Kozmetická sieť Yves Rocher prevádzkuje na Slovensku 14 obchodov, z čoho 6 je vo forme franchisy.
Pondelok
04.11.2013
Viazaná franchisa u Yves Rocher sa teší obľube. Franchisantom kozmetická sieť ponúka ďalšie obchody na nájom.
 

Franchisovú kozmetickú značku Yves Rocher z Francúzska si obľúbili nielen ženy, ale i muži. Špecifickým znakom kozmetickej siete je fakt, že 95 % franchisových pobočiek sú prevádzkované ako viazané franchisy, teda Yves Rocher je nájomcom. Aktuálne sieť má na Slovensku 6 franchisových obchodov a 8 vlastných.

Situácia na Slovensku praje malým mestám. „Všímame si väčšieho záujmu podnikateľov tiež z menších miesť, ktorý by radi otvorili svoj vlastný obchod Yves Rocher. Majú svoje vlastné priestory, takže sa zaujímajú o čistú franchisu,“ dodáva manažérka franchisovej značky Yves Rocher Lenka Křížová. Franchisanty pre Slovensko chce predovšetkým v Nitre a Trenčíne. V týchto mestách hľadá franchisantov do nájmu už otvorených obchodov.

Rok 2013 hodnotí Lenka Křížová pre Yves Rocher veľmi pozitívne i v ČR, kde je značka úspešnejšia. „Podarilo sa nám predať 12 licencií. Teraz v novembri otvoríme čistú franchisu v obchodnom centre Krakov v pražských Bohniciach a jednu viazanú v Olomouci,“ hovorí Lenka Křížová. Franchisanty, ktorým by nemala chýbať túha a energia pre podnikanie, by Yves Rocher rada našla v mestách Karlové Vary, Liberec, Zlín, Ostrava a Brno. Išlo by opäť o viazanú franchisu.