TAB Board spája podnikateľskú diskusiu a tréning
V podnikaní nie je Igor žiadnym nováčikom, venuje sa mu totiž už 17 rokov. Predtým sa naplno venoval práci vo svojom vlastnom grafickom štúdiu, vie teda, čo všetko zahŕňa administratíva spojená s podnikaním, práca s ľuďmi a vedenie tímu. Pozná všetky činnosti, s ktorými sa dnes a denne stretávajú majitelia a CEO malých a stredných firiem, ktorí majú často pocit, že sú na svoje podnikanie sami.
Práve taký pocit mal aj Igor, a preto sa pred rokmi zamyslel nad tým, čo je potrebné zmeniť, akou cestou sa ďalej vybrať. Rozhodol sa úplne zmeniť svoj odbor podnikania a po absolvovaní mnohých kurzov sa stal biznis trénerom. Na jednom z výcvikov sa stretol s jednou z vtedajších franšízantiek konceptu poradenských boardov pre podnikateľov TAB Board, ktorá mu ho predstavila. „Hneď ako som sa dozvedel viac informácií o TABe, vedel som, že to je to, čo som hľadal – prepojenie serióznej diskusie podnikateľov a tréningu,“ vysvetľuje Igor Axamít, ktorý je dnes certifikovaným trénerom a pôsobí ako regionálny riaditeľ TAB Board v Bratislave.
Jeho náplňou práce je organizovať a viesť boardy podnikateľov a pomáhať im zmeniť myslenie a tiež pohľad na ich podnikanie. Vedie diskusiu, v ktorej si títo viac-menej ostrieľaní podnikatelia odovzdávajú rady, inšpirujú sa, a tak si pomáhajú v ďalšom rozvoji. Ako sám hovorí, začiatky neboli jednoduché, ako si predstavoval. „Zo začiatku som si myslel, že TAB Board bude dávať zmysel každému podnikateľovi a okamžite sa stane jeho členom. Narazil som však na realitu a dočkal sa prvých odmietnutí,“ spomína Igor, ktorý tak musel vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a zamerať sa na neustále vysvetľovanie podnikateľom, prečo venovať svoju pozornosť a tiež čas vzájomnému stretávaniu a zdieľaniu svojich dlhoročných skúseností. „Pre väčšinu podnikateľov je to koncept, o ktorom počuli prvýkrát, takže ich prvotná nedôvera bola logická. Našťastie sa mi vďaka ďalším kolegom z TABu dostalo nielen podpory, ale tiež som získal rady, ako s týmto problémom pracovať,“ hovorí Igor.
Na pomoc zo strany vedenia konceptu, a aj ďalších kolegov zo siete sa mohol Igor spoľahnúť už od samotného začiatku svojho podnikania pod hlavičkou TAB Board. Osobná účasť poskytovateľa licencie na prvých boardoch aj intenzívne školenie bolo asi tou najväčšou podporou, ktorú mohol dostať. Vďaka nej totiž dnes môže na Slovensku rozvíjať zaujímavý koncept a prispievať tak ku skvalitňovaniu tamojšieho podnikateľského prostredia. A rozvíjať sa chce stále ďalej. „Momentálne mám vo svojom tíme contract facilitátorku, vďaka jej pomoci môžeme plánovať otváranie ďalších boardov,“ prezradzuje Igor s tým, že človek, ktorý by uvažoval o obstaraní franšízovej licencie TAB Board sa musí pripraviť na to, že sa bude musieť veľa učiť, a to nie iba o celom koncepte a jeho fungovaní, ale hlavne o sebe.
Prečítaj články
Podnikanie s TAB Board stojí na zdieľaní myšlienok a skúseností, ako výzvy meniť na úspechy. Daniela Jurča tento koncept oslovil natoľko, že sa z člena boardu stal franšízantom.
Celosvetová franšíza The Alternative Board poskytuje manažérske a obchodné poradenstvo už vyše 30 rokov. Na Slovensku dopyt po ich službách rastie a preto hľadá nových franšízantov.
„Každý rok sa nám darí rozširovať pôsobenie o jeden až dva regióny,“ prezrádza Jana Škabradová, Operation Manager franšízovej siete TAB Board.
Pred vstupom do franšízy TAB mal Jaroslav Krkoška štvrť storočia svoju vlastnú firmu, ktorá pôsobila v oblasti interiérov. Teraz pomáha podnikateľom rasť.
„Úspešný franšízant vidí v systéme TAB oporu a vie využívať výhody overeného konceptu,“ hovorí Šimon Mastný, spolumajiteľ master-franšízy TAB Board pre ČR a SR.
Najčítanejšie
Každý deň ľudia pozrú na YouTube viac ako miliardu videí. Prečo to nevyužiť pre vlastný zisk?
Franšízová sieť finančných služieb Simplea má za prvý polrok veľmi priaznivé ekonomické výsledky. V krajských mestách chce posilniť o nových franšízantov.
Stárnutie populácie zvyšuje dopyt po službách starostlivosti o seniorov. Franšízové príležitosti vznikajú aj v tomto odbore. Na trhu zatiaľ chýbajú.
Franchising umožňuje rýchly a intenzívny rozvoj siete odbytu produktov a služieb.
McDonald's ide zákazníkom bližšie aj do menších miest a radi by našli nových franšízantov. Čím chcú aktuálne zákazníkov osloviť?