Rýchlejšia expanzia / „Franšízing je pre nás ideálnou možnosťou rozšírenia pôsobnosti do SR. Využitím zavedeného uceleného systému sa dá vybudovať nová pobočka s minimálnou investíciou času do príprav a získania odbornosti, ktorú táto činnosť vyžaduje,“ hovorí majiteľ siete DietaFit Robert Šefraný.
Pondelok
20.01.2020
Franšíza DietaFit chce preraziť na Slovensko. Kto sa môže uchádzať o licenciu?
 

Vo franšízovom koncepte DietaFit zúročuje spoločnosť Nuvys Food, ktorá za ním stojí, svoje 30ročné skúsenosti s podnikaním v oblasti gastronómie a 10ročné v odbore krabičkových diét. V súčasnosti prevádzkuje sedem vlastných pobočiek v Česku. Prostredníctvom franšízantov chce zdravé a nutrične vyvážené stravovanie ponúknuť zákazníkom aj u nás.

Ideálnym kandidátom na franšízového partnera je človek, ktorý má už skúsenosti s prácou v gastro prevádzke. Blízko by mal mať aj k zdravému životnému štýlu, vďaka čomu bude schopná s chuťou odovzdávať túto myšlienku ďalej svojim zákazníkom. Investícia, ktorá na neho čaká sa odvíja najmä od nutnosti úprav a zariadenia budúcich výrobných priestorov. Za licenciu, ktorá franšízantovi zaistí územnú exkluzivitu vo zvolenom regióne a tiež prístup k potrebným surovinám, zaplatí uchádzač 2 tisíc až 5 tisíc Eur, podľa veľkosti regiónu. V prípade zariadenia úplne novej výrobne na kľúč sa výška investície pohybuje okolo 40 tisíc Eur, čo pri rozbehnutí podnikania v gastronómii nie je veľmi vysoká hodnota.

Aby ponúkané pokrmy boli pre  koncových zákazníkov čo najkvalitnejšie, spoločnosť sa zameriava nie iba na predaj, ale tiež na vývoj a výrobu surovín, ktoré sú následne využívané v originálnych receptúrach DietaFit. „Súčasťou konceptu je aj veľkoobchod, odkiaľ sú tieto suroviny dodávané našim partnerom. Veľkoobchod disponuje aj ďalšími surovinami, ktoré nakupuje od pestovateľov a prvodovozcov, čím je možné docieliť efekt maximálneho ekonomického výsledku,“ vysvetľuje Robert Šefraný, majiteľ siete DietaFit.

Kto sú zákazníci, ktorí využívajú služby tejto franšízovej siete? Robert Šefraný upozorňuje, že ide najmä o širokú skupinu ľudí, ktorí sa aktívne zaujímajú o svoje zdravie a zdravý životný štýl je ich každodennou súčasťou. Nie sú to však iba športovci, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, ale aj ľudia ktorí chcú zdravo redukovať svoju váhu, alebo iba majú záujem sa zdravo stravovať a využiť tento stravovací systém. „V našich programoch si môžu zákazníci vybrať konkrétny program pre ich potreby – pre šport – pre zdravie – pre redukciu. Ponúkame tiež program office, ktorý vďaka trojchodovému menu pomáha zdravo sa stravovať aj v práci,“ dopĺňa Šefraný.


Rok či dva / Návratnosť investície môže franšízant DietaFit podľa franšízora očakávať v horizonte jedného roka až dvoch rokov. Rozhodujúca je vždy tiež aktivita franšízanta.