Na novinku CosMc's si počkáme / Franšízový reťazec McDonald's plánuje najmä rozvoj súčasného konceptu. Novú značku kaviarní, ktorá expanduje vo svete, zatiaľ nechystá.
Nedeľa
28.01.2024
„Stratégiou našej spoločnosti je, aby postupne všetky reštaurácie na slovenskom trhu prešli do rúk franšízantov,“ hovorí Operation&Franchising Director McDonald’s Jaroslav Sedláček.
 

Sieť McDonald’s sa na Slovensku rozrastá aj v pomerne výdatnej konkurencii ďalších fastfoodových značiek. Aké príležitosti to prináša záujemcom o franšízové ​​podnikanie a čo môžu od spolupráce čakať? Práve na to odpovedal v rozhovore Operation & Franchising director Jaroslav Sedláček.

Koľko máte momentálne v SR pobočiek?

Na Slovensku ich máme 43, a vlani sme tu otvorili tri nové. Celkovo sa o ne stará 13 franšízantov.

Vo svete sa pod vašou značkou chystá nová sieť kaviarní CosMc's so sladkým sortimentom, plánuje sa aj na Slovensku?

Na Slovensku o zavedení novej siete kaviarní zatiaľ nepremýšľame, zameriavame sa na to, že naše reštaurácie systematicky inovujeme, či už ide o nový dizajn, inovácie služieb alebo ekologickejšie zariadenia.

Ako funguje ročný školiaci program? Čo čaká zájemcov o franšízu?

Záujemca o franšízu nás osloví prostredníctvom online formulára, v ktorom vyplní aj špeciálny dotazník. Ten nám často napovie, či má záujemca o licencie dostatočné predpoklady na úspešné riadenie reštaurácie McDonald's. Pokiaľ sme tie správne predpoklady identifikovali, nastáva proces výberového konania, ktoré trvá 3 až 4 mesiace. V úvode výberového konania má záujemca pohovor s franšízovým riaditeľom, pričom pri pozitívnej spätnej väzbe dostane príležitosť pozrieť sa na dva dni do reštaurácie a vyskúšať si prácu na jednotlivých stanovištiach. Po úspešnom absolvovaní predloží záujemca potrebné dokumenty, ako sú výpis z registra trestov, výsledky zdravotnej prehliadky, či dokumenty o zdrojoch financovania. Následne absolvuje ešte pohovory s vybranými členmi manažmentu. Je pre nás veľmi dôležité, aby uchádzači o licenciu boli nielen biznisovo orientovaní, ale aby zdieľali naše hodnoty, boli komunikačne zdatní a vedeli motivovať a viesť ľudí. Ak záujemca spĺňa všetky stanovené podmienky, úspešne prechádza ďalej fázy tréningu.

Franšízant absolvuje tréning vo vybraných reštauráciách, pričom tréning trvá od 8 mesiacov až rok a je rozdelený do troch fáz. V prvej fáze prejde všetkými pozíciami v reštaurácii a zoznámi sa tak s procesomi v detaile. V druhej fáze sa učí viesť smenu a riadenie reštaurácie. V tretej fáze sa zoznamuje s tým, ako funguje náš biznis, zoznamuje sa s manažmentom, s finančným oddelením, komunikačným oddelením, personálnym oddelením a marketingom. Počas roka záujemcovi o licenciu poskytujeme podporu vo forme rôznych školení o manažérskych kurzoch, ktoré posilňujú jeho líderské schopnosti.

Po úspešnom splnení tréningového plánu prichádza na rad ponuka konkrétnej reštaurácie v rámci krajiny.

Máte dopredu vytipované lokality, do ktorých franšízantov dosadíte?

Stratégiou našej spoločnosti je, aby postupne všetky reštaurácie na slovenskom trhu prešli do rúk franšízových partnerov. O preferovanej lokalite prevádzky diskutujeme s franšízantom počas výberového konania.

Ako sa franšízant (majiteľ) podieľa na chode reštaurácie?

