Franchisorom Konopné lekárne je v ČR firma Carun Pharmacy. Franchisantov hľadá po celej republike. Aktuálne je Konopných lekární 12.
02.07.2014
Konopné lekárne v Česku zaznamenávajú silnejúcu návštevnosť. V Londýne získali produkty prestížne ocenenie.
 

Česká značka výrobkov z konope Carun získava na známosti. Konopná masť Carun na veľtrhu prírodných a organických produktov (Natural & Organic Products Europe), ktorého 19. ročník sa konal v Londýne, získala druhé miesto v kategórii Najlepší nový prírodný produkt. V Česku sa firme Carun Pharmacy podarilo za dobu svojho pôsobenia na trhu otvoriť už 12 franchisových Konopných lekární.

Vďaka ocenenie sa firme podarilo získať kontakty na podnikateľov, ktorí by chceli začať spoluprácu nielen vo forme expanzie produktov do ďalších krajín, ale tiež osvety o liečivých účinkoch konopných produktov. "Ocenenie, ktoré sme získali v Londýne, považujeme za obrovský úspech. Na spoluprácu s nami teraz čaká 70 medzinárodných korporácií, ktoré chcú našu značku priniesť do ich krajiny. Ide napríklad o Kuvajt, Hongkong, Spojené štáty americké, Kolumbii či Portugalsko,"komentuje výsledok Jiří Stabla, majiteľ Carun Pharmacy a zakladateľ konopných výrobkov Carun.

Konopné výrobky ponúka firma aj v sieti franchisových pobočkách Konopná lekáreň. Sú medzi nimi metropoly Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, ale aj menšie mestá ako Havířov, Litoměřice, Chrudim, Benešov, či Frýdlant nad Ostravicí. Sezónne potom môžu klienti nakúpiť liečivé prostriedky aj na zámku Konopiště. „Jedná sa o veľmi inteligentný koncept, ktorý má, podľa môjho názoru, veľký ohlas," myslí si Jiří Stabla.