Franšíza s dobrým menom

Na planéte záleží / Značka Yves Rocher chce byť vnímaná ako výrobca rastlinnej kozmetiky, ktorý sa zaujíma o našu planétu. Z toho dôvodu sa zapojili do celosvetovej iniciatívy Saďme pre planétu a v spolupráci s Nadáciou Yves Rocher sadia stromy v ČR.
Utorok
18.02.2020
Nové projekty a výzvy aj medziročný rast. Taký bol minulý rok pre Yves Rocher. Čo na spoluprácu s touto kozmetickou značkou franšízantov láka?
 

Počas minulého roka sa franšízová sieť Yves Rocher na českom a slovenskom trhu rozrástla o 5 nových obchodov. Vďaka tomu sa jej v týchto dvoch krajinách podarilo prekonať hranicu 100 predajní. V minulom roku vedenie konceptu pokračovalo tiež v rekonštrukciách pobočiek. A to v 15 obchodoch.

Franšíza Yves Rocher je jednou z najdlhšie fungujúcich u nás. A ako sa zdá, záujem o licencie a príležitosť pre nových franšízantov tu stále je. Čo láka potenciálnych franšízantov na spoluprácu s touto francúzskou kozmetickou značkou? „Hlavne samotná značka. Čím ďalej tým viac záujemcov o franšízu spomína tiež ekologické aktivity Yves Rocher. Páči sa im aj naše produktové portfólio a komplexný franšízový program,“ vysvetľuje Miroslav Kubricht, managing director Yves Rocher pre ČR, SR a Maďarsko.

S ohľadom na zákazníkov

V rozširovaní pobočkovej siete chce vedenie značky pokračovať aj v tomto roku. Zároveň nadviaže na ďalšie aktivity, ktoré rozbehli v roku 2019, kedy spustili nový vernostný systém, ktorý má digitalizovanú podobu a je omni channel (využitie existencia viac paralelných predajných či komunikačných kanálov - pozn. Redakcie). Prepojil sa teda obchod a e-shop. V pláne je ďalší rozvoj výhod, ktorý systém ponúka zákazníkom.

Od minuloročného apríla má česká centrála na starosť tiež rozvoj na slovenskom aj  maďarskom trhu. Miroslav Kubricht hovorí, že maďarský trh má svoje špecifiká. Zákaznícke správanie je trochu odlišné. Bolo teda potrebné nastaviť či zoptimalizovať niekoľko procesov. Aj tak Yves Rocher zakončilo rok so solídnym medziročným rastom tak, ako sa to sieti podarilo na slovenskom  a českom trhu.


VIZITKA ZNAČKY YVES ROCHER

  • Pôvod značky: Francúzsko
  • Vstupný poplatok: 4 000 eur
  • Výška investície: od 40 000 eur
  • 2 typy franchisy: viazaná alebo čistá
     

Priestor pre obchod / Pobočky kozmetickej franšízovej siete Yves Rocher môžu vznikať aj v menších mestách, a to znamená s viac ako 50 tisíc obyvateľmi. Franšízanti sa môžu usadiť na frekventovaných miestach v centre miest, v peších zónach či v nákupnom centre.
/1/
Dozvedieť sa viac