Oslavy 50. výročia značky Subway sa uskutočnili v Las Vegas, kde bol pokorený svetový rekord v počte ľudí, ktorí v rovnakom čase pripravovali sendviče. Na počesť výročia zmenila meno i ulica, kde Subway sídli, po novom sa volá Sub Way.
11.11.2015
Reťazec Subway oslávil okrúhle výročie na celosvetovom trhu. Darí sa mu aj u nás na Slovensku.
 

Podľa Mateja Vargu, Development Managera Subway na Slovensku, možno rozvoj na našom trhu označiť ako naozaj dynamický. Len v tomto roku sa totiž sieti podarilo otvoriť 5 pobočiek, z ktorých zatiaľ posledná začala prevádzku v Europa Shopping Centre v Banskej Bystrici. Čo nevidieť však pribudne ďalší prevádzka, a to v Aquaparku Senec. V príprave je tiež otvorenie pobočky na diaľničnom odpočívadle v regióne stredného Slovenska.

Zrátané a podčiarknuté, momentálne na našom trhu nájdeme 16 fungujúcich reštaurácií Subway. Všetky sú v rukách franšízových partnerov. Hoci počet Subway pobočiek na Slovensku doháňa Českú republiku, sieť stále hľadá nové franšízantov. „Radi by sme videli reštaurácie Subway v mestách, v ktorých momentálne nie sme prítomní, ako napríklad Martin, Prešov, Poprad, ale aj Vysoké Tatry. Priestorom na rast sú aj netradičné lokality, v ktorých sme odborníci, ako napríklad čerpacie stanice, železničné a autobusové stanice, business centrá a pod. Samozrejme pracujeme aj na rozšírení pobočkovej siete v mestách, kde reštaurácie už máme,“ upresňuje Matej Varga.

Mohlo by sa zdať, že rozvoj siete Subway na Slovensku ide tak, ako by tu snáď ani nemal konkurenciu. Nie je tomu tak, ale Subway si s ňou príliš veľkú hlavu nerobí. „Konkurencia, najmä tá zdravá, pomáha každému businessu napredovať, inovovať, z čoho v konečnom dôsledku ťaží zákazník. My sa však snažíme inovovať, prinášať zákazníkom nové príchute sendvičov bez ohľadu na našu konkurenciu,“ prezrádza Matej Varga s tým, že napríklad v tohtoročnom septembri predstavila značka donáškovou aplikáciu Subway Slovensko, vďaka ktorej si môžu zákazníci svoj sendvič objednať z pohodlia domova či kancelárie.