Franšízou k plneniu detských snov
Majitelia značky Socatots na Slovensku a v Česku sa prvýkrát stretli s programom Socatots v roku 2012, a okamžite ich zaujal. Predovšetkým preto, že sa výukový program líšil od iných, ktoré dovtedy poznali. A tiež vďaka spôsobu, ktorým celý výukový program pozeral na športovú prípravu detí: ako na celok, a nie ako na jednotlivé výukové hodiny, pri ktorých je potrebné dosiahnuť okamžite vytúžený cieľ.
Fascinoval ich pritom najmä fakt, akým spôsobom hra s loptou už v tak rannom veku inšpiruje deti, aby športovali, a tiež dáva príležitosť rodičom nadviazať so svojimi deťmi jedinečný vzťah. "Ak sa rodičia v neskoršom veku rozhodnú, že ich deti budú robiť akýkoľvek iný šport, budú mať lepšiu prípravu ako ich vrstovníci, ktorí sa takéhoto programu nezúčastnili. Keď sa teda deti vyberú inou cestu, vášeň pre šport v nich zostane do konca života," hovorí Michal Ogorek.
Nápad otvoriť zastúpenie Socatots v Česku a na Slovensku vznikol vo chvíli, kedy sa Michal Ogorek dozvedel, že jeho žena Maria je tehotná. Jeho osobný život sa tak spojil s tým profesijným, v ktorom sa rozhodol spolu so svojou manželkou venovať deťom a ich športovej príprave pod dohľadom ich rodičov. Napriek tomu, že o programe Socatots v podstate nikdy nepochyboval, už začiatky spolupráce s medzinárodnou značkou ho utvrdili v presvedčení, že sa rozhodol správne.
Prekračovanie hraníc
"Školenie v Anglicku nás iba utvrdilo v tom, že sme sa správne rozhodli. Stretli sme sa tam s ľuďmi, ktorí veria v ten program a so skutočnou vášňou ho chcú rozvíjať aj v ďalších krajinách. Otvorenie Socatots je pre mňa splnením detského sna, kedy som sám veľa športoval," spomína dnes. Od roku 2012 sa jeho biznis rozrástol na dve brnenské prevádzky, momentálne manželia Ogorkovi ponúkajú franšízové licencie tiež ďalším záujemcom o vedenie vlastnej futbalovej školy.
Bývajú v Moravanoch - dvojtisícovej dedine pri Brne a v nej vedú dokonca 2 skupiny detí. Návratnosť investície zaručujú už 4 deti v skupine, ktorá môže mať až 12 detí. Aj keď Socatots cieli na väčšie mestá, toto iba potvrdzuje, že tento podnikateľský koncept môže byť úspešný aj v menších obciach. A to nie iba ako pasívny zdroj príjmov s návratnosťou investície okolo 1 roku, ale aj skôr.
"Socatots je úplne výnimočný program a bol vytvorený tak, aby výrazne ovplyvňoval spôsob rozvíjania a vzdelávania dieťaťa, čím sa rozširujú hranice toho, čo považujeme za normálne alebo dokonca toho, čo považujeme za možné. Robíme to tým, že sa bavíme v prijateľnom a bezpečnom prostredí," sú presvedčení zástupcovia britskej značky. V súčasnosti je program Socatots úspešne prevádzkovaný v 55 krajinách sveta, a zapojilo sa doň približne dva milióny detí.
"Veľmi by som si prial, aby som - keď už budem starý - uvidel niekoľko veľkých športovcov, ktorým pomohol program Socatots, a ktorí u nás začínali ako 1 až 5 roční. Vtedy by som mal aspoň malú satisfakciu z toho, že sme mali možnosť prispieť k ich rozvoju. Pred nami je ešte veľa práce, ale čo nám dodáva silu a motivuje nás, je úsmev detí a pozitívna spätná väzba od rodičov," dodáva spoluvlastník Socatots a Brazílskych futbalových škôl v ČR a SR. S tým, že so svojou ženou chce hlavne nadviazať na úspech, ktorý Socatots dosiahol vo svete, a stať sa číslom jeden v Českej republike medzi vzdelávacími športovými programami, ktoré sa venujú výchove detí v tak nízkom veku (1-5 rokov).
Prečítaj články
„Aj keď sa nezmenil počet našich pobočiek, zisk sa zdvihol o 70 %. Je čas naskočiť na dobrú vlnu v našom podnikaní,“ hovorí riaditeľ franšízy jazykových škôl Zaraz Martin Kňoška.
„Každý, kto rozpozná krásu nášho vzdelávacieho poslania, je spôsobilý stať sa franšízantom Young Engineers,“ hovorí zakladateľ tohto amerického vzdelávacieho konceptu Amir Asor.
Vydavateľstvo Modrý slon je na trhu už od roku 1998 a knižky urobili radosť už 100 000 detí. Aké možnosti ponúka franšíza na Slovensku priblíži zakladateľ značky Marek Halfar.
Hovorili sme s Radoslavom Kuleszom o vzdelávacej franšíze Coding Giants, ktorá rozvíja programovacie zručnosti mladých ľudí.
Vzdelávacej franšíze Edukido sa darí rásť. Najrýchlejšie to ide na Balkáne, záujem má aj o rozvoj na Slovensku.
Najčítanejšie
Každý deň ľudia pozrú na YouTube viac ako miliardu videí. Prečo to nevyužiť pre vlastný zisk?
Franšízová sieť finančných služieb Simplea má za prvý polrok veľmi priaznivé ekonomické výsledky. V krajských mestách chce posilniť o nových franšízantov.
„Byť prvou franšízou Simplea na Slovensku bola výzva. Zvládli sme ju na jednotku,“ hovorí franšízantka Katarina Porubská.
Zoltán Vida je vyštudovaný telocvikár. Nikdy sa však tejto profesii nevenoval, stal sa z neho podnikateľ. Dnes prevádzkuje 3 reštaurácie McDonald´s.
Franchising je systém istého druhu licenčných zmlúv, ktoré sa stávajú čím ďalej tým obľúbenejšími v oblasti podnikania. Do franchisingu je možné zahrnúť i rôzne typy podnikania založeného na distribučných a agentúrnych zmluvách.