Na Slovensku sa nachádza 12 reštaurácií Subway. V susednom Česku je ich už 15, z čoho jedna sa nachádza pri diaľnici D1 pri Veľkom Meziříčí. Na podobné miesta sa chce Subway v Európe viac zamerať.
Štvrtok
02.10.2014
Fastfoodový reťazec Subway naďalej obsadzuje prvé miesto v najväčších franchisových sieťach. V Európe už otvoril 4500 reštaurácií.
 

Expanzia značky Subway vo svete pokračuje. V septembri najväčšia franchisová sieť prekročila počet 42700 otvorených reštaurácií v 108 krajinách sveta. Iba v Európe firma dosiahla počet 4500 reštaurácií.  „Od januára do septembra sme uviedli do prevádzky 50 nových pobočiek v strednej a východnej Európe,“ dodáva Martin Princ, Area Development Manager Central & Eastern Europe. Aj na Slovensku sa darí Subway rozširovať.

Na Slovensku sa nachádza 12 franchisových reštaurácií Subway, predovšetkým v Bratislave. A záujemcovia o franchisovú licenciu sa stále ozývajú. Avšak je vidieť, že o výbere franchisy premýšľajú čím ďalej, tým viac.  „Pozorujeme väčšiu opatrnosť u záujemcov, a s tým spojený vyšší záujem o franchisové koncepty, ktoré majú určitú históriu a na trhu fungujú. Stretávame sa tiež s mladšími ročníkmi, ktoré nemajú vyriešené  financovanie. Tieto komplikácie rozhodujú, či si reštauráciu otvoria alebo nie,“ komentuje záujemcov Martin Princ.

Spoločnosť Subway otvorila v rámci strednej a východnej Európy niekoľko reštaurácií vo voľne stojacich budovách. Súčasťou niektorých je drive-thru. „Zaznamenali sme vyšší záujem u reštaurácií podobného typu. To ovplyvní aj nárast predaja ďalších jednotiek ako čerpacie stanice či motely,“ upozorňuje Martin Princ s tým, že týmto smerom sa chce Subway uberať.