Najčítanejšie

Franchising – čo to je?

Ak sa Vám pri vyslovení slova franchising vôbec niečo vybavuje, je to skvelé!

McDonald´s dáva do hry nové franšízy

Tuto výnimočnú situáciu môžu využiť podnikatelia, ktorí by sa radi stali franšízantmi tejto svetovej značky. Prax v odbore nie je pritom nutnosťou.

Podnikanie bez zamestnancov

Franšízový koncept samoobslužných práčovní Speed Queen chce do 3 rokov zdvojnásobiť sieť. Na Slovensku aj v Česku.

S Fruitisimom mierime do nových lokalít

„Profil záujemcov o naše franšízové licencie sa mení, stále častejšie sa hlásia mladí ľudia pod 30 rokov,“ prezradzuje Michal Příhoda, výkonný riaditeľ Fruitisimo Group.

10 krokov k založeniu firmy

Ak sa rozhodnete podnikať na vlastnú päsť, máte na výber dve možnosti. Môžete otvoriť vlastný podnik alebo podnikať formou franchisy. V nasledujúcich krokoch Vám poradíme, ako založiť vlastnú firmu.

Starbucks na dosah

Svetoznáma značka Starbucks začína zatínať drápy na tuzemskom trhu. Jej kávu si môžeme už vychutnať aj u nás.

Zmrzlináreň na kľúč

Na Slovensko chce so svojimi zmrzlinovými stánkami preniknúť sieť LODOstrefa. Je novinkou v Katalógu franšíz.

Na pizzu do Petržalky

Nová Pizza Mizza v bratislavskej Petržalke spustila prevádzku.

Najsilnejšia značka? LEGO

Výrobca hračiek LEGO bol menovaný najrýchlejšie rastúcou značkou sveta. Druhý zostal Google, tretia skončila firma Nike.

Koľko stojí franchising?

Už ste vykonali voľbu franchisovej siete, o ktorej nákup licencie máte záujem. Pred podpisom zmluvy si pre vlastné bezpečie spočítajte, či finančne unesiete nákup licencie a priebežné náklady na prevádzku podniku. Stručne povedané: sami si skúste spočítať celkové náklady na investíciu.

Chuť leta

Na mrazené dezerty stavil franchisový koncept Ice’n’go. Novo sa nachádza v Katalógu franchis.

50 rokov skúseností

Reťazec Subway oslávil okrúhle výročie na celosvetovom trhu. Darí sa mu aj u nás na Slovensku.

Hľadáme chuť a elán

Nielen o tom, ako by mal vyzerať ideálny franchisant siete Yves Rocher sme sa v Rozhovore týždňa rozprávali s Alenou Záhorskou, riaditeľkou Yves Rocher pre Českú republiku a Slovensko.

Podnikanie si vyžaduje odvahu

O príjmoch franšízantov McDonald’s kolujú legendy. Prezradíme vám, ako to reálne je. Predstavíme 10 nových franšíz roku 2017 v rôznych odboroch. Poradíme vám, ako si vybrať firmu a čo by ste mali hľadať v operačnom manuáli. Krok za krokom s vami otvoríme realitnú kanceláriu, výživovú poradňu, predajňu kvalitných potravín a reštauráciu. Bratia Tomáš a Lukáš Sedláčkový vám prezradia, ako vidia podnikanie v Česku.

Domy na kolieskach

Franchisová sieť Marvel začína s expanziou na Slovensko. Pre prvých franchisantov pripravuje zľavu na obstaranie licencie.

Franchisová zmluva

Franchisová zmluva je základom na ktorom je postavený vzťah medzi franchisorom a franchisantom.

Starbucks mení stratégiu

Americká sieť franšízových kaviarní oznámila celosvetovú expanziu. V rámci čínskeho trhu sa počíta s 5 tisícmi nových kaviarní.

Ako si vybrať najlepší podnikateľský zámer?

Potenciálny franšízanti často žiadajú o odporúčanie, ktorý franšízový systém je najlepší, ale takto jednoznačne sa to povedať nedá.

Európsky kódex etiky franchisingu

Európsky kódex etiky franchisingu je základným dokumentom určujúcim pravidlá podnikania založený na licenčnom princípe

Zmena smeru pomohla

Sieť predajní LEGO wear nedávno otvorila svoj prvý outlet v Českej republike. O ďalšom smerovaní značky sme sa rozprávali s Jarmilou Janíková riaditeľka divízie LEGO wear.

Základné pojmy franchisingu

V samostatnom franchisingu je niekoľko základných pojmov, ktoré by mal poznať každý, kto sa o tento spôsob podnikania aspoň trocha zaujíma.

Mobilná franšíza

Populárny koncept mobilných kaviarní Bike Café mieri na Slovensko. Úplne zariadená verzia bicykla stojí € 14 500.

Kvalitná komunikácia sa vracia

Centrá na bielenie zubov Smilepoint sa na Slovensku rýchlo rozrastajú. Aj vďaka franšízantke z Popradu Zuzane Kriššákovej má spoločnosť už 15 pobočiek.

5 najčastejších chýb v podnikaní

Život biznismena je veľakrát komplikovaný, často však prináša úspech. Začínajúci podnikateľ sa môže jednoducho chytiť do pasce, ktorá ovplyvní budúcnosť jeho firmy. Odhaľte najčastejšie chyby, ktoré začínajúci podnikatelia robia.

Definícia franchisingu

Franchising je systém istého druhu licenčných zmlúv, ktoré sa stávajú čím ďalej tým obľúbenejšími v oblasti podnikania. Do franchisingu je možné zahrnúť i rôzne typy podnikania založeného na distribučných a agentúrnych zmluvách.

Zarobte 1. milión

Spôsobov, ako dosiahnuť vysnívaných vrcholov v podnikaní, existuje celý rad. Zoznámte sa s tými, čo spoľahlivo fungujú bez ohľadu na to, v akej brandži podnikáte a ako veľká je vaša firma. Nielen to sa dočítate v novom čísle magazínu Vlastná firma FRANCHISING.

Dobyť kraje

Franšízová sieť fitnes centier Contours si dala za cieľ obsadiť krajské mestá na Slovensku. V Česku ostáva obsadiť posledných 7 väčších miest.

Starostlivosť znamená príležitosť

Najmenej rizikovým sektorom na podnikanie je zdravotná a sociálna starostlivosť. Najviac riskujú firmy pôsobiace v odbore ťažby a výroby elektriny.

Prilákaj zákazníka

Obchodou s oblečením je veľa. Konkurencia je obrovská a každý sa snaží zapôsobiť svojim tovarom na čo najviac zákazníkov. Akým spôsobom ich však donútiť, aby navštívili práve vašu predajňu? Pomôcť môže merchandising, umenie toho, ako vystaviť tovar.

Svieže podnikanie

Franchisová sieť juice barov Ugo čerstvá šťava hľadá franchisantov na tuzemskom trhu. Zatiaľ tu prevádzkuje 3 pobočky.