Podnikanie zamerané na deti
Pôvodom poľská franšízová značka Edukido zameraná na výukové kurzy pre deti vo veku 3 až 12 rokov pokračuje v zahraničnej expanzii. Potom, čo pred rokom vstúpila na chorvátsky trh otvorením prvého vzdelávacieho centra, sa začala jej sieť rozrastať. A to aj keď to nebolo úplne v pláne. Držiteľ master-franšízovej licencie pre tamojší trh totiž s rozvojom v priebehu prvého roka nepočítal.
Zmena nastala v momente, keď už po niekoľkých mesiacoch práce sa začali ozývať ľudia, ktorí v tomto koncepte videli dobrú príležitosť na začatie alebo rozšírenie vlastného podnikania, a ktorí boli pripravení stať sa franšízantmi. Počas tohtoročného júna tak boli podpísané prvé samostatné franšízové zmluvy a k centru vo Varaždine sa od septembra tohto roku pripoja centrá Edukido v Zadare a Rijeke.
Slovensko ako cieľ
Ambíciou zakladateľov Edukido je expandovať aj k nám a umožniť aj deťom na Slovensku navštevovať vzdelávacie kurzy, pri ktorých koncept využíva stavebnice LEGO. Preto tu hľadá master-franšízového partnera, ktorý by sa postaral o rozvoj siete na celom našom území. Hlásiť sa však môžu aj záujemcovia, ktorí by radi prevádzkovali individuálnu franšízu.
Výhodou pre nich je, že záujemcovia o franšízovú licenciu Edukido nemusia mať žiadne skúsenosti s podnikaním. Skúsenosti zo školstva sú v ich prípade vhodné, avšak ani tie nie sú podmienkou pre získanie licencie. Prepracovaný školiaci systém franšízora im poskytne znalosti a know-how potrebné na vedenie podnikania pod touto značkou. A navyše, podpora zo strany centrály počas trvania spolupráce poskytuje franšízantom pocit istoty a tiež motiváciu k tomu byť aktívni.
Malý región aj celá republika
Investícia do obstarania individuálnej licencie začína na 850 eurách za lokalitu s cca 20 tisíc obyvateľmi, za licenciu na pôsobenie v oblasti so 60 tisíc obyvateľmi franšízant zaplatí 2 400 eur. Nutným výdavkom, s ktorým franšízant musí počítať, je ten na zakúpenie sád stavebnice LEGO, ktorá je hlavnou učebnou pomôckou. Tie ho vyjdú 3 000 eur. Za marketingové materiály zaplatí poplatok vo výške 700 eur.
Podnikateľ, ktorý by mal záujem o master-franšízovú licenciu sa musí pripraviť na úhradu vstupného poplatku, ktorý mu zaručí exkluzivitu pre celú Slovenskú republiku. Ten je 15 tisíc eur. V rámci povinností bude zabezpečovať nielen chod svojich kurzov, ale aj preklad všetkých materiálov a akvizíciu jednotlivých franšízantov.

Prečítaj články

Rastie počet značiek, ktoré mieria na slovenský trh. Kto sa môže chytiť franšízovej spolupráce hneď na štarte?
Najväčší veľtrh franšízového podnikania v strednej a východnej Európe sa tento rok koná od 19. do 21. októbra v Paláci kultúry a vedy vo Varšave. S nami máte vstupenku zadarmo.
Vzdelávacej franšíze Edukido sa darí rásť. Najrýchlejšie to ide na Balkáne, záujem má aj o rozvoj na Slovensku.
„Vzdelávacie workshopy sú naším najžiadanejším produktom. Preto sa na ne zameriavame v novom obchodnom modeli pre franšízantov," hovorí Kamila Holody z Edukida.
„Vzdelávacie aktivity pre deti sú to posledné, čoho sa uvedomelí rodičia vzdávajú,” hovorí Kamila Holody, špecialistka pre kľúčových zákazníkov spoločnosti Edukido.
Najčítanejšie

Veľké franšízové značky medziročne rastú a vstupujú na nové trhy. Menším podnikateľom poskytujú šancu na udržateľný biznis formou spolupráce.
Svetoznáma značka Starbucks začína zatínať drápy na tuzemskom trhu. Jej kávu si môžeme už vychutnať aj u nás.
Dopyt po upratovacích, sťahovacích a remeselných službách je veľký. Ako z tejto situácie ťažiť vysvetlí Jiří Bártík, obchodný manažér medzinárodnej franšízovej siete Extra Services.
McDonald's pokračuje v plánovanej expanzii. Na konci septembra otvorilauž už tridsiatu 39. reštauráciu, ktorá svoje miesto našla na dialnici.
Stravovanie v krabičkách sa presadilo v slovenských domácnostiach aj kanceláriách. Ako na to ide česká franšíza FITeat?