Zdieľanie skúseností ako biznis
Franšízová sieť TAB Board (The Alternative Board), ktorá prepája podnikateľov a umožňuje im výmenu skúseností a vzájomné poradenstvo, funguje globálne viac ako 35 rokov. Pôsobí vo viac ako 25 krajinách, na českom a slovenskom trhu má za sebou 11 rokov stabilného rozvoja. Aktuálne má zastúpenie v 11 regiónoch Česka a Slovenska. Do systému sa u nás zapojilo už niekoľko stoviek podnikateľov, aktuálne je aktívnych 140 členov. Ďalšie rozšírenia aktuálne plánujú v Bratislave a Trnave.
Na pravidelných stretnutiach podnikateľov si členovia TAB poskytujú spätnú väzbu, zdieľajú cenné skúsenosti a spoločne hľadajú riešenie svojich aktuálnych výziev. „Ani stále populárnejšia a schopnejšia umelá inteligencia nenahradí kontakt s podnikateľom, ktorý sám prešiel podobnou situáciou. Peer-to-peer poradenstvo ponúka nielen riešenie, ale aj dôveru a kontext. To sú hodnoty, ktoré dnes podnikatelia hľadajú najviac," vysvetľuje Jana Škabradová, spolumajiteľka konceptu TAB.
Kto sa môže stať franšízantom?
Koncept TAB prepája malých a stredných podnikateľov v pravidelných diskusných skupinách (tzv. boardoch), ktoré dopĺňa individuálnym koučingom a nástrojmi pre strategické riadenie. Využiť možno aj špecializované programy, napr. Akcelerátor Board pre začínajúce firmy alebo transformačný program StratPro® pre celé tímy, kde odborne vedené workshopy zladia váš tím, identifikujú skryté problémy a premenia ich v príležitosti k rastu.
TAB hľadá partnerov s manažérskou alebo podnikateľskou skúsenosťou, ktorí chcú svoje know-how využiť na podporu ostatných. „Často ide o konzultantov, ktorí už pracujú s vlastnou klientelou a hľadajú ďalší zdroj príjmov. Záujem ale majú aj bývalí majitelia firiem alebo manažéri z korporácií, ktorí chcú začať podnikať na vlastnú päsť a zúročiť svoje skúsenosti,“dopĺňa Jana Škabradová.
Súčasťou systému je aj globálna sieť TAB Connect, ktorá umožňuje zdieľanie skúseností naprieč trhmi. Ukazuje sa, že podnikatelia riešia podobné problémy a výzvy nielen naprieč rôznymi odbormi a regiónmi, ale aj kontinentmi. Na medzinárodnej scéne TAB Board pravidelne získava najvyššie hodnotenie spokojnosti franšízantov, v Českej republike tento rok získali v súťaži Franchisa roku ocenenie „Úspešný franchisový koncept v oblasti vzdelávania“.

Prečítaj články

TAB Board rozširuje svoje portfólio služieb programom pre strategickú transformáciu firmy. Čo teraz franšízanti môžu firmám ponúkať?
Podnikanie s TAB Board stojí na zdieľaní myšlienok a skúseností, ako výzvy meniť na úspechy. Daniela Jurča tento koncept oslovil natoľko, že sa z člena boardu stal franšízantom.
Celosvetová franšíza The Alternative Board poskytuje manažérske a obchodné poradenstvo už vyše 30 rokov. Na Slovensku dopyt po ich službách rastie a preto hľadá nových franšízantov.
„Každý rok sa nám darí rozširovať pôsobenie o jeden až dva regióny,“ prezrádza Jana Škabradová, Operation Manager franšízovej siete TAB Board.
Pred vstupom do franšízy TAB mal Jaroslav Krkoška štvrť storočia svoju vlastnú firmu, ktorá pôsobila v oblasti interiérov. Teraz pomáha podnikateľom rasť.
Najčítanejšie

Keď sa povie franšízové podnikanie, väčšina z nás si predstaví väčšie mesto a gastro franšízu. Naturhouse dokazuje, že to ide aj inak. Ich koncept pracuje s vernými klientmi.
Food trucky tvoria nový európsky trend. Rozmach týchto franšíz prebieha aj na Slovensku. Ako je to s investičními nákladmi a začatím vlastného podnikania s mobilným občerstvením?
Rastie počet značiek, ktoré mieria na slovenský trh. Kto sa môže chytiť franšízovej spolupráce hneď na štarte?
Svetoznáma značka Starbucks začína zatínať drápy na tuzemskom trhu. Jej kávu si môžeme už vychutnať aj u nás.
Dopyt po upratovacích, sťahovacích a remeselných službách je veľký. Ako z tejto situácie ťažiť vysvetlí Jiří Bártík, obchodný manažér medzinárodnej siete Extra Services.