Kebab z Košíc prvýkrát v ČR

Mr. Kebab sa v tohtoročnej súťaži Franšíza roka umiestil na 3. mieste v kategórii Franšízor roka. Mr.Kebab momentálne prevádzkuje 4 franšízové pobočky na Slovensku. Svoje zastúpenie má tiež v Maďarsku, Turecku a v Južnej Kórei.
06.11.2017
Na český trh vstupuje oficiálne franšízová sieť Mr. Kebab zo Slovenska. Nové pobočky otvorí v Kladne a Českých Budejoviciach.
 

Zákazníkom ponúka Mr. Kebab samozrejme niekoľko druhov kebabov, ale tiež napríklad rôzne varianty kuracích, syrových, zemiakových, a hlavne zeleninových pochúťok. Koncept Mr. Kebab vznikol na Slovensku v roku 2005, kedy bola otvorená prvná pobočka v Košiciach. Zakladateľom je Ľubor Lelovits, ktorý si kebab obľúbil na cestách po zahraničí najmä pre jeho dostupnosť a rýchlu prípravu. Jeho cieľom bolo následne vytvoriť kvalitný produkt, dať mu vhodné meno, a vytvoriť korporátnu identitu.

Po rokoch vývoja a testovaní konceptu Mr. kebab otvoril ďalšie pobočky v Košiciach a Žiline. Momentálne sa objavia prvé franšízy i v Českej republike, a to v Kladne a Českých Budejoviciach. „Plánujeme v Česku otvoriť ďalšie tri alebo štyri pobočky a do piatich rokov by sme chceli otvoriť minimálně 15 franšíz po celej republike,“ prezraďuje plány zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti. Fastfoodovú sieť Mr. Kebab bude v Česku pod masterfranšízovou licenciou prevádzkovať spoločnosť Czech Retail Franchising s.r.o. Petra Kutíka a Ondřeja Šlechty, ktorí už spolupracujú so sieťou ovocných barov Fruitisimo. Rozšíriť pôsobnosť chce sieť tiež na Slovensku.

Možnosť partnerského úveru

Mr. Kebab ponúka ako franšízor poradenstvo a podporu v marketingových aktivitách. Návratnosť vstupných investícií vo výške asi 74 tisíc eur je podľa vedenia spoločnosti zhruba 2 až 3 roky. Čo je najdôležitejšie u potenciálneho franšízanta? „Ťah na bránku, chuť pracovať a učiť sa niečo nové, chuť podnikať, a to napríklad i pre neho v novej oblasti. Všetko ostatné podstatné ho naučíme,“ odkazuje Lelovits. V prípade potreby doplnenia vstupného kapitálu je franšízantom otvorená i možnosť partnerského úveru.

Reštauráciu Mr.Kebab je možné prevádzkovať v troch variantoch: v klasickom obchodnom centre, ako samostatnú obchodnú jednotku na frekventovanej ulici alebo ako exteriérový stánok. Základná licencia konceptu Mr. Kebab stojí 10 tisíc eur, mesačné poplatky centrále za prevádzku následne 5 až 8 % z obratu franšízy. Franšízantom firma sľubuje pomoc pri hľadaní vhodných priestorov, pri uzatváraní zmluvy o nájme, a pri realizácii pobočky a obchodu v začiatkoch podnikania. ​