Módna značka LOFT mieri na trh
Turecká módna značka LOFT sa špecializuje na produkciu originálnych dizajnových džínsov, s ktorými chce osloviť tých, čo sa chcú odlíšiť. Do roku 2024 plánuje vedenie konceptu otvoriť 80 pobočiek v európskych aj ázijských krajinách ako napríklad v Rusku, Rumunsku, Srbsku, na Ukrajine, v Spojených arabských emirátoch, Saudskej Arábii alebo Libanone. Pomôcť v rozvoji by jej mali aj franšízoví partneri. Tých hľadá vedenie siete aj na našom slovenskom trhu.
Záujemca o otvorenie pobočky, ktorej veľkosť by mala byť 250 m2, do jej vybudovania investuje 60 až 70 tisíc eur. Táto suma pokryje vybavenie nábytkom, osvetlenie a úpravy interiéru. Konečná výška investície závisí na rozlohe a podobe budúceho obchodu. Počítať musí tiež s nákladmi spojenými s nákupom prvého tovaru. Výška prvej objednávky sa pohybuje medzi 50 až 60-tisíc eur. Hrubá marža franšízanta činí 55 až 58%.
Podnikanie pod dohľadom
V rámci spolupráce získava franšízant od franšízora podporu nielen v samotných začiatkoch podnikania na základe licencie. Mimo štandardného odovzdania know-how franšízor poskytuje partnerom dôkladné školenie, týkajúce sa okrem iného, manažérske a obchodné stratégie, produktov i marketingu. Franšízant musí vo svojej pobočke používať softvér pre správu obchodu, ktorú schválil franšízor vo všetkých svojich obchodoch. Náklady spojené s jeho obstaraním idú za franšízantom. Priebežná podpora zo strany vedenia značky LOFT zahŕňa aj pravidelné návštevy franšízových pobočiek. Tie raz za 2 mesiace realizuje zodpovedná osoba z centrály.
Výhodou pre záujemcov o licenciu franšízového konceptu LOFT sú skúsenosti z maloobchodu, s riadením logistiky, distribúciou a predajom. Pridanou hodnotou sú potom kontakty na vedenie obchodných centier alebo na majiteľa obchodných priestorov v centrách miest. Uchádzači o franšízu by mali mať dostatočné finančné zdroje potrebné pre otvorenie svojej pobočky.
Prečítaj články
Prečo franšíza s módnym oblečením značky Diverse verí v úspech na slovenskom trhu? Odpovedá manažérka pre Export Olga Nosko.
,,Esotiq funguje na základe depozitného modelu, takže franšízantom nevznikajú náklady na skladovanie tovaru” – hovorí Aleksandra Sobotka z Esotiq & Henderson.
Pre tematiku detskej módy musí byť franšízant nadšený. Potom sa mu budú zákazníci vracať.
Značka štýlovej módy má za sebou tridsať rokov pôsobenia v Poľsku a ďalších krajinách. Na Slovensku teraz hľadá franšízantov s citom pre módny biznis.
Turecká odevná franšíza so zameraním na milovníkov originálnej mestskej módy má za sebou 30 rokov skúseností. Na Slovensku je otvorenie prvej franšízy výzvou.
Najčítanejšie
Každý deň ľudia pozrú na YouTube viac ako miliardu videí. Prečo to nevyužiť pre vlastný zisk?
Ak sa Vám pri vyslovení slova franchising vôbec niečo vybavuje, je to skvelé!
Stárnutie európskej populácie zvyšuje dopyt po službách starostlivosti o seniorov. Franšízové príležitosti vznikajú aj v tomto odbore. Na trhu zatiaľ chýbajú.
Zoltán Vida je vyštudovaný telocvikár. Nikdy sa však tejto profesii nevenoval, stal sa z neho podnikateľ. Dnes prevádzkuje 3 reštaurácie McDonald´s.
Mail Boxes Etc. sa zameriava na baliace, doručovacie, tlačiarenske a ďalšie služby pre menších a stredných podnikateľov. Franšízové plány na Slovensku priblížila Maria Ilicheva.