Konope rastie u susedov

Konopné lekárne ponúkajú nie iba konopné prostriedky na predaj, ale tiež vzdelávajú a informujú o konope a jeho zdravotných účinkoch. Novo pôsobí značka v Trnave.
Piatok
10.11.2017
Koncept českých Konopných lekární expanduje na Slovensku. Franšízanti majú okrem predaja za úlohu aj šíriť osvetu o konope.
 

Konopné lekárne je možné nájsť na Slovensku v Žiline, novo tiež v Považskej Bystrici a Trnave. Pobočky sa rovnako ako tie české zameriavajú na konopné potravinové doplňky, kozmetiku i zdravotnícke prostriedky značky Carun. Konopné lekárne majú vo svojom sortimente zdravotnické prostriedky, kozmetiku či doplnky stravy vyrobené z legálne dostupného konope.

Snažíme sa ľuďom ponúknuť rokmi osvedčené produkty z konope pripravené pomocou moderných technológií. Máme v sortimente základnú kozmetiku pre pomoc proti kožným problémom i prípravky pomáhajúce s mnohými ďalšími ochoreniami. Sme radi, že môžeme pomôcť i na Slovensku,“ hovorí Jiří Stabla, zakladateľ siete Konopných lekární a majiteľ spoločnosti Carun Pharmacy.

Šíriť osvetu o účinkoch konope

Tým pracovníkov každej prevádzky Konopnej lekárne má podľa Stably za úlohu výrobky nie iba ponúkať, ale tiež šíriť osvetu o konope a jeho účinkoch. To je totiž hlavné poslanie jeho podnikateľského konceptu. „Naším cieľom je vrátiť prostriedky z konope späť do bežného života ľudí. Konope pomáha vyriešiť veľa zdravotných problémov vďaka účinným cannabinoidom. Tieto látky sa v prírode vyskytujú iba v rastlinách konope,“ vysvetľuje.

Okrem toho by franšízanti Konopnej lekárne mali vyznávať zdravý životný štýl, chýbať by mu nemali organizačné schopnosti a ideálne by mal mať tiež skúsenosti s vedením tímu a obchodu. Konopná lekáreň umožňuje 3 rôzne varianty pre franšízové prevádzky: ostrovček v rámci nákupných galérií, zapustenú obchodnú jednotku, či shop in shop. Prevádzka má byť veľká minimálne 30 štvorcových metrov. Celková investícia do novej predajne vrátane vstupných poplatkov je asi 11 200 eur.