Bližšie k zákazníkom počas lockdownu

Šanca pre franšízantov / Český trh je už saturovaný. Na slovenskom a maďarskom trhu je potenciál pre otváranie ďalších pobočiek väčší. Vo všetkých krajinách stále pokračuje prevod už otvorených predajní, ktoré sú dnes vedené ako firemné, do franšízy.
Pondelok
08.03.2021
Franšízovú sieť Yves Rocher čaká tento rok optimalizácia a modernizácia. Značka chce ešte viac podporiť svoj ekologický prístup.
 

Minulý rok bol pre franšízový koncept Yves Rocher z dôvodu pandémie a všetkých obmedzení maloobchodu náročný. Dôležité bolo aj v období uzatvorených obchodov udržiavať kontakt so zákazníkmi, čo sa podľa vedenia konceptu podarilo najmä vďaka silnej komunikácii a marketingovým nástrojom. „Zavedením služby Klikni a vyzdvihni vo vybraných obchodoch, tiež donáškovou službou sme sa ešte viac priblížili našim zákazníkom počas doby, počas ktorej nemohli navštíviť naše obchody,“ hovorí Miroslav Kubricht, managing director Yves Rocher pre ČR, SR a Maďarsko.

Podporu v týchto neľahkých časoch potrebovali aj samotní majitelia franšízových predajní tejto kozmetickej značky. V prvom rade im franšízor pomohol finančne, a to napríklad prostredníctvom odpustenia platby mesačného nájmu či odložením platieb faktúr za tovar. Cieľom týchto krokov bolo, aby cash flow franšízantov pokrylo záväzky od ďalších dodávateľov služieb. Okrem finančného rámcu franšízor realizoval so svojimi franšízantmi pravidelné online stretnutia každé dva týždne, počas ktorých zdieľali aktuálne informácie z oblasti práva alebo dotačných programov. Ani to však samozrejme nezabránilo určitým stratám. „Finančný dopad komentovať nebudem. Vo všeobecnej rovine sa dá povedať, že bez pomoci materskej firmy by bola situácia oveľa náročnejšia,“ pripúšťa Miroslav Kubricht.

Plány na tento rok sú jasné. Vedenie siete sa chce na českom, slovenskom a maďarskom trhu zamerať na optimalizáciu a modernizáciu. Vo všetkých obchodoch budú inštalované LED svetlá, aby značka Yves Rocher ešte viac podporila svoj ekologický prístup. Aj naďalej sa bude venovať prepájaniu offline sveta kamenných obchodov so svetom online. A mimo hru nie je ani rozširovanie siete, spoločnosť totiž zaznamenala zvýšený nárast záujmu o franšízové licencie.


Obchod na očiach / Pobočky Yves Rocher môžu vznikať aj v menších mestách s viac ako 50 tisícmi obyvateľmi. Otvoriť ich franšízanti môžu na frekventovaných miestach v centre miest, na peších zónach či v nákupných centrách.
/1/
Dozvedieť sa viac