Parfuméria Beauty Cosmetics sa môže doplniť alebo môže doplniť ponuku ako odevy, kožené doplnky, bižutéria, kvetinárstvo, darčeky a iné.
28.09.2015
Vstup na Slovensko láka ďalšie značku z Poľska. Uspieť chce na kozmetickom trhu.
 

Spoločnosť Beauty Cosmetics, ktorá na poľskom trhu pôsobí od roku 2006, očakáva, že ešte tento rok u nás otvorí štyri pobočky svojich parfumérií. Postupom času by sa firma chcela dostať na štandard v otváraní pobočiek, ktorý platí v domácom Poľsku. "Momentálne funguje v našej sieti okolo 115 franšízových pobočiek, tri potom máme vlastné. Priemerne otvárame jednu až dve pobočky mesačne,"prezradil Piotr Janczak, generálny riaditeľ Beauty Cosmetics.

V Poľsku trh "rozlievaných" parfumov neustále rastie. Aj z tohto dôvodu sa značka rozhodla expandovať so svojimi parfumériami do okolitých krajinách. "Slovensko a aj Českú republiku sme si vybrali nielen kvôli našej územnej blízkosti, čo má vplyv na ceny dopravy, ale najmä kvôli ich ekonomickej atraktivite, ktorá je pre nás nemalá," vysvetľuje Janczak dôvod, prečo sa firma rozhodla pre vstup na tieto dva trhy.

Záujemcov o otvorenie vlastnej pobočky siete Beauty Cosmetics sa musí pripraviť na investíciu vo výške zhruba 4000 eur. Ako firma avizuje, k návratu tejto investície dochádza bežne v priebehu dvoch až piatich mesiacov. "Od našich franšízantov nevyberáme žiadne ďalšie poplatky. Ani licenčné, ani franšízovej, ani marketingové. Nepožadujeme ani nejaké veľké skúsenosti z odboru, v rámci konceptu máme už postupy vypracované a sme schopní ich našim partnerom odovzdať," dopĺňa Piotr Janczak s tým, že pobočky môžu mať podobu nielen klasických kamenných obchodov, ale tiež predajných stánkov napríklad v nákupných centrách.

V  predajniach Beauty Cosmetics sa parfumy predávajú na mililitre, preto sa klient sám môže rozhodnúť pre množstvo, ktoré chce kúpiť. Môže prispôsobiť náklady k svojim finančným možnostiam. Okrem toho všetky voňavky majú takú istú cenu. Vďaka tomu sa klient môže sústrediť na výbere vône, lebo nemusí počítať, na ktorý parfum má.