Na Slovensku firma SmartLife otvorila príležitosť pre záujemcov o franchisovú značku LEGO wear.
Streda
16.10.2013
Franchisový koncept s detským oblečením LEGO wear otvára cestu franchisantom na Slovensko.
 

Doby, kedy si rodičia predávali oblečenie po deťoch medzi sebou, už dávno skončili. Už aj u nás nie je prekvapením, že rodičia chcú svojím deťom kupovať kvalitné a pekné oblečenie. Takéto oblečenie ponúka značka Lego wear, ktorú v tuzemsku i pomocou franchisy rozvíjajú jej výhradný distribútor, firma SmartLife. Na Slovensku prevádzkuje 2 obchody a rozvoj značky tu po nich na nejakú dobu stlmila. To je však minulosť.

Po otvorení dvoch predajní LEGO wear v Bratislave a Košiciach sa spoločnosť SmartLife sústredila na rozvoj v Česku. Na Slovensku musela podnikateľov i napriek vysokému záujmu o franchisovú licenciu počas posledných dvoch rokov dočasne odmietať práve kvôli exkluzivite. „Záujemcov zo Slovenskej republiky vítame, je tu možnosť uchádzať sa o ďalšie franchisy či shop-in-shopy. Ako ideálne miesto pre otvorenie ďalšej predajne sa nám javí Žilina, ale nebránime sa ani ostatným lokalitám s dostatočným počtom obyvateľov, širokou spádovou oblasťou či turistickým ruchom,“ dodáva riaditeľka LEGO wear Jarmila Janíková. Slovensko má podľa nej veľký potenciál.

Naopak v Česku si oblečenie u zákazníkov rýchlo našlo svojich priaznivcov. Tento rok v máji sa podarilo otvoriť v ČR v poradí už tretiu franchisovú predajňu, a to v Prahe-Letňanoch, ktorá sa s rozlohou 100 m2 stala jednou z najväčších predajní LEGO wear na svete. V Prahe sa tak nachádzajú 2 predajne, jedna vlastná a jedna franchisová. „V súčasnej dobe v Prahe hľadáme intenzívne vhodné priestory na prenájom, aby mohla byť otvorená ďalšia franchisová predajňa. Po otvorení tejto tretej pražskej predajne však už ďalšiu expanziu v Prahe na ďalšie dva roky neplánujeme,“ doplňuje Jarmila Janíková s tým, že firma by rada rozšírila značku do krajských miest, ideálne do Brna.