Najčítanejšie

Franchising – čo to je?

Ak sa Vám pri vyslovení slova franchising vôbec niečo vybavuje, je to skvelé!

Najčastejšie omyly franšízantov

Franšízanti podpisujú franšízové zmluvy s vidinou úspešnej budúcnosti. Na čo si však dať pozor, pred tým ako sa upíšete franšízorovi?

Definícia franchisingu

Franchising je systém istého druhu licenčných zmlúv, ktoré sa stávajú čím ďalej tým obľúbenejšími v oblasti podnikania. Do franchisingu je možné zahrnúť i rôzne typy podnikania založeného na distribučných a agentúrnych zmluvách.

Nevýhody franchisingu pre franchisanta

Niekto si myslí, že pristúpením do franchisingovej siete dostane hotový recept na jednoduché a ziskové podnikanie. Pritom každé podnikanie sa spája s rizikom a ani franchising nie je výnimkou.

Druhy franchisingu

Franchisové systémy je možno rozdeliť podľa rôznych kritérií: druhu know-how, druhu hospodárskej činnosti či spôsobu organizácie systému.

Nové franšízy

Ďalšie rozširovanie siete a dobudovanie novej výrobnej haly. Také sú tohtoročné plány spoločnosti Lomax. Aké sú podmienky spolupráce?

UGO - Stanica Nivy hľadá majiteľa

UGO hľadá franšízanta do nového Freshbaru v OC Stanica Nivy. Veľmi vyťažená lokalita spájajúca tržnicu, stanicu a nákupy sľubuje veľa zákazníkov, UGO perfektný franšízový servis.

Podnikanie ohrozené karanténou?

Karanténa môže byť pre niektoré franšízové koncepty problémom, ale aj príležitosťou posunúť sa dopredu.

Prilákaj zákazníka

Obchodou s oblečením je veľa. Konkurencia je obrovská a každý sa snaží zapôsobiť svojim tovarom na čo najviac zákazníkov. Akým spôsobom ich však donútiť, aby navštívili práve vašu predajňu? Pomôcť môže merchandising, umenie toho, ako vystaviť tovar.

Franšíza otvorená každému

„Franšíza v rámci siete maloobchodných predajní Dom Farieb ponúka príležitosť pre každého s obchodným duchom a záujmom o samostatné podnikanie“, potvrdzuje Tomáš Kania, obchodný manažér spoločnosti.

Rozvoj s jasným cieľom

Doma v Portugalsku a tiež v Poľsku je franšíza DepilConcept lídrom trhu. Svojimi kozmetickými štúdiami chce pokryť aj Slovensko, hovorí majiteľ značky Alessandro Lorenso.

Základné pojmy franchisingu

V samostatnom franchisingu je niekoľko základných pojmov, ktoré by mal poznať každý, kto sa o tento spôsob podnikania aspoň trocha zaujíma.

5 krokov, ako sa stať franchisorom

Stále viac firiem sa rozvíja na základe modelu franchisingovej spolupráce. Zistite, či už nastal čas, aby ste „franchisovali“ vlastné podnikanie.

Európsky kódex etiky franchisingu

Európsky kódex etiky franchisingu je základným dokumentom určujúcim pravidlá podnikania založený na licenčnom princípe

10 krokov k založeniu firmy

Ak sa rozhodnete podnikať na vlastnú päsť, máte na výber dve možnosti. Môžete otvoriť vlastný podnik alebo podnikať formou franchisy. V nasledujúcich krokoch Vám poradíme, ako založiť vlastnú firmu.

Kuriér na ceste za hranice

Franšíza Ship Center expanduje ďalej do zahraničia. Chce sa presadiť na Slovensku, v Česku, Litve, Lotyšsku a Estónsku.

Výhody franchisingu pre franchisantov

Franchisant, ktorý sa pripojí k franchisingovému systému, môže získať veľa výhod Poďme sa na ne pozrieť podrobnejšie.

Koronavírus ruší franšízové veľtrhy

Kvôli šíriacej sa epidémii ochorenia COVID-19 sa presúvajú termíny organizovania veľtrhu v Paríži aj Katoviciach.

Nevýhody franchisingu pre franchisora

Franchising okrem výhod prináša aj riziká.

Franchisová zmluva

Franchisová zmluva je základom na ktorom je postavený vzťah medzi franchisorom a franchisantom.

Franšízou si realizujú svoj sen

Samostatné podnikanie v neznámych vodách sa mi oplatilo, tvrdí franšízant Marcel Šurka. Pod konceptom značky 1. Day dnes vedie prevádzku v Banskej Bystrici.

Úspech závisí na aktivite franšízanta

Podnikání pod známou značkou jako franšízant se zdá být jednoduché. Zda je tomu opravdu tak, prozradila Lenka Nováková, konzultantka poradenské společnosti PROFIT system franchise services.

Franšízing je podnikanie s návodom

Ak vám prestala fungovať firma, manuál vie, ako ju opraviť. Obsahuje podrobný návod na použitie franšízovej licencie, hovorí poradkyňa PROFIT system franchise services Lenka Nováková.

Kvalitná komunikácia sa vracia

Centrá na bielenie zubov Smilepoint sa na Slovensku rýchlo rozrastajú. Aj vďaka franšízantke z Popradu Zuzane Kriššákovej má spoločnosť už 15 pobočiek.

Adidas bojuje za svoje tri pruhy

Športová značka si striktne dáva pozor na duševné vlastníctvo, ktoré si zákazníci spájajú práve s touto módnou značkou. Sú úspešní?

Franšíza s dobrým menom

Nové projekty a výzvy aj medziročný rast. Taký bol minulý rok pre Yves Rocher. Čo na spoluprácu s touto kozmetickou značkou franšízantov láka?

Stánky s úspešným biznisom

Odštartovať podnikanie možno za pár eur v pojazdných predajniach a v stánkoch. Okrem zmrzliny sa darí nielen v lete i mäsu.

História franchisingu

V dejinách svetového franchisingu dodnes presne nie je jasné, kto, kde a komu predal prvú licenciu na podnikanie. Korene slova "franchise" siahajú na začiatok druhého tisícročia.

Plusy a mínusy franšízového podnikania

Pri kúpe licencie známej značky si zjednodušujeme štart v podnikaní výmenou za vlastnú nezávislosť. Franšíza má svoje svetlé aj temné stránky, tie svetlé však prevažujú.

Výhody franchisingu pre franchisora

Franchising umožňuje rýchly a intenzívny rozvoj siete odbytu produktov a služieb.