Coders Lab vykročil za hranice domáceho trhu
Ubehlo iba 6 mesiacov od podpisu franšízovej zmluvy a rumunský držiteľ licencie otvoril prvé kurzy programovania v Bukurešti. Koncom mája sa dve skupiny študentov začali počas prezenčných kurzov vzdelávať v oblastiach programovania v jazyku JavaScript a PHP. Po zhruba mesiaci a pol boli ich absolventi pripravení vstúpiť do IT priemyslu a uchádzať sa vo firmách o juniorské vývojárske pozície. „Registrácia študentov do kurzov bola ukončená v prvom májovom týždni,“ hovorí Nicoleta Macineanu, ktorá má na starosti akadémiu Coders Lab v Rumunsku.
„Podarilo sa nám to zvládnuť tak rýchlo, pretože naši partneri v Poľsku boli neuveriteľne podporujúci. Poskytli nám cenné poznatky o podnikaní a podelili sa s nami o svoje skúsenosti,“ dopĺňa. S rovnakou podporou môže počítať aj exkluzívny franšízový partner na Slovensku, ktorého franšízor aktuálne aktívne hľadá. Ten by mal mať na starosti rozvoj siete Coders Lab naprieč celou republikou.
S nedostatkom vývojárov softvéru sa nielen na Slovensku trápi mnoho IT firiem. A to je práve dôvod, prečo je možné podnikanie v tejto oblasti označiť za perspektívne. Podľa vedenia siete sa koncept perfektne hodí do spoločností, ako sú odborné a jazykové školy, súkromné univerzity, softvérové spoločnosti, prípadne aj personálne agentúry. „Ako franšízor ponúkame franšízantom naše skúsenosti a nástroje pre ich podnikanie pod našou značkou, ktoré sú nevyhnutné k efektívnemu otvoreniu vlastných kurzov a získaniu ďalšieho zdroja príjmov,“ hovorí Grzegorz Morawski, franšízový manažér spoločnosti Coders Lab.
Licenčný poplatok pre Slovenskú republiku činí 20 tisíc eur. Zhruba rovnakú hodnotu musí franšízant investovať do rozvoja siete. Za svoju investíciu franšízant získa exkluzívne právo na založenie a rozvoj Coders Lab v celej krajine a ťažiť tak z overeného modelu podnikania s rýchlym tokom cash flow. Súčasťou franšízového balíčka je zaučenie lektorov, mentorov, marketingových špecialistov a predajcov, konzultantov, odborníkov na ľudské vzťahy.
Franšízor poskytuje tiež know-how na založenie Career Lab a programu pre hľadanie práce využiteľný aj pre absolventov kurzov. Ponuku spoločnosti tvorí v prípade bootcampov momentálne 9 kurzov zameraných na najrôznejšie témy a technológie, ktoré sa stále rozvíjajú. Franšízant na Slovensku bude môcť v rámci spolupráce klientom ponúkať rovnaké kurzy, aké sú k dispozícii v ďalších krajinách, kde značka pôsobí.

Prečítaj články

„Aj keď sa nezmenil počet našich pobočiek, zisk sa zdvihol o 70 %. Je čas naskočiť na dobrú vlnu v našom podnikaní,“ hovorí riaditeľ franšízy jazykových škôl Zaraz Martin Kňoška.
„Každý, kto rozpozná krásu nášho vzdelávacieho poslania, je spôsobilý stať sa franšízantom Young Engineers,“ hovorí zakladateľ tohto amerického vzdelávacieho konceptu Amir Asor.
Vydavateľstvo Modrý slon je na trhu už od roku 1998 a knižky urobili radosť už 100 000 detí. Aké možnosti ponúka franšíza na Slovensku priblíži zakladateľ značky Marek Halfar.
Hovorili sme s Radoslavom Kuleszom o vzdelávacej franšíze Coding Giants, ktorá rozvíja programovacie zručnosti mladých ľudí.
Vzdelávacej franšíze Edukido sa darí rásť. Najrýchlejšie to ide na Balkáne, záujem má aj o rozvoj na Slovensku.
Najčítanejšie

TAB Board chce rásť do ďalších regiónov Slovenska. Akých franšízantov hľadá a prečo rastie dopyt po zdieľaní skúseností a koučingu aj v dobe umelej inteligencie?
Keď sa povie franšízové podnikanie, väčšina z nás si predstaví väčšie mesto a gastro franšízu. Naturhouse dokazuje, že to ide aj inak. Ich koncept pracuje s vernými klientmi.
Mr. Kebab funguje už vyše 20 rokov, prežil aj covidové obmedzenia bez uzatvárania pobočiek a prepúšťania. Ako vidí ďalší rozvoj majiteľ Ľubor Lelovits?
Každý deň ľudia pozrú na YouTube viac ako miliardu videí. Prečo to nevyužiť pre vlastný zisk?
Zoltán Vida je vyštudovaný telocvikár. Nikdy sa však tejto profesii nevenoval, stal sa z neho podnikateľ. Dnes prevádzkuje 3 reštaurácie McDonald´s.