Jednoducho, rýchlo, prakticky

Zaujímavá lokalita / Priestory pre novú predajňu musia mať minimálne 60 m2 vrátane zázemia a skladu. Obchod musí ležať v lokalite s vysokou fluktuáciou obyvateľov.
Pondelok
13.08.2018
Franšízanti slovenskej siete predajní alkoholických nápojov 1.day zarábajú v priemere podľa centrály až 72 tisíc eur ročne.
 

Jednoduchý, rýchly a praktický nákup alkoholických nápojov je doménou slovenskej franšízovej značky 1.day, ktorý pôsobí na trhu od roku 2009. Zakladatelia predajnej siete sa snažia od začiatku svojho podnikanie dbať na kvalitu ponúkaného tovaru a inovácie predajných stratégií i sortimentu. Vo svojej franšízovej sieti 1.day momentálne zjednocuje 60 predajných miest, a neustále sa rozrastá. Práve teraz hľadá 1. day na Slovensku nových franšízantov, ktorým ponúka dlhodobú spoluprácu, možnosť riadiť rodinný biznis, podieľať sa na rozvoji značky, možnosť využívať nákup tovarov za priaznivé ceny aj profesionálny prístup pri vzájomnej spolupráci.
 
Potenciálnemu franšízantov franšízovej siete 1.day by nemalo chýbať nadšenie a ochota riadiť vlastnú predajňu, mal by mať skúsenosti s riadením a motivovaním vlastného tímu, skúsenosti s maloobchodným predajom, vlastný kapitál a bankovú garanciu, a musí pred zahájením prevádzky franšízy absolvovať vstupné školenie. K otvoreniu novej predajne vedie podľa vedenia siete 8 základných krokov: vyhľadanie vhodnej lokality, tvorba návrhu dizajnu a vizualizácia predajne, výstavba predajne na kľúč, nábor a úvodné zaškolenie personálu, zabezpečenie kompletného sofwarového zariadenia predajne, tvorba prvej objednávky tovaru, dodávka tovaru na predajňu a nastavenie vhodnej marketingovej podpory.

Zárobok až 70 tisíc eur ročne

Všetky tieto kroky franšízant nemusí absolvovať sám, centrála je mu vždy k dispozícii a je mu ochotná a schopná vo všetkých smeroch pomôcť, a zjednodušiť tak podnikateľské začiatky. Celková investícia sa počíta obvykle od asi 50 tisíc eur v závislosti na veľkosti predajne. Táto hodnota obsahuje tiež náklady na zariadenie a naskladnenie tovaru. Priestory pre novú predajňu musia mať minimálne 60 m2 vrátane zázemia a skladu. Obchod musí ležať v lokalite s vysokou fluktuáciou obyvateľov. Personál musí byť schopný zaistiť obsadenie pracovných miest pri plnej prevádzke v časovom harmonograme sedem dní v týždni, teda vrátane víkendov.
 
Súčasťou spolupráce je okrem iného účasť na vernostnom programe značky, ktorý zaisťuje prísun nových zákazníkov i komunikáciu s nimi. Následná prevádzka franšízy je už vo finančnej réžii franšízantov, centrála hradí napríklad náklady spojené s reklamou a prevádzkou softwarového systému, propagáciu predajne pred jej otvorením, náklady spojené s prevádzkou vernostného programu, osadenie reklamných prvkov v predajni, marketing, či vstupné náklady na školenie (okrem cestovných nákladov).


Predajňa na kľúč / Celková investícia je od cca. € 50 000 a odvíja sa od veľkosti prevádzky.