Česká značka Alpine Pro ponúka zákazníkom športový a outdoorový tovar už 18 rokov.
Pondelok
23.06.2014
Firma Alpine Pro využíva franchising v rozvoji v stredných a menších mestách. Česká značka sa nachádza aj v zahraničí.
 

Sieť predajní so športovým a outdoorovým Alpine Pro sa v tuzemsku rozvíja ako pomocou vlastných predajní, ktoré riadi predovšetkým v obchodných centrách, tak využíva aj franchisovú spoluprácu. Oblečenie mimo Česka a Slovenska môžu zákazníci nájsť aj v obchodoch na poľskom a maďarskom trhu. Obchodní zástupcovia však rozvíjajú značku Alpine Pro aj v iných krajinách.


Spoločnosť pokračuje s rozširovaním franchisového konceptu. "Náš franchisový koncept je zameraný predovšetkým na stredné a menšie mestá, ktoré sú pre nás dôležité, pretože dopĺňajú sieť našich vlastných predajní vo veľkých mestách," dodávajú zástupcovia spoločnosti Alpine Pro. Rozvíjať franchisový biznis sa darí, a to vďaka nastavenie nových podmienok.


Na slovenskom trhu prevádzkuje spoločnosť Alpine Pro 34 vlastných a 37 franchisových pobočiek. Na slovenskom sa nachádza 17 obchodov so športovým a outdoorovým oblečením, z čoho 3 sú riadené franchisantmi. V Poľsku môžu zákazníci nakúpiť na 64 miestach. "Výsledky nášho franchisového kanála sú v roku 2014 porovnateľné s rokom 2013. Avšak rok 2013 ovplyvnila nepriaznivá zima," uzatvára firma.