Zisk z prania aj žehlenia
Boli časy, kedy snáď v každom väčšom meste fungovali čistiarne odevov. Tie však postupom času zanikali a dnes už nie je jednoduché nájsť miesto, kde vám spoľahlivo vyčistia škvrny od vína z vašich obľúbených šiat alebo pánsky oblek. A to je škoda. Zmeniť sa to rozhodla na našom trhu pôvodom francúzska sieť rýchločistiarní 5áSec ("senk a sek"), ktorá chce atraktívne miesta u nás obsadiť svojimi franšízovými pobočkami.
Podnikateľ, ktorý sa chce stať majiteľom franšízovej licencie 5áSec, by mal v prvom rade nájsť vhodnú lokalitu a priestor pre svoje budúce podnikanie. Nie je na to ale sám. V tomto ohľade mu totiž franšízor poskytne cenné rady a ak by išlo o nevhodné miesto, nedovolí mu čistiareň na ňom otvoriť. Môže sa to zdať ako rozmar, ale za týmto rozhodnutím stojí záujem poskytovateľa licencie, aby franšízová pobočka prosperovala, a s ňou aj jej majiteľ.
Vhodnou lokalitou pre otvorenie rýchločistiarne sú nákupné centrá a galérie. Práve tam sa totiž kumuluje veľa ľudí, ktorý potrebujú zveriť svoje šaty do rúk odborníkov, a zatiaľ čo si nakúpia, oni sa postarajú o všetko potrebné. Je pravdou, že určitou nevýhodou v tomto ohľade môže byť striktne nariadená otváracia doba, ale v porovnaní s ostatnými výhodami podnikania v obchodnom centre je to maličkosť. Je potrebné si uvedomiť, že pri nákupných centrách je vždy takmer bezproblémové zaparkovať a tiež sú to veľmi často stanice mestskej hromadnej dopravy. To môže priviesť do franšízantovej pobočky ďalších zákazníkov.
Zariadenie niečo stojí
Investícia do zariadenia franšízovej čistiarne odevov 5áSec začína na zhruba 120 tisíc eur. Je možné ich financovať nie iba z vlastných zdrojov, ale tiež bankovým úverom či lízingom. Ve zmluve sa zaviaže k plateniu mesačného franšízového poplatku vo výške 9 % z obratu pobočky. Zisk, ktorý franšízant svojim podnikaním pod značkou 5áSec dosiahne mu náleží v plnej výške a nepodlieha ďalšiemu rozdeľovaniu. Môže závisieť na mnohých faktoroch, napríklad na umiestení čistiarne, štruktúre financovania investície, ale predovšetkým na angažovanosti a schopnostiach franšízanta.
Franšízor pomôže franšízantovi s inštaláciou strojov potrebných k úspešnému prevádzkovaniu rýchločistiarne. Samozrejmosťou je tiež podpora v priebehu celej spolupráce. Franšízant sa tak má vždy na koho obrátiť ak vznikne akýkoľvek problém.

Prečítaj články

„Medziročne nám dopyt po sťahovaní, vyprataní a upratovaní rastie o 50 %,“ hovorí Bc. Radek Straka, riaditeľ franšízovej siete Extra Services.
„Naši franšízanti sú obvykle v pluse od prvého dňa a investície do počiatočných skútrov sa vrátia do 20 mesiacov,“ hovorí Eyþór Máni, CEO spoločnosti Hopp.
Nová franšíza Hopp osloví tých, ktorí dokážu myslieť mimo zabehnutých koľají. Podnikateľov potešia aj nízke vstupné náklady. Ako to rozbehnúť s Hoppom?
„Sme jedinou franšízovou sieťou v odbore v EÚ, ktorá ponúka jednoročné skúšobné obdobie „partnerstva“, hovorí Radek Straka, majiteľ franšízy Extra Services.
Vedenie siete Extra Služby mierne upravilo nastavenie celého franšízového konceptu. Za posledný rok počet franšízantov a partnerov výrazne narástol.
Najčítanejšie

Veľké franšízové značky medziročne rastú a vstupujú na nové trhy. Menším podnikateľom poskytujú šancu na udržateľný biznis formou spolupráce.
Svetoznáma značka Starbucks začína zatínať drápy na tuzemskom trhu. Jej kávu si môžeme už vychutnať aj u nás.
McDonald's pokračuje v plánovanej expanzii. Na konci septembra otvorilauž už tridsiatu 39. reštauráciu, ktorá svoje miesto našla na dialnici.
Stravovanie v krabičkách sa presadilo v slovenských domácnostiach aj kanceláriách. Ako na to ide česká franšíza FITeat?
Každý deň ľudia pozrú na YouTube viac ako miliardu videí. Prečo to nevyužiť pre vlastný zisk?