineers. Páči sa mu jeho prístup, ktorý v deťoch vzbudzuje nadšenie pre techniku. Zaujme aj franšízantov na Slovensku?
Najčítanejšie
Každý deň ľudia pozrú na YouTube viac ako miliardu videí. Prečo to nevyužiť pre vlastný zisk?
McDonald's ide zákazníkom bližšie aj do menších miest a radi by našli nových franšízantov. Čím chcú aktuálne zákazníkov osloviť?
Prečo franšíza s módnym oblečením značky Diverse verí v úspech na slovenskom trhu? Odpovedá manažérka pre Export Olga Nosko.
Zoltán Vida je vyštudovaný telocvikár. Nikdy sa však tejto profesii nevenoval, stal sa z neho podnikateľ. Dnes prevádzkuje 3 reštaurácie McDonald´s.
Počet obéznych ľudí stúpa a s tým aj podnikateľský potenciál výživových poradní. Ako je na to pripravený koncept franšízy Naturhouse?