Biznis s krásnymi rukami

Ideálny kandidát na franšízu ENII-NAILS je zodpovedný a cieľavedomý človek so záujmom o prevádzkovanie salónu.
Utorok
31.10.2017
ENII-NAILS otvorila nové pobočky v Olomouci a Bratislave. Značka hľadá nových franšízantov so záujmom o prevádzkovanie nechtového salónu.
 

Čo najlepšie služby a rýchlosť dodánia firemného tovaru do nechtových salónov, to sú hlavné ciele, ktoré majú značku ENII-NAILS odlíšiť na trhu s krásou od rastúcej konkurencie. Spoločnosť z Uherského Hradiska, ktorá sa zaoberá nechtovou kozmetikou a dizajnom, tento rok zaznamenala nárast objemu predaja vlastných produktov, a otvorila už druhú predajňu na Slovensku. "Tento rok v priebehu septembra sme otvorili ďalšie dve pobočky: v Olomouci a Bratislave. V týchto dňoch sa montuje nábytok a zariadenie," hovorí konateľ ENII-NAILS Alojz Horný.

Podľa Horného nie je momentálne v ENII-NAILS čas na veľkú expanziu, vedenie firmy sa venuje zavádzaniu noviniek a tvorbe nového ponukového katalógu. V odbore ako takom sa situácia podľa Horného v posledných mesiacoch nezmenila, konkurenčné firmy ale momentálne častejšie siahajú k využitiu obchodných zástupcov, ktorí dodávajú tovary do jednotlivých spolupracujúcích salónov. ENII-NAILS má v ponuke aktuálne 3000 vlastných produktov, ktoré distribuuje po Európe, a dodáva do vlastných nechtových salónov.

Malé alebo veľké štúdio

Svojim franšízantom ponúka ENII-NAILS podporu firmy v podobe manažéra, centrála ručí tiež za kvalitu dodaného tovaru. Záujemcovia o licenciu na centrum nechtovej krásy majú k dispozícii variantu malého štúdia s minimálnou plochou 20 štvorcových metrov s jedným pracovným stolom pre poskytovanie služieb nechtového dizajnu, a predaj produktov ENII-NAILS spolu s kurzami pre zákazníkov. Druhou možnosťou je veľké štúdio s minimálnym počtom dvoch pracovných stolov. V rozšírenej podobe má požadovaná plocha štúdia aspoň 30 metrov stvorčových.

Oproti iným franšízam ENII-NAILS nepožaduje poplatok za získanie licencie. Podpísaním zmluvy by mal naopak viac získať prípadný nový franšízant, ktorého firma zaobstará zdarma marketingovými materiálmi, a zaistí kompletný branding prevádzky. Prvotná investícia, ktorá zahŕňa štúdio na kľúč vrátane prvotného naskladnenia tovaru, začíná už od 5 340 eur. Priemerná návratnosť sa pohybuje okolo jedného roka. Franšízanti získavajú exkluzivitu v danej lokalite, a 35% zľavu na nákup značkových produktov.