CodersLab našiel partnera na Slovensku aj v Česku
Ako Slovensko, tak aj Česko sa stávajú stále dôležitejšími destináciami pre globálne spoločnosti, ktoré tu chcú outsourcovať svoje technologické operácie. Odhaduje sa, že veľkosť IT trhu v Českej republike vzrastie v rokoch 2022 až 2026 o 2,22 milióna dolárov. Príjmy z IKT na Slovensku by mali do roku 2026 dosiahnuť 9,570 milióna eur z 8,270 milióna eur v roku 2021. Obe krajiny tak potrebujú stály prísun dostatočne kvalifikovaných IT odborníkov, aby si udržali svoju konkurenčnú výhodu.
S tým by im mohol prostredníctvom IT škôl Coders Lab pomôcť aj Martin Ptáček, skúsený majiteľ startupu, ktorý sa na základe sedemročnej zmluvy stal výhradným franšízantom tejto poľskej značky. A, ako sám hovorí, rozhodnutie vstúpiť do podnikania v oblasti IT školení bolo dobre premyslené. „Rozhodli sme sa spustiť Coders Lab na českom a slovenskom trhu z dvoch dôvodov. Prvým je trvalý nedostatok IT odborníkov v našom regióne aj v zahraničí. Druhým je rastúca popularita technologického segmentu ako takého. Formát kurzov Coders Lab je prepracovaný a komplexný a tieto kurzy majú od absolventov skvelú spätnú väzbu. Napriek tomu, že v tejto oblasti už existuje niekoľko zavedených hráčov v oblasti IT vzdelávania, vidíme skvelú príležitosť priniesť Coders Lab na český a slovenský trh. Prvé kurzy chceme spustiť v júni 2023,“ hovorí Martin Ptáček, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Sprinto Digital, podnikateľ s praxou v oblasti vzdelávania, technológií a produktového manažmentu.
Nové kurzy v dohľadnej dobe
Podľa Grzegorze Morawskeho, ktorý je zodpovedný za globálny rozvoj Coders Lab, je šanca na spustenie prvého kurzu v tomto roku vysoká. „Začatie prvého kurzu na novom franšízovom trhu obvykle trvá 3 až 5 mesiacov. Veľa záleží na tom, ako rýchlo partner zhromaždí ľudí potrebných na začatie podnikania, najmä učiteľov. Ale všetky prípravy prebiehajú dobre a som si takmer istý, že ešte tento rok spustíme niekoľko nových kurzov,“ dopĺňa s tým, že je presvedčený, že český a slovenský trh ponúka veľký potenciál v súvislosti s kurzami programovania, testovania a analýzy dát. Obe krajiny dohromady totiž potrebujú tisíce nových IT odborníkov.
„Vzdelávací program spoločnosti Coders Lab reaguje na potreby trhu práce. Veríme, že naše know-how a nástroje v kombinácii s organizačnými a marketingovými schopnosťami nášho partnera umožnia Coders Lab uspieť a stať sa počas niekoľkých rokov jedným z popredných školiacich centier v Českej republike a na Slovensku," dodáva Grzegorz Morawski.
Coders Lab, jedna z najstarších IT škôl v Európe, expanduje do zahraničia prostredníctvom franšízového systému. Ako franšízor poskytuje partnerom kompletnú sadu vzdelávacích a marketingových materiálov, výukové materiály a know-how na spustenie a efektívne riadenie školiaceho zariadenia. V Poľsku, Rumunsku, Kosove, Španielsku, Rakúsku a Indonézii absolvovalo kurzy Coders Lab už viac ako 9 000 študentov.
Prečítaj články
„Aj keď sa nezmenil počet našich pobočiek, zisk sa zdvihol o 70 %. Je čas naskočiť na dobrú vlnu v našom podnikaní,“ hovorí riaditeľ franšízy jazykových škôl Zaraz Martin Kňoška.
„Každý, kto rozpozná krásu nášho vzdelávacieho poslania, je spôsobilý stať sa franšízantom Young Engineers,“ hovorí zakladateľ tohto amerického vzdelávacieho konceptu Amir Asor.
Vydavateľstvo Modrý slon je na trhu už od roku 1998 a knižky urobili radosť už 100 000 detí. Aké možnosti ponúka franšíza na Slovensku priblíži zakladateľ značky Marek Halfar.
Hovorili sme s Radoslavom Kuleszom o vzdelávacej franšíze Coding Giants, ktorá rozvíja programovacie zručnosti mladých ľudí.
Vzdelávacej franšíze Edukido sa darí rásť. Najrýchlejšie to ide na Balkáne, záujem má aj o rozvoj na Slovensku.
Najčítanejšie
Každý deň ľudia pozrú na YouTube viac ako miliardu videí. Prečo to nevyužiť pre vlastný zisk?
Franšízová sieť finančných služieb Simplea má za prvý polrok veľmi priaznivé ekonomické výsledky. V krajských mestách chce posilniť o nových franšízantov.
„Byť prvou franšízou Simplea na Slovensku bola výzva. Zvládli sme ju na jednotku,“ hovorí franšízantka Katarina Porubská.
Zoltán Vida je vyštudovaný telocvikár. Nikdy sa však tejto profesii nevenoval, stal sa z neho podnikateľ. Dnes prevádzkuje 3 reštaurácie McDonald´s.
Franchising je systém istého druhu licenčných zmlúv, ktoré sa stávajú čím ďalej tým obľúbenejšími v oblasti podnikania. Do franchisingu je možné zahrnúť i rôzne typy podnikania založeného na distribučných a agentúrnych zmluvách.