Koncept Bike Café poskytuje flexibilitu pri výbere obchodného modelu. Ponúka typy Outdoor pre predaj na rušnej ulici, Event pre festivaly či koncerty a Indoor pre nákupné centrá či kancelárske budovy.
10.06.2016
Populárny koncept mobilných kaviarní Bike Café mieri na Slovensko. Úplne zariadená verzia bicykla stojí € 14 500.
 

Medzinárodná sieť mobilných kaviarní Bike Café sa stabilizovala na domácom poľskom trhu a mieri ďalej do krajín, kde vidí značný potenciál. „Myslíme si, že Slovenská republika je nielen geograficky, ale aj kultúrne blízky trh, čo chápeme ako dobrú príležitosť na rozšírenie siete prirodzenou cestou,“ komentuje okolnosti expanzie hovorkyňa konceptu Katarzyna Gawrońska.

Firma by v budúcnosti chcela mať svojich zástupcov v najväčších slovenských mestách: v Bratislave a v Košiciach. Potenciálnym franšízantom ponúka asistenciu, necháva im však vo výbere vhodného miesta voľnú ruku. Koncept je vhodné smerovať do miest s viac ako 50 tisícimi obyvateľov či do menších miest s turistickým potenciálom. „Tento rok by  sme radi otvorili niekoľko kaviarní a každý ďalší zdvojnásobili počet,“ vyjadruje hlavný cieľ pre Slovensko Katarzyna Gawrońska.

Bike Café nemá na franšízantov žiadne formálne požiadavky. Hľadá podnikateľov, ktorí sú zapálení do biznisu a chcú rozvíjať značku Bike Café. Okrem podpory pri hľadaní lokality ponúka baristické školenia, marketingovú podporu či monitorovací systém predaja kávy. Úplne zariadený bicykel pripravený na použitie stojí € 14 500. V ponuke je však aj verzia „Mini Bike Café“, za ktorú franšízanti zaplatia asi € 11 000.

Bike Café je medzinárodnou firmou, ktorá je na trhu od roku 2012. Za posledné štyri roky existencie sa úspešne uchytila na viac ako tridsiatich miestach v rámci Európskej únie. V súčasnosti prevádzkuje 24 franšízových kaviarní v domácom Poľsku a od roku 2015 má zastúpenie i v severočeskom Liberci. Koncept mobilných kaviarní umožňuje franšízantom byť vždy čo najbližšie zákazníkom a dáva majiteľom možnosť ponúkať kávu aj mimo verejných priestorov, napr. na súkromných či firemných večierkoch alebo pri zabezpečovaní cateringu filmových štábov.