Odborník na dosah / Každý franšízant môže pri vedení svojej franšízovej pobočky využiť aj pomoc centrály spoločnosti.
Pondelok
03.01.2022
Sieť Môjobchod má na Slovensku viac viac ako 570 pobočiek a ich počet chce aj naďalej rozširovať. Na akú investíciu sa musia franšízanti pripraviť?
 

Prvá predajňa pod značkou Môjobchod otvorila svoje dvere zákazníkom v roku 2012. Odvtedy sa tento koncept, za ktorým stojí spoločnosť Metro Cash & Carry SR, rozšíril do všetkých regiónov Slovenska. Ambíciou značky je pridať do siete viac ak 8 000 pobočiek v 9 krajinách sveta  a to prostredníctvom franšízových partnerov.

Investícia do rozbehnutia podnikania pod značkou Môjobchod začína na 10 tisícoch eur. V rámci spolupráce franšízant získa pomoc s úpravou predajne v podobe projektu. Podpora franšízora sa ďalej sústredí hlavne na sortiment, a to nielen na jeho predaj, ale tiež skladovanie. Poskytovateľ licencie odporučí franšízovému partnerovi tovary, ich ceny, získa tiež odporučenie na produkty, ktoré podľa psycho-behaviorálnych poznatkov pôsobia pozitívne na maximalizáciu obratu a zisku. Zároveň bude začlenený do vernostného systému a systému spätných bonusov.

Podpora v marketingu aj vo vedení obchodu

Majitelia pobočiek Môjobchod ťažia aj z toho, že majú možnosť objednávať tovar na jednom mieste. Fakt, že nemusia objednávať od rôznych dodávateľov im šetrí čas aj peniaze, ktoré by venovali administratíve. Podpora zo strany franšízora  mieri aj do oblasti starostlivosti o zákazníkov. Vďaka tomu, že sú súčasťou franšízovej siete franšízanti získajú prístup k vernostnému systému, prostredníctvom ktorého môžu budovať sieť lojálnych zákazníkov.

Záujemcovia o franšízovú licenciu sa musia pripraviť nielen na počiatočnú investíciu, ale tiež na prácu, ktorá ich čaká. Svedčia o tom aj slová Igora Benka, jedného zo slovenských franšízantov, ktorý spolu s manželkou prevádzkuje 3 pobočky Môjobchod. „Takéto podnikanie je pre tých, ktorým nevadí byť v predajni takmer každý deň a začínať skoro ráno a končiť večer,“ prezradzuje.

Podľa vedenia siete by mali byť franšízanti tohto konceptu podnikatelia telom aj dušou, so zápalom a entuziasmom. Pre hladkú spoluprácu je samozrejme dôležitý aj zmysel pre zodpovednosť. Všetko know-how odovzdáva franšízor v rámci Maloobchodnej akadémie – konceptu školiacich modulov, ktoré absolvuje každý franšízový partner.


Podnikanie aj pre nováčikov v odbore / Záujemcovia o licenciu Môjobchod nemusia mať skúsenosti v podnikaní v odbore potravín. Všetko know-how potrebné pre úspešné vedenie pobočky získajú počas školení zabezpečovanom franšízorom.