Skinial začína s masívnou expanziou po svete. Koncept pôvodom z Nemecka už pôsobí v Austrálii, na Slovensku, v Švajčiarsku, Taliansku či v Španielsku.
18.10.2013
Franchisová sieť kozmetickým štúdií Skinial rozbehla expanziu vo svete. Do dvoch rokov chce byť lídrom na trhu v odstraňovaní tetovania.
 

Dnes je po celom svete rozšírené odstraňovanie tetovanie pomocou laseru. Táto metóda je však príliš bolestivá a atrament môže naďalej zostávať v koži a neskôr spôsobovať i rakovinové bunky. Budúcnosť je teda v iných metódach. Jednu z nich už na trhu priviedla spoločnosť Skinial, ktorá tiež začala s expanziou vo svete pomocou franchisovej licencie. Uspieť chce i na Slovensku.

Koncept Skinial vznikol v Nemecku a rozvíja sa tam už viac ako 2 roky. „Aj napriek tomu, že v Nemecku pôsobí už 15 štúdií Skinial, sme stále neznámi. Preto tu chcem od septembra spustiť zvýšenú PR kampaň, ktorá by podporila našu zdravotne neškodnú techniku,“ približuje plány Klaus G. Böde, majiteľ konceptu Skinial. Tento rok začal masívnu expanziu do ďalších štátov. Najviac sa mu darilo v Austrálii, kde firma získala 9 franchisových partnerov počas štyroch mesiacov, čo do krajine vstúpil. Zaujímavý potenciál vidí Klaus G. Böde na Slovensku, kde zatiaľ prevádzkuje iba jedno centrum. Naopak v Rakúsku v rozvoji bránia reštriktívne zákony, pretože podobné štúdiá môže vlastniť iba lekár.

Jednotkou do dvoch rokov

Vo Švajčiarsku bol rozvoj zastavené, ale firma Skinial ho plánuje znovu obnoviť, pretože našla master-franchisanta, ktorý by v krajine rád vytvoril sieť kozmetických štúdií Skinial. Pokrok hlási Klaus G. Böde i v Taliansku, kde už má Skinial 2 partnerov a počas leta očakáva ďalších 3. Podobný vývoj prišiel i v Španielsku, kde bolo otvorené prvé franchisové centrum na konci júna.

Spoločnosť Skinial zatiaľ stále hľadá franchisových partnerov v ČR a Maďarsku, aby sa mohla rozvíjať aj v týchto krajinách. „Chceme, aby náš koncept bol vedený profesionálmi z odboru medicíny či kozmetiky a aby pochádzali z krajín, kam mierime,“ doplňuje Klaus G. Böde s tým, že do dvoch rokov by firma Skinial chcela byť lídrom na celom svete v oblasti odstraňovania tetovaní. Mimo Európu už prebiehajú jednania o master-licencii v Brazílii a Kanade.