Gastroranšíza aj pre začiatočníkov

Správny čas na biznis / Podľa majiteľa franšízy FITeat Roberta Šefraného je v súčasnosti najvyšší čas naskočiť na vlnu krabičkového fit stravovania. Jeho popularita totiž vzhľadom na hektickú dobu stále stúpa.
Nedeľa
29.10.2023
Koncept krabičkovej diéty FITeat pôsobí zatiaľ u našich susedov v Českej republike. Do ďalších regiónov a na Slovensko chce vstúpiť vďaka franšízantom.
 

Spoločnosť Nuvys Nutrition, ktorá za súčasnou sieťou siedmich pobočiek FITeat stojí, má viac ako 30 rokov skúseností v gastropodnikaní, viac ako 12 rokov sa pohybuje v oblasti krabičkového FIT stravovania. Teraz sa rozhodla expandovať do ďalších krajov. Pomôcť by im v tom mali franšízoví partneri, ktorí nevyhnutne nemusia mať skúsenosti z gastronómie. V súčasnosti rokuje franšízor so záujemcami z Prahy, Plzne a tiež v slovenskom Trenčíne.

„Vieme, že s našimi znalosťami a skúsenosťami dokážeme naučiť naše podniakanie veľa ľudí a navyše tak trochu neskúsený kuchár sa nám lepšie „tvaruje“.  Nemusí toľko meniť už zabehnuté návyky vo varení,“ hovorí majiteľ značky FITeat Robert Šefraný s tým, že určité skúsenosti sú samozrejme veľkou výhodou, ktorá celý proces vzniku a udržania franšízy značne urýchli. Franšíza je tak podľa neho vhodná pre tých, ktorí vo svojom živote presadzujú zdravý životný štýl a radi by v tejto oblasti začali podnikať a sprostredkovať ho pomocou škatuliek ďalším. Teda aj pre niekoho, kto napríklad dlhé roky podniká v gastronómii, prevádzkuje reštauráciu a vzhľadom na dnešné neustále sa zdražujúce energie a ceny potravín a jedál v reštauráciách chce zmenu.

Všetko potrebné ohľadom prevádzkovania pobočky FITeat sa franšízoví partneri naučia počas školenia, ktoré franšízor poňal ako komplexný prípravný kurz zahŕňajúci určitý teoretický kontext, ako aj praktickú časť priamo v kuchyni jednej z prevádzok. „Ako prvé musíme samozrejme našich nových kolegov starostlivo zasvätiť do danej problematiky, pretože všetky naše recepty vychádzajú zo striktne nastavených nutričných hodnôt, aby jednotlivé varianty spĺňali všetky kritériá. Priamo v kuchyni sa potom kuchári zaúčajú, aby vedeli zaobchádzať s postupmi varenia a tiež s modernými spôsobmi prípravy surovín, ktoré sú šetrné k zachovaniu všetkých výživových hodnôt pokrmov,“ vysvetľuje Šefraný.

Finančná náročnosť nového podnikania 

Investícia do podnikania s franšízou FITeat je podľa poskytovateľa licencie veľmi individuálna. Vždy sa totiž odvíja od toho, s akými skúsenosťami a možnosťami franšízant prichádza. Pokiaľ príde uchádzač o licenciu, ktorý nemá k dispozícii žiadne priestory ani zariadenie, musí najskôr začať s nimi a zariadiť kuchyňu, čo je podľa Šefraného  časovo aj finančne náročné. Príležitosť stať sa súčasťou siete však majú aj tí, ktorí do podnikania s touto franšízou prídu s už prevádzkyschopnou kuchyňou, v ktorej bude potrebných len pár úprav. Tie sa väčšinou týkajú typov používaných zariadení. V takom prípade je potom investícia nižšia.

Za licenciu, ktorá franchisantovi zaistí územnú exkluzivitu a prístup k veľkoobchodu FITeat zaplatí uchádzač medzi 4 až 40 tisíc eur bez DPH. V prípade nutnosti vybudovať úplne nový priestor, sa výška investície pohybuje okolo 40 až 80 tisíc eur, čo v oblasti gastronómie zďaleka nie je vysoká hodnota.


Rebranding / FITeat prešla zmenou názvu značky, a to z pôvodného názvu DietFit.

Populárne na fóre

무안출장샵/텔레msm363 무안출장만남 무안모텔출장 무안모텔아가씨 무안콜걸 무안조건만남

무안출장샵/텔레msm363 무안출장만남 무안모텔출장 무안모텔아가씨 무안콜걸 무안조건만남 무안출장샵/텔레msm363 무안출장만남...

1 komentár(e)
posledný 10.12.2023
경주콜걸샵《텔레/ssx166》경주출장샵가격『무한샷출장』경주조건만남 경주한국인매니저 경주섹파

경주콜걸샵《텔레/ssx166》경주출장샵가격『무한샷출장』경주조건만남 경주한국인매니저...

1 komentár(e)
posledný 10.12.2023
의령출장마사지∬텔레-ssx166∬의령출장샵가격∬의령출장만남후기∬의령모텔출장∬의령무한샷출장

...

1 komentár(e)
posledný 10.12.2023
송파구출장마사지♨텔레/msm363 송파구힐링건마 송파구출장샵가격 송파구내상제로 송파구폐이만남/조건만남

송파구출장마사지♨텔레/msm363 송파구힐링건마 송파구출장샵가격 송파구내상제로...

1 komentár(e)
posledný 10.12.2023
정선출장마사지♨텔레/msm363 정선힐링건마 정선출장샵가격 정선내상제로 정선폐이만남/조건만남

정선출장마사지♨텔레/msm363 정선힐링건마 정선출장샵가격 정선내상제로 정선폐이만남/조건만남 정선출장마사지♨텔레/msm363...

1 komentár(e)
posledný 10.12.2023
순천출장만남-텔레그램-dob143-순천조건만남œ순천출장업소 순천출장마사지 순천모텔출장/자택가능

순천출장만남-텔레그램-dob143-순천조건만남œ순천출장업소 순천출장마사지...

1 komentár(e)
posledný 10.12.2023
옥천출장마사지∬텔레-ssx166∬옥천출장샵가격∬옥천출장만남후기∬옥천모텔출장∬옥천무한샷출장

...

1 komentár(e)
posledný 10.12.2023
영덕출장샵@텔레-DOB508 영덕콜걸브르기『남성전용』영덕노콘출장(@무한샷출장@)영덕한국인매니저

영덕출장샵@텔레-DOB508 영덕콜걸브르기『남성전용』영덕노콘출장(@무한샷출장@)영덕한국인매니저 영덕출장샵@텔레-DOB508...

1 komentár(e)
posledný 10.12.2023