Pozícia za hranicami / Značka ESOTIQ & HENDERSON pôsobí na trhu už viac ako 20 rokov. V Poľsku má viac ako 260 vlastných a franšízových obchodov a už niekoľko rokov úspešne otvára nové prevádzky v ďalších krajinách. Teraz chce aj na Slovensko.
Streda
30.08.2023
Stačí zaistiť priestor s veľkosťou minimálne 50 m2, mať finančné prostriedky na jeho premenu a zariadenie a môžete začať podnikať. Napríklad so spodnou bielizňou.
 

Príležitosť rozbehnúť toto podnikanie sa ponúka napríklad prostredníctvom franšízovej licencie značky Esotiq, ktorá chce na náš trh vstúpiť zo susedného Poľska. Jej cieľom je vytvoriť u nás s pomocou franšízových partnerov hustú sieť pobočiek, ideálne tak, aby značka nechýbala v žiadnom z veľkých miest, resp. veľkých obchodných centier. Na domácom poľskom trhu aktuálne funguje zhruba 260 predajní tejto značky.

So spoluprácou s franšízovými partnermi má spoločnosť Esotiq & Henderson bohaté skúsenosti. Na základe licencií totiž prevádzkujú jej franšízanti pobočky aj v Nemecku, Estónsku alebo napríklad Lotyšsku. Franšízovej expanzii nahráva okrem iného aj to, že záujemcovia o franšízové ​​licencie nemusia mať žiadne skúsenosti s podnikaním. Všetko potrebné pre úspešné fungovanie obchodu Esotiq sa naučia v rámci školiaceho programu. Pre franšízora je najmä dôležité nájsť partnerov, ktorí sú pripravení sa zaviazať k tomu, že aktívne povedú svoju pobočku a budú ju prevádzkovať v súlade so štandardmi celej siete.

Na veľkosti záleží

Franšízant je ako majiteľ obchodu zodpovedný za celý jeho chod. Od sledovania skladových zásob, cez nábor zamestnancov a personálne riadenie, až po sledovanie a hodnotenie predajov, ktoré jeho pobočka dosahuje. Počas celej doby spolupráce s franšízorom sa môže franšízant obrátiť na jeho tím, ktorý je pripravený pomôcť franšízovým partnerom siete s riešením s problémami, ktoré môžu nastať v každodennej prevádzke.

A ako je to s finančnou náročnosťou vstupu do podnikania pod hlavičkou značky Esotiq? Výška počiatočnej investície je závislá na niekoľkých faktoroch, z ktorých kľúčovú úlohu zohráva priestor, v ktorom chce budúci franšízant svoje podnikanie rozbehnúť. Záleží totiž na jeho veľkosti, ktorá by sa mala pohybovať od 50 do zhruba 100 m2, a tiež na rozsahu úprav, ktoré treba vykonať, aby obchod spĺňal požiadavky siete. Investičné náklady spojené s usporiadaním salónu Esotiq činia zhruba 225 eur za m2.


Miesto v obchode / Úlohou franšízanta je venovať sa svojmu podnikaniu aktívne, takže osobne povedú svoje pobočky. Franšíza nie je vhodná iba pre obyčajného investora.