Najčítanejšie

Franchising – čo to je?

Ak sa Vám pri vyslovení slova franchising vôbec niečo vybavuje, je to skvelé!

Nová IKEA vo virtuálnej realite

Švédska franšízová ikona IKEA testuje možnosť vyskúšať si nábytok v obchodoch vo virtuálnej realite. Plánuje aj ďalší rast medzinárodnej siete.

Franchisová zmluva

Franchisová zmluva je základom na ktorom je postavený vzťah medzi franchisorom a franchisantom.

Definícia franchisingu

Franchising je systém istého druhu licenčných zmlúv, ktoré sa stávajú čím ďalej tým obľúbenejšími v oblasti podnikania. Do franchisingu je možné zahrnúť i rôzne typy podnikania založeného na distribučných a agentúrnych zmluvách.

Fornetti sa menia na Minit

České a slovenské prevádzky sa osamostatnili od maďarskej master-franšízovej matky. Obchody s pekárenskými výrobkami Fornetti sa premenujú na Minit.

Druhy franchisingu

Franchisové systémy je možno rozdeliť podľa rôznych kritérií: druhu know-how, druhu hospodárskej činnosti či spôsobu organizácie systému.

Franšíza vhodná aj pre investorov

Sieť obchodov značky 1.day sa rozrastá. Najnovšie môžete nájsť v Banskej Bystrici a v Zlatých Moravciach. Spolu je ich už 68.

10 krokov k založeniu firmy

Ak sa rozhodnete podnikať na vlastnú päsť, máte na výber dve možnosti. Môžete otvoriť vlastný podnik alebo podnikať formou franchisy. V nasledujúcich krokoch Vám poradíme, ako založiť vlastnú firmu.

Voňavý biznis, vysoké zisky

Minimálne investičné riziko predstavuje franšíza chorvátskej značky L’Arome. Pri nulových poplatkoch ponúka vysoké marže na tovar.

Mobilná franšíza

Populárny koncept mobilných kaviarní Bike Café mieri na Slovensko. Úplne zariadená verzia bicykla stojí € 14 500.

Netypické lekárne

Konopné lekárne valcujú Českú republiku. Franchisové pobočky rastú ako huby po daždi.

Koľko stojí franchising?

Už ste vykonali voľbu franchisovej siete, o ktorej nákup licencie máte záujem. Pred podpisom zmluvy si pre vlastné bezpečie spočítajte, či finančne unesiete nákup licencie a priebežné náklady na prevádzku podniku. Stručne povedané: sami si skúste spočítať celkové náklady na investíciu.

Je libo Štrbské Presso?

Počas piatich rokov otvoriť 70 až 150 franšízových pobočiek. Taký je plán konceptu Štrbské Presso.

Základné pojmy franchisingu

V samostatnom franchisingu je niekoľko základných pojmov, ktoré by mal poznať každý, kto sa o tento spôsob podnikania aspoň trocha zaujíma.

5 najčastejších chýb v podnikaní

Život biznismena je veľakrát komplikovaný, často však prináša úspech. Začínajúci podnikateľ sa môže jednoducho chytiť do pasce, ktorá ovplyvní budúcnosť jeho firmy. Odhaľte najčastejšie chyby, ktoré začínajúci podnikatelia robia.

Plná reštaurácia aj správna trasa s Eazi-Apps

Franšízanti siete Eazi-Apps predávajú podnikateľom a firmám aplikácie do mobilných telefónov v 25 krajinách sveta. Ako sa môžete stať ich súčasťou a zarobiť?

Nové značky, noví franšízanti

Ako sa tento rok darilo sieťam na franšízovom trhu? Ktoré koncepty našli svojich prvých franšízantov? To všetko prezradil v rozhovore Marek Halfar, riaditeľ spoločnosti PROFIT system.

Viete niečo? Predajte to!

Lukáš Hejlík je českej verejnosti známy predovšetkým ako herec. V poslednej dobe ho však čím ďalej viac zamestnávajú jeho podnikateľské projekty spojené s divadlom i gastronómiou.

Darčekovo zabalená franšíza

Robiť ľuďom radosť a zlepšovať im deň. Takto „jednoduchý“ je cieľ konceptu Giftisimo. Pre rozvoj siete hľadá franšízantov. Je novinkou v Katalógu franšíz.

Ako si vybrať najlepší podnikateľský zámer?

Potenciálny franšízanti často žiadajú o odporúčanie, ktorý franšízový systém je najlepší, ale takto jednoznačne sa to povedať nedá.

Plusy a mínusy franšízového podnikania

Pri kúpe licencie známej značky si zjednodušujeme štart v podnikaní výmenou za vlastnú nezávislosť. Franšíza má svoje svetlé aj temné stránky, tie svetlé však prevažujú.

Zmrzlináreň na kľúč

Na Slovensko chce so svojimi zmrzlinovými stánkami preniknúť sieť LODOstrefa. Je novinkou v Katalógu franšíz.

Costa Coffee nad Starbucks

Kaviarenský gigant uspel v medzinárodnej sfére. Bol vyhlásený za najlepší reťazec v rámci európskych kaviarní a občerstvení.

Biznis v znamení čistoty

Sieť čistiarní 5àSec chce vlastník licencie rozšíriť po celom Slovensku. Franchisantov hľadá predovšetkým v menších mestách.

Stánky s úspešným biznisom

Odštartovať podnikanie možno za pár eur v pojazdných predajniach a v stánkoch. Okrem zmrzliny sa darí nielen v lete i mäsu.

Dopyt rastie

Spoločnosť Tulec Trend cíti príležitosť na slovenskom trhu. Predajňu chce otvoriť v každom väčšom meste.

McDonald´s členom SFA

Slovenská franchisingová asociácia sa rozrastá. Jej rady rozšíril aj najznámejší fastfoodový reťazec.

Novo s kávou

Nový koncept Espress it by Coffeeshop Company je určený pre nové aj existujúce kaviarne.

Master-licencia predstavuje šancu

O master-franchisových licenciách sa hovorí málo. Pritom byť master-franchisantom nie je nič zložitého.

Európsky kódex etiky franchisingu

Európsky kódex etiky franchisingu je základným dokumentom určujúcim pravidlá podnikania založený na licenčnom princípe