V tomto roku chce Naturhouse na tuzemskom trhu otvoriť až päť nových pobočiek. Možnosť rozbehnúť vlastný biznis tak dostanú ďalší záujemcovia o franšízu tohto konceptu.
30.03.2015
Slovenský trh skrýva pre značku Naturhouse veľký potenciál. V rozhovore týždňa to prezradil Jan Gonda, master-franšízant siete pre ČR a SR.
 

Aký bol rok 2014 pre sieť Naturhouse na Slovensku?

Minulý rok bol viac ako úspešný vo všetkých smeroch. Otvorili sme 5 nových pobočiek v Pezinku, Galante, Šali, Banskej Bystrici a Žiline, čím sme celkom začali prevádzkovať 16 výživových poradní. Zaviedli sme veľa noviniek pre našich frašízantov aj klientov a stretávame sa s pozitívnym ohlasom.

O aké novinky išlo?

Z noviniek pre franšízantov a ich personál na poradniach môžem menovať unikátny projekt komplexného vzdelávania NATURHOUSE University, ktorý je ušitý na mieru pre potreby našej siete a zlučuje vzdelávanie v oblasti výživy, poradenstvo a osobný rozvoj. Stretli sme sa s veľmi pozitívnym ohlasom a práve otvárame ďalší semester. Ďalší nástroj, ktorý sa nám veľmi osvedčil, sú workshopy pre personál aj franšízantov. Pre klientov pripravujeme ďalší diel obľúbenej kuchárky ,,Varte chutne a zdravo“, ktorej vydanie je naplánované na jún.

S akými plánmi vstupujete do roku 2015? Chystáte nejaké novinky  pre vašich klientov alebo  pre franšízantov?

Rovnako ako minulý rok aj tento rok plánujeme otvoriť ďalšie 4 až 5 pobočiek. Priestor vidíme v Bratislave, Dunajskej Strede, Nitre, Zvolene, Považskej Bystrici, Prievidzi, Martine, Poprade  a pre náš úspešný mikro koncept to platí pre všetky slovenské mestá s 10 až 20 tisíc obyvateľmi.

Aký potenciál pobočkovej siete podľa Vás Slovensko ponúka?

Na slovenskom trhu určite môže nájsť uplatnenie až 50 výživových poradní NATURHOUSE.

Aká je momentálne situácia na slovenskom trhu v oblasti, v ktorej váš koncept pôsobí, teda v oblasti výživového poradenstva?

Situácia je výborná, každý rok zaznamenávame nárast záujmu o naše produkty a služby. Značka NATURHOUSE sa stáva  známejšia, klienti už vedia, čo môžu od nás očakávať. Vidíme výrazný nárast v obratoch pobočiek aj počte klientov. Je vidieť neustále sa zvyšujúci podiel nových klientov na základe odporučenia od spokojných klientov. A predpokladáme ďalšie zvyšovanie. Na tomto vynikajúcom stave sa prejavujú tiež novinky, ktoré sme pre našich klientov v minulom roku zaviedli, nový prístup ku školeniu franšízantov a tiež práca franšízantov a personálu, ktorým týmto za zlepšujúce sa výsledky ďakujeme. Ďalšie novinky a inovácie plánujeme uviesť v tohtoročnú jeseň.