Biznis, ktorý pomáha šetriť
Spoločnosť Expense Reduction Analysts (ERA), ktorá pomáha podnikom optimalizovať ich náklady, má v súčasnej dobe veľa zákaziek. Doba jej totiž nahráva. „Hľadanie úspor je dnes pre mnoho spoločností strategickou oblasťou. Môžem povedať, že náročná ekonomická doba nám praje. Inflácia, prerušené dodávateľské reťazce a vojna na Ukrajine prinútili firmy hľadať úspory, a preto sa obracajú na nás,“ hovorí Michal Brzeminski, Head of CEE Development ERA.
Plné ruky práce
Pre celý tím ERA v strednej a východnej Európe je rok 2022 obdobím zvýšeného pracovného nasadenia a zároveň najväčšej prosperity. „Trh nám však prináša aj nemalé výzvy,“ netají sa Michal Brzeminski s tým, že najväčšou z nich sú práce s nákladovými oblasťami postihnutými výpadkami dodávok a energetickou krízou.
Napriek tomu, alebo možno práve preto je podľa Brzeminského v súčasnosti ten správny čas stať sa súčasťou franšízovej siete poradenskej spoločnosti Expense Reduction Analysts. A to aj na českom a slovenskom trhu, kde aktuálne hľadá Country Managera, ktorý sa postará o rozvoj konceptu na týchto dvoch trhoch. Okrem vlastnej poradenskej činnosti bude zodpovedný za rozvoj a rast siete kvalifikovaných franšízantov, vrátane tých, ktorí na týchto dvoch trhoch už pôsobia. V Česku ich je aktuálne 4 a na Slovensku 5. Zároveň bude prevádzkovať vlastnú poradenskú spoločnosť Expense Reduction Analyst zameranú na poradenstvo v oblastiach zvyšovania zisku klientom z radov obchodných spoločností.
Jasná cesta
V tomto roku chce spoločnosť rozvíjať svoju štruktúru, ale predovšetkým sa chce sústrediť na svoje súčasné aktivity, v ktorých skutočne pomáha firmám a realizuje optimalizačné projekty. „Je pre nás dôležité, aby klienti boli s našimi službami spokojní a vďaka nim zavádzali moderné riešenia, ktoré znižujú prevádzkové náklady. Vedieme tiež množstvo rokovaní s potenciálnymi zákazníkmi, ktorým by sme mohli pomôcť optimalizovať ich nákladovú základňu. Na druhej strane je pre nás dôležité rozvíjať naše štruktúry s kvalifikovanými partnermi – franšízantmi, ktorí budú pre našu organizáciu prínosom a budú sa podieľať na projektoch, ktoré realizujeme,“ hovorí Michal Brzeminski.
Partnermi ERA sa stávajú iba ľudia s rozsiahlymi obchodnými skúsenosťami. Musia mať aspoň 15 rokov skúseností na pozícii vrcholového manažéra a vedieť, ako spoločnosti fungujú, ako im pomôcť a mať svoje odborné znalosti v určitej nákladovej oblasti. „Samotný proces pristúpenia k našej sieti je náročný a viacúrovňový. Keď privedieme nového človeka, odovzdávame mu 30-ročné know-how metodiky 10 krokov a zaškolíme ho s pomocou skúsených odborníkov z ERA,“ vysvetľuje Brzeminski.
Keď je reč o peniazoch
Investícia do podnikania s ERA činí zhruba 150 tisíc eur. Zahŕňa nákup franchisovej licencie pre partnera, aj získanie exkluzívnej licencie pre Českú a Slovenskú republiku v úlohe Country managera. Partneri pracujú prevažne na diaľku, takže nepotrebujú žiadne priestory. V tomto roku by sa k ERA mali pripojiť dvaja noví partneri. Výška zárobku jednotlivých franšízantov závisí od ich nasadenia, skúseností a usilovnosti. Partneri môžu ťažiť zo skúseností franšízora a pracovný čas si môžu prispôsobiť svojim potrebám. Rekordmani si podľa Brzeminského môžu zarobiť aj niekoľko miliónov eur ročne. Cieľom poskytovateľa licencie je, aby príjmy jeho partnerov dosahovali sumy viac ako 1 milión eur ročne.
Prečítaj články
Podnikanie s TAB Board stojí na zdieľaní myšlienok a skúseností, ako výzvy meniť na úspechy. Daniela Jurča tento koncept oslovil natoľko, že sa z člena boardu stal franšízantom.
Od roku 2017 sa pobočky franšízy so službami BOZP rozšírila po Slovensku a nedávno pribudla pobočka v Trenčíne.
V Bruseli sa udeľovali ceny Európskej federácie franšíz. Zo značiek, ktoré mieria na náš trh, získali ocenenie Mail Boxes Etc.
Franšízová sieť Extéria Market sa stará o BOZP, požiarnu ochranu a ďalšie zákonné povinnosti klientov. Firmy, ktoré ich nemajú splnené, sú príležitosťou na rast na trhu.
Celosvetová franšíza The Alternative Board poskytuje manažérske a obchodné poradenstvo už vyše 30 rokov. Na Slovensku dopyt po ich službách rastie a preto hľadá nových franšízantov.
Najčítanejšie
Každý deň ľudia pozrú na YouTube viac ako miliardu videí. Prečo to nevyužiť pre vlastný zisk?
Zoltán Vida je vyštudovaný telocvikár. Nikdy sa však tejto profesii nevenoval, stal sa z neho podnikateľ. Dnes prevádzkuje 3 reštaurácie McDonald´s.
„Byť prvou franšízou Simplea na Slovensku bola výzva. Zvládli sme ju na jednotku,“ hovorí franšízantka Katarina Porubská.
Medzi veci, ktoré franšízantku spoločnosti NATURHOUSE Radku Tabačekovú prekvapili najviac, bola reakcia zákazníkov. Výživové poradenstvo nepoznali, pritom po ňom túžili.
Magazín Enterpreneur vytvoril rebríček TOP 200 Franchis za rok 2014. McDonald’s obhájil svoje prvenstvo.