Na záujemcov o franšízu čaká investícia na úvod vo výške minimálne € 5 555. V rámci spolupráce firma svojim partnerom pomôže vybrať priestor a spracuje projekt podoby prevádzky.
28.04.2016
Spoločnosť Tulec Trend cíti príležitosť na slovenskom trhu. Predajňu chce otvoriť v každom väčšom meste.
 

V súčasnosti značka dodáva svoje tovary predajcom klasickým spôsobom, prostredníctvom obchodných zástupcov. Pred zhruba piatimi rokmi však začala firma budovať sieť vlastných firemných predajní. „Od toho bol už len krok k vytvoreniu franšízového konceptu, pretože sa nám začali ozývať záujemcovia o licencie,“vysvetľuje Michal Tulec zo spoločnosti Tulec Trend.

Výrobca detského oblečenia Tulec Trend pred piatimi rokmi začal s otváraním firemných predajní a postupne začal využívať na svoj rozvoj aj franchising. Momentálne funguje u našich susedov v Českej republike osem obchodov z ktorých štyri sú v rukách franšízantov.

Cieľom siete je mať v každom relevantnom meste jednu  predajňu, ktorá bude postavená primárne na sortimente značky Tulec Trend. „To samozrejme nevylučuje predaj sortimentu, ktorý naša firma nevyrába ako napríklad hračky, spodnú bielizeň alebo detské potreby,“ hovorí Michal Tulec s tým, že firma mieri s pobočkami do rozličných lokalít, teda do väčších, aj menších miest. Stratégiou značky Tulec Trend je otvárať franšízové pobočky v každom meste s potenciálom „s citom“ tak, aby medzi nimi nevznikala zbytočná konkurencia.

Na záujemcov o franšízu čaká investícia na úvod vo výške minimálne € 5 555. V rámci spolupráce firma svojim partnerom pomôže vybrať priestor a spracuje projekt podoby prevádzky. Zároveň svojim franšízantom ponúka územnú exkluzivitu vo zverenej lokalite. Súčasťou spolupráce je aj možnosť vlastného predaja cez e-shop, čo môže byť pre franšízantov zaujímavá položka ich príjmu.