Spoločnosť Gastronet rozvíja svoju sieť pizzerií Pizza Mizza tiež na základe franchisovej licencie. Franchisant môže prevádzkovať buď normálnu reštauráciu alebo fastfood.
Piatok
10.10.2014
Nová Pizza Mizza v bratislavskej Petržalke spustila prevádzku.
 

Od začiatku októbra si môžu obyvatelé bratislavskej Petržalky zájsť na svoju obľúbenú pizzu do novo otvorenej franchisovej pobočky konceptu Pizza Mizza. Ide o franchisingovú prevádzku Pizza Mizza najnovšej generácie, pri ktorej sa dodržali základné štandardy konceptu Pizza Mizza medzi ktoré patrí pizzová pec na drevo, otvorená kuchyňa, ľahké jedlá z čerstvých surovín, gastronómia pre zdravý životný štýl. Zároveň však pribudol detský kútik, v ktorom si môžu deti hostí skúsiť prípravu pizze.

Sieť PIZZA Mizza má na Slovensku viac ako 10 prevádzok, či už vo forme reštaurácií či fastfoodu PIZZA Mizza Express. „Minulý rok sa nám podarilo splniť náš dlhodobý cieľ predať franchisantovi reštauráciu PIZZA Mizza s rozvozom v žilinskom Auparku. Vďaka franchisantovi sa podarilo zvýšiť jej obrat,“ dodáva úspechy Jozef Šétaffy, majiteť firmy Gastronet.

Cena franchisovej licencie Pizza Mkizza stojí 7 tisíc eur. Aby mohla reštaurácia fungovať, musí si podnikateľ pripraviť počiatočnú investíciu od 150 do 250 tisíc eur v závislosti na veľkosti a lokalite, kde bude pobočka otvorená. Franchisorovi sa odvádza priebežný poplatok 5 % z obratu, marketingová čiastka už je v cene.