Líder trhu / Značka Semilac patrí do skupiny Nesperta sp. oo, ktorá je vedúcou spoločnosťou na trhu s nechtovými výrobkami a popredným dodávateľom nechtovej kozmetiky pre spotrebiteľov a profesionálne nechtové salóny v Poľsku a vo svete.
Streda
13.02.2019
Láka vás podnikanie v oblasti predaja nechtovej kozmetiky? Šancu vstúpiť do tohto biznisu práve ponúka franšízová sieť Semilac.
 

Pôvodom poľská značka Semilac, ktorá zákazníkom ponúka široký sortiment produktov pre manikúru, chce nájsť na tuzemskom trhu franšízantov, vďaka ktorým by rozšírila svoje výrobky do všetkých regiónov Slovenska. Záujemcom o franšízu ponúka tri možnosti spolupráce. „Uchádzači o licenciu si môžu vybrať, či chcú svoje podnikanie s našou podporou realizovať v rámci predajných ostrovčekov v obchodných centrách, otvoriť si vlastný monobrandový obchod alebo Semilac Akadémiu. Od zvoleného typu sa odvíja výška investície, na ktorú sa budúci franšízant musí pripraviť,“ hovorí franšízová manažérka pre rozvoj siete Semilac Paulina Patelka.

Semilac Akadémia sú školiace a vzdelávacie strediská, v ktorých sa prostredníctvom najrôznejších kurzov a workshopov školia odborníci aj tí, čo stoja iba na začiatku svojho dobrodružstva s nechtovým stylingom. V súčasnosti sa vzdelávacie centrá nachádzajú v Poznani, Varšave, Kielci, Katoviciach, Štetíne aj v nemeckom Berlíne. Jedno nájdeme aj na gréckom trhu. Otvorenie ďalšej akadémie sa pripravuje v Španielsku.

Na domácom trhu má značka viac ako 110 obchodných miest prevádzkovaných franšízovými partnermi. Nájdeme medzi nimi všetky typy prevádzok, o ktorých bola reč vyššie. Aktívny je však Semilac aj na globálnom trhu. Zákazníci výrobky nájdu v 33 krajinách sveta, a to aj mimo Európu, napríklad v Austrálii, Izraeli, Maroku alebo v Spojených štátoch amerických. Zaujímavosťou je, že všetky produkty, ktoré má v ponuke, sú vyrábané priamo v Poľsku neďaleko Poznane.

Počiatočná investícia do otvorenia pobočky Semilac činí zhruba 25 tisíc eur. Čo sa týka priestorov, ktoré sú pre zriadenie prevádzky potrebné, je nutné nájsť taký, ktorý má veľkosť 10 až 100 m2 podľa zvoleného typu. A ako Paulina Patelka dodáva, za vynaloženú investíciu  franšízant získa kompletné know-how na úspešné prevádzkovanie obchodného miesta Semilac. Vďaka dodržiavaniu prevádzkového manuálu môže franšízant už po niekoľkých mesiacoch podnikania dosiahnuť bod zlomu. Vedenie značky z pozície franšízora aktívne pomáha s výberom vyhovujúcej lokality, tiež pri rokovaniach s prenajímateľmi. Podieľa sa aj na podpise nájomnej zmluvy.

Vzhľadom na to, že firma kladie veľký dôraz na poskytovanú kvalitu služieb vo všetkých svojich obchodoch, garantuje franšízovému partnerovi odborné školenia jeho zamestnancov. A to nie iba na samotnom začiatku spolupráce, ale aj počas nej. Poradí im aj s výberom zamestnancov. Ako franšízor poskytuje svojim franšízantom  okrem iného tiež pomoc s návrhom obchodu a usporiadaním predajného ostrovčeka. 


Úspech vďaka propagácii / Marketingovú podporu poskytuje Semilac svojim franšízantom zdarma. Okrem zaistenia propagačných a marketingových materiálov školia franšízových partnerov aj v ich aktivitách na sociálnych sieťach.