Obchod ako Malina
Malina potraviny je rodinný podnik, prevádzkujúci sieť malometrážnych potravín v Bratislave, ktoré sú otvorené každý deň od skorých ranných do neskorých večerných hodín. Aktuálne majú 33 pobočiek, z toho 22 vlastných, a radi by svoju sieť rozšírili aj o ďalšie. Sortiment je zameraný na rýchly nákup v centre a okrem základných potravín zákazník nakúpi rýchle občerstvenie, zákusky, bagety, alko a nealko nápoje, pečivo a kávu so sebou. „Predajne zatiaľ neplánujeme inde ako v Bratislave. Optimálne miesta pre franšízu sú lokailty, kde ľudia bývajú (rezidencia), kde pracujú (business centrá) a kde sa pohybujú (tranzity, pešie zóny),“ upresňuje koncept Štefan Ježík, manažér pre rozvoj siete.
Záujemca o franšízu prevezmú zavedenú prevádzkareň zhruba so 70 m2. Potešujúce je, že nemusí vstupovať do podnikania s vlastným kapitálom, okrem zloženia garancie vo výške 3000 až 5000 euro. Všetky náklady na predajňu inak financuje priamo franšízor. Svojim franšízantom Malina potraviny ponúka jednoduchý model podnikania, v ktorom sa franšízor stará o všetky administratívne, finančné a investičné záležitosti spojené s chodom predajne. Malina potraviny ponúkajú v rámci spolupráce aj nábor a zaškolenie zamestnancov i samotných franšízantov po stránke manažérskej a obchodnej.
„Pre podnikanie s nami je ideálne mať nejaké skúsenosti s potravinami, prípadne z reštauračnej a gastronomickej prevádzky. Ale môže to fungovať aj s ľuďmi, ktorí majú chuť a snahu. Naši franšízanti môžu viesť aj viac pobočiek. Je ale potrebné počítať s tým, že je to full time job, nedá sa spoločne s franšízingom robiť iná práca. Jedna pobočka má v priemere obrat okolo 40 000 mesačne, čo pre franšízanta znamená odmenu 2500 až 3000 eur mesačne,“ približuje podmienky spolupráce Stefan Ježík.

Prečítaj články

Franšízová sieť predajní alkoholu rastie každoročne o dvadsať nových pobočiek. Jednoduchý nákup a široký výber značiek si Slováci obľúbili.
Koncept krabičkovej diéty FITeat pôsobí zatiaľ u našich susedov v Českej republike. Do ďalších regiónov a na Slovensko chce vstúpiť vďaka franšízantom.
Franšízový reťazec Môjobchod v spolupráci s čerpacou stanicou Ava Jett vítajú nový koncept predajní.
Značka obchodov s alkoholickými nápojmi 1.Day má na trhu 88 pobočiek. Všetky prevádzkujú externí partneri, tri z nich sú 100% franšízové.
Sieť maloobchodných predajní Malina potraviny chce previesť zabehnuté pobočky na partnerov. Je novinkou v Katalógu franšíz.
Najčítanejšie

Keď sa povie franšízové podnikanie, väčšina z nás si predstaví väčšie mesto a gastro franšízu. Naturhouse dokazuje, že to ide aj inak. Ich koncept pracuje s vernými klientmi.
Každý deň ľudia pozrú na YouTube viac ako miliardu videí. Prečo to nevyužiť pre vlastný zisk?
Dopyt po upratovacích, sťahovacích a remeselných službách je veľký. Ako z tejto situácie ťažiť vysvetlí Jiří Bártík, obchodný manažér medzinárodnej siete Extra Services.
Svetoznáma značka Starbucks začína zatínať drápy na tuzemskom trhu. Jej kávu si môžeme už vychutnať aj u nás.
„Franšízový manuál by mal byť vypracovaný bežným jazykom. Len tak mu môžu franšízanti perfektne porozumieť, a efektívne využívať," hovorí poradkyňa PROFIT system Lenka Nováková.