Najčítanejšie

Franchising – čo to je?

Ak sa Vám pri vyslovení slova franchising vôbec niečo vybavuje, je to skvelé!

Rokujeme priamo

Franchisová sieť Directreal patrí na slovenskom trhu medzi 3 najväčšie realitnej kancelárie. Majiteľ siete Marián Paták v rozhovore uviedol, že firma by rada našla master-franchisanta aj v ČR.

Franšízanti nám "rastú" z učiteľov

Počet škôl Helen Doron English stále rastie, záujem o výučbu trvá už 12 rokov, hovorí v rozhovore manažérka medzinárodného konceptu pre franšízing Barbora Tošenovská.

Biznis v zárodku s vidinou úspechu

V dnešnej dobe počujeme slovo startup na každom rohu. Ročne sa ich objavuje čím ďalej viac, a to aj napriek faktu, že podnikateľské riziko je v ich prípade značne vysoké. Odhaľte, čo stojí za úspechmi týchto ešte sa len rodiacich projektov v novom čísle magazínu Vlastná firma FRANCHISING.

Moderná liečba

Štúdia Skinial prenikla z Nemecka ďalej do Európy, Austrálie, USA i Kanady. Majiteľ konceptu Klaus Böde v Rozhovoru týždňa hodnotí revolúciu v odstránení tetovania.

Biznis šitý na mieru (nie iba) ženám

Franšíza Edukido umožňuje skĺbiť podnikanie s rodinným životom. Franšízových partnerov chce nájsť aj na našom trhu.

Británia a Japonsko v jednom

Na český trh mieri britská značka Superdry. Prvý obchod otvorí v pražskom Centre Chodov.

Len výzvy vás posunú dopredu

Podnikateľský príbeh módnej návrhárky Blanky Matragi je verejnosti všeobecne známy. Aké je však podľa nej tajomstvo úspechu v módnej brandži?

Tento rok bude sieť Solodoor rásť rýchlejšie

Sme radi, keď záujem o otvorenie franšízovej predajne má podnikateľ, ktorý sa chce na jej chode aktívne podieľať, hovorí Stanislav Malohlava, riaditeľ spoločnosti Solodoor Centrum.

Kaviarne pripravené na rast

Franšízanti CoffeeshopCompany si môžu vybrať, ako veľkú kaviareň chcú prevádzkovať. Koľko potom do nej musia investovať?

McDonald´s je môj koníček aj život

Zoltán Vida je vyštudovaný telocvikár. Nikdy sa však tejto profesii nevenoval, stal sa z neho podnikateľ. Dnes prevádzkuje 3 reštaurácie McDonald´s.

Základné pojmy franchisingu

V samostatnom franchisingu je niekoľko základných pojmov, ktoré by mal poznať každý, kto sa o tento spôsob podnikania aspoň trocha zaujíma.

Kvalitná komunikácia sa vracia

Centrá na bielenie zubov Smilepoint sa na Slovensku rýchlo rozrastajú. Aj vďaka franšízantke z Popradu Zuzane Kriššákovej má spoločnosť už 15 pobočiek.

Financie prinášajú zisk

UniCredit Bank v Česku a na Slovensku opäť v minulom roku rástla.

S našimi partnermi približujeme deťom svet knih

„Na Slovensku hľadáme jedného master-franšízanta, ktorý od nás získa exkluzivitu na celý trh," hovorí Marek Halfar, zakladateľ vydavateľstva Modrý slon.

Teraz už aj v Maďarsku i Bosne a Hercegovine

V roku 1998 sa vydavateľstvo Modrý slon rozhodlo motivovať české deti na čítanie pomocou personálnych kníh. Jeho majiteľ Marek Halfar prezradzuje, ako sa im darí s franšízou v zahraničí.

Franšízing pre nás znamená dlhodobé partnerstvo

„Po dobe covidového „temna“ sa znovu rozhliadame po príležitostiach pre franšízovú spoluprácu," prezrádza Lukáš Prauss, riaditeľ rozvoja UGO.

Príprava na budúcnosť s franšízou

Franšíza Young Engineers pôsobí v 50 krajinách sveta. Chce expandovať aj k nám. Deťom ponúka vzdelanie v perspektívnych odboroch.

Zdeněk Pohlreich: Snaha a láska k úspechu nestačí

Gastronómia je biznis, v ktorom je šanca na úspech bez dlhoročných skúseností takmer nulová, hovorí šéfkuchár a podnikateľ Zdeněk Pohlreich. Sám má veľa skúseností i zo zahraničia, takže vie, o čom hovorí.

Vo franšízantoch hľadáme obchodného ducha

Na Slovensku chceme otvoriť 10 nových pobočiek. Ponúkame príležitosť ďalším záujemcom o franšízu, hovorí Jan Malysz, obchodný riaditeľ spoločnosti Lomax.

Franšízou si realizujú svoj sen

Samostatné podnikanie v neznámych vodách sa mi oplatilo, tvrdí franšízant Marcel Šurka. Pod konceptom značky 1. Day dnes vedie prevádzku v Banskej Bystrici.

Marvel v službách značky DQ

Americká sieť Dairy Queen sa spojila s filmom Strážcovia galaxie 2. Progresívna značka sa ale nespolieha iba na reklamu.

Učia, stavajú a zarábajú

Robert Stopa investoval do franšízy Edukido niekoľko tisíc eur. Svoje vložené peniaze získal veľmi rýchlo späť a kúpil si licenciu na rozvoj tejto siete i v ďalšom regióne.

Franšízy, v ktorých šéfuje telo

Na slovenský trh mieri ďalšia úspešná poľská franšízová značka. Body Chief sa špecializuje na chutné diétne pokrmy v krabičkách, ktoré vozí zákazníkom až domov.

Úspech závisí na aktivite franšízanta

Podnikání pod známou značkou jako franšízant se zdá být jednoduché. Zda je tomu opravdu tak, prozradila Lenka Nováková, konzultantka poradenské společnosti PROFIT system franchise services.

PF 2022

Prajeme všetkým našim priaznivcom z radov čitateľov a klientov úspešný vstup do nového roka 2022.

Zdravým maškrtením k zisku

Fruitisimo chce rozširovať svoju sieť na Slovensku. Je novinkou v katalógu franšíz.

S novým týmom vpred

Sieť obchodov s domácimi potrebami Orion má za cieľ u nás vybudovať rovnako hustú sieť predajní ako v domácom Česku.

Pre franšízu do Prahy

V novembri sa v Prahe uskutoční 2. ročník Veľtrhu FRANCHISINGU. Do konca mája môžu prípadní vystavovatelia využiť zľavu.

Definícia franchisingu

Franchising je systém istého druhu licenčných zmlúv, ktoré sa stávajú čím ďalej tým obľúbenejšími v oblasti podnikania. Do franchisingu je možné zahrnúť i rôzne typy podnikania založeného na distribučných a agentúrnych zmluvách.