Franšízant môže podporovať svoj biznis na lokálnej báze a robiť efektívne biznisové rozhodnutia, ktoré však musí konzultovať s manažmentom. Môže riadiť nábor zamestnancov a následne koordinovať smeny, môže investovať do lokálnych marketingových aktivít určených na podporu predaja, či podporovať lokálne komunity ako spoločnosť pod ktorou prevádzkuje reštauráciu McDonald's.

Zároveň je jeho dôležitou úlohou podieľať sa na zlepšovaní celkového každodenného biznisu, aby zabezpečil vždy tú najlepšiu zamestnaneckú a tiež zákaznícku skúsenosť. Máme však kritériá, ktoré sú systémovo a procesne stanovené. Franšízant napríklad nemôže zavádzať vlastné produkty či spolupracovať s globálne nezazmluvnenými dodávateľmi, ktorí nespĺňajú vysoko nastavené štandardy spoločnosti McDonald's. Musí jednoducho dodržiavať všetky pravidlá týkajúce sa prevádzky reštaurácie tak, aby zákazník vždy dostal rovnako kvalitné jedlo a bol vždy poskytnutý prvotriedny servis a obsluha.


Jaroslav Sedláček, Operation & Franchising Director McDonald’s / Spolupráca s franšízantmi stojí na dôkladnom preškolení, ktoré trvá minimálne 8 mesiacov až rok. Franšízant totiž musí zvládnuť všetky pozície.

Populárne na fóre

https://ukroyalkittens.com/

At https://ukroyalkittens.com/ we offer a variety of purebred kittens of import qualities from our team of licensed home breeders. Our kittens are the epitome of royalty,...

1 komentár(e)
posledný 20.06.2024
ATTRACT FRESH LOVE +27738447567 For those wanting a new relationship, this spell is perfect. It will make it easier to locate the right partner and discover new love.

ATTRACT FRESH LOVE +27738447567 For those wanting a new relationship, this spell is perfect. It will make it easier to locate the right partner and discover new love. MAKE...

1 komentár(e)
posledný 20.06.2024
WhatsApp +14137589837 Buy Fake USD dollar bills, Buy Fake Canadian dollar (CAD) $70

Buy Superior Quality Fake Currencies Easily! Buy fake USD, buy fake CAD, buy fake Euro. buy fake JPY, buy fake Sterling/GBP, buy fake CNY, buy fake AUD, buy fake CHF, buy fake...

1 komentár(e)
posledný 20.06.2024
WhatsApp +14137589837 Buy Fake Passport, Buy Residence Permit card, buy fake driver's license, Buy Fake Money $450

Buy Real Forged Passport WhatsApp +1(413)758-9837 Buy Online Drivers License. Buy Fake US Dollars, CAD, EURO etc. Buy USA Work Visa, Canadian Permit and EU Schengen...

1 komentár(e)
posledný 20.06.2024
WhatsApp +14137589837 购买假护照,订购居留许可卡,购买在线驾驶执照。$250

购买真假护照 WhatsApp +1(413)758-9837 购买假驾驶执照,购买假钱. 购买真假护照 购买假注册驾驶执照 | 购买假人民币、人民币...

1 komentár(e)
posledný 20.06.2024
Same day abortion in Kuwait, +27734442164// Cytotec pills for sale in Kuwait, Kuwait City.

Same day abortion in Kuwait, +27734442164// Cytotec pills for sale in Kuwait, Kuwait City. https://doctordonamabortio.wixsite.com/womes-clinic-intl IN DUBAI~uaeWhatsApp...

1 komentár(e)
posledný 19.06.2024
Same day abortion in Jeddah, +27734442164// Cytotec pills for sale in Jeddah, Saudi Arabia.

Same day abortion in Jeddah, +27734442164// Cytotec pills for sale in Jeddah, Saudi Arabia. https://doctordonamabortio.wixsite.com/womes-clinic-intl IN DUBAI~uaeWhatsApp...

1 komentár(e)
posledný 19.06.2024
Same day abortion in Umm Al Quwain, +27734442164// Cytotec pills for sale in Umm Al QUWAIN, UAE.

Same day abortion in Umm Al Quwain, +27734442164// Cytotec pills for sale in Umm Al QUWAIN, UAE. https://doctordonamabortio.wixsite.com/womes-clinic-intl IN...

1 komentár(e)
posledný 19.06.2024