Tohtoročná jar je pre nás novým štartom

Financie na štart / „Záujemcovia o franšízovú licenciu sa musia pripraviť na investíciu vo výške minimálne 10 tisíc eur," upresňuje majiteľ konceptu Ekotopánky Gerdi Vanfleteren.
Pondelok
26.04.2021
„V našich franšízantoch hľadáme hlavne nasadenie, vieru v koncept a ochotu pracovať,“ hovorí Gerdi Vanfleteren, majiteľ franšízového konceptu Ekotopánky.
 

Aký bol rok 2020 pre franšízový koncept Ekotopánky?
Rok 2020 pre nás bol strateným rokom. S našim projektom sme iba začínali a na prácu priamo na predajni sme mali iba pár týždňov. Snažili sme sa predávať naše produkty prostredníctvom e-shopu, oslovovať potenciálnych zákazníkov s našou ponukou prostredníctvom aktívnej propagácie na sociálnych sieťach. Pravdou však je, že pre novú značku, akou sme my, je štart rozvoja podnikania v období plnom obmedzení veľmi náročný. S tým súvisí aj fakt, že sme v tomto období nenašli nových záujemcov o franšízové licencie. Verím však, že tohtoročný máj pre nás bude tým reálnym štartom.

Bolo vaše podnikanie ovplyvnené pandémiou COVID-9?
Počas letných mesiacov sa nám darilo pomerne dobre. Zimné zásoby sú však tamer nepredané. Dobrou správou pre nás, a aj pre potenciálnych franšízantov je, že naša obuv nepodlieha krátkodobým módnym trendom. Je možné ju teda zahrnúť do ponuky pre sezónu jeseň/zima 2021.

Je náročné v dnešnej dobe získať záujem od potenciálnych franšízantov?
Faktom je, že záujem je v súčasnej dobe minimálny, ale verím, že sa to so zlepšením situácie zmení.

Aké vlastnosti hľadáte vo svojich franšízových partneroch?
Kľúčové pre nás je, aby sme v našich franšízových partneroch našli nadšenie, vieru v koncept a hlavne ochotu pracovať.

S akou investíciou musí franšízant počítať na štarte?
Záujemcovia o franšízovú licenciu sa musia pripraviť na investíciu vo výške minimálne 10 tisíc eur. Konečná hodnota je závislá na veľkosti obchodu a nutnosti stavebných úprav, ktoré bude potrebné realizovať.

Ako vyzerá spolupráca s franšízovými partnermi?
Náš koncept nie je tak striktný, ako je to v prípade iných franšízových sietí. Spolupráca je nastavená voľnejšie. Keď sa so záujemcom stretneme osobne, veľmi rýchlo zistíme, či je medzi nami to správne „spojenie“. Naši franšízanti sú neustále informovaní o aktuálnych a budúcich kolekciách, pomáhame im s tvorbou finančného plánu aj s hľadaním vhodných priestorov a ich zariaďovaním. Počas celej doby spolupráce sme im pripravení poradiť s čímkoľvek, čo sa ich podnikania týka.


Obchod na očiach verejnosti / Franšízové predajne Ekotopánky by mohli oživiť centrá miest a pešie zóny. Nachádzať by sa mali v mestách s viac ako 20 tisíc obyvateľmi a ich veľkosť by sa mala pohybovať od 20 m2.