Spoločnosť Regatta sa postupne vyvinula v najväčšieho britského dodávateľa outdoorového a voľnočasového oblečenia. Dnes exportuje do viac ako tridsiatich krajín sveta a svoje pobočky má tiež vo Francúzsku, Belgicku, Nemecku, Holandsku, Poľsku alebo Španielsku.
27.10.2016
Britská franšíza s outdoorovým oblečením Regatta Great Outdoors ponúka na Slovensku licencie. Mieri do miest nad 50 tisíc obyvateľov.
 

Ak chcú firmy získať na svoju stranu stále náročnejších zákazníkov, musia vedieť reagovať kvalitnou ponukou. Kombináciu vysokej kvality a technickej rafinovanosti výrobkov zvolila spoločnosť Regatta Great Outdoors predávajúca outdoorové tovary. Že sa ich stratégia osvedčila, ukazujú úspechy firmy na medzinárodnom trhu, kde je momentálne aktívna vo viac ako tridsiatich krajinách sveta. Aktuálne sú k dispozícii franšízové licencie pre Česko a Slovensko.

Úspech na medzinárodnom poli bol dôvodom získania ceny Queen’s Awards for Enterprise (Cena britskej kráľovnej za podnikanie). Ta je považovaná za najvýznamnejšie ocenenie na britskom trhu a udeľuje sa každoročne od roku 1965 obchodným organizáciám za vynikajúce výsledky v oblasti inovácií a rozvoja medzinárodného obchodu. Získanie tejto ceny bolo doteraz najvyšším ocenením spoločnosti, ktorej začiatky siahajú do roka 1981, kedy bola založená ako malá rodinná firma. Okrem výrobkov značky Regatta Great Outdoors zastrešuje manchesterská centrála aj ďalšie dva outdoorové brandy, Dare 2b a Craghoppers.

Záujemcovia, ktorí získajú franšízovú licenciu, majú podľa zástupca spoločnosti pre český a slovenský trh Milana Nanisty zaručený prístup k firemnému know-how a získavajú pomoc pri rekonštrukcii a úpravách predajných priestor. Franšízanti môžu tiež počítať s poradenstvom v oblasti propagácie obchodu a prevádzkovaní činnosti. „Franšíza nevyžaduje investíciu do licenčného poplatku. Podnikateľ musí počítať s čiastkou od EUR 296 do EUR 445 na meter štvorcový, pričom celková výška závisí na počiatočnom stave nehnuteľnosti,“ popisuje výšku investície Milan Nanista. Pri 100 m² sa suma pohybuje v rozmedzí EUR 29 630 až EUR 44 444. Termín otvorenia obchodu by mal byť zhruba tri mesiace od podpísania franšízovej zmluvy.

Od podnikateľov sa okrem prispôsobenia štandardom značkového obchodu očakáva výber plochy obchodu v rozsahu 80 až 150 m². Predajné priestory môžu byť vlastné alebo v prenájme a mali by sa nachádzať v nákupných centrách alebo na obchodných uliciach miest s viac ako 50 tisíc obyvateľmi. Spoločnosť Regatta Great Outdoors momentálne prevádzkuje 100 franšízových obchodov, pričom 11 z nich sa nachádza v Poľsku. Jeden obchod je prevádzkovaný tiež v outletovom centre Freeport v moravských Hatiach.