Šanca na úspech v kozmetickom priemysle

Prax ako výhoda / Uchádzač o spoluprácu s konceptom Collagen Cocktail musí mať minimálne 3 roky skúseností s predajom a ideálne v kozmetickom priemysle. Investícia do pripojenia sa k sieti sa pohybuje okolo 10 tisíc eur.
Pondelok
06.05.2019
Naši franšízanti pracujú v odbore krásy, ktorý neustále rastie, oni tak môžu rásť s ním, hovorí Éva Farkasz, zástupkyňa konceptu Collagen Cocktail.
 

Portfólio spoločnosti Collagen Cocktail sa rozšírilo o nové produkty. O aké produkty konkrétne ide a pre akú skupinu zákazníkov sú určené?
Áno, naozaj sa portfólio produktov našej značky rozširuje. Súčasné produkty tvoria koncentráty s tromi rôznymi príchuťami a anti-agingové prípravky. Pracujeme na rozšírení a predstavení 3 nových produktov. Zoštíhlovací prípravok (pomáha v úbytku hmotnosti), kĺbové doplnky, instantná káva budú čoskoro pridané do našej ponuky. Základom všetkých týchto produktov je samozrejme kolagén, ale tiež inovatívne naturálne ingrediencie, ktoré sa už osvedčili v západnej Európe a v mnohých krajinách ale ešte nie sú rozšírené v Maďarsku a v regióne strednej a východnej Európy. Cieľová skupina produktov na chudnutie a doplnkov stravy je veľmi široká pretože muži a ženy vo veku 20-80 rokov hľadajú spôsob úbytku váhy alebo prípravky proti bolesti kĺbov. Všetky tieto produkty budú predstavené pred letom 2020. Prvý je prípravok na chudnutie, ktorý je už dostupný v online obchodoch. Počas roka tiež plánujeme začať spoluprácu so sieťami drogérií a tiež veľkoobchodníkmi, čo dúfame spôsobí nárast tržieb.

Nastanú nejaké zmeny v obchodných podmienkach a podmienkach pre spoluprácu s partnermi kvôli rozšíreniu portfólia?  Stále bude úvodná investícia pre partnerov, ktorí by sa radi pridali do siete Collagen Cocktails vo výške 10 tisíc eur?
Podmienky ostávajú rovnaké. Úvodná investícia je stále 10 tisíc eur pretože veľkú časť tvoria marketingové náklady, ktoré nezahŕňajú už iba 2 produkty ale 3, onedlho 5 výrobkov Collagen Cocktails. Refinancovanie výrobkov tvorí menšiu časť investície.

Na základe Vašich skúseností, vidíte sezónnosť v predaji výrobkov v online obchodoch?
Rovnako ako v takmer každom segmente, je pravdou že najúspešnejší je štvrtý kvartál. Avšak podnikanie v oblasti krásy je stále rastúcim odvetvím s rastúcim dopytom. Vďaka tomu je obrat veľmi intenzívny tiež na jar a pomerne stabilný počas letných mesiacov a tiež na jeseň.

Ako sa záujemcovia môžu stať obchodnými partnermi? Aké podmienky sú vyžadované od potenciálnych partnerov siete Collagen Cocktails?
V ideálnom prípade má náš potenciálny budúci partner skúsenosti  v oblasti krásy a podnikateľského ducha a minimálne podnikateľské/obchodné skúsenosti. Vítame všetkých záujemcov o podnikanie, podnikateľov, investorov, poskytovateľov služieb v sektore krásy.

Aké máte plány do budúcna?
Postavenie značky je veľmi silné na maďarskom trhu, preto sa chceme zamerať na expanziu na trhoch v susedných krajinách ako je Česká republika, Slovensko a Poľsko. Vďaka rozširovaniu portfólia chceme dlhodobo upevniť postavenie značky Collagen Cocktails a preraziť na český, slovenský a poľský trh oveľa intenzívnejšie.


Práca a inovácie / "Takmer 90 % predaja Collagen Cocktail sa uskutočňuje cez internet prostredníctvom e-shopu, zvyšok v maloobchodných predajniach. Zákazníci si čoskoro budú môcť zaobstarať už 5 produktov tejto značky," hovorí Éva Farkasz.