Nájdite svoje podnikanie na veľtrhu vo Varšave

Šanca na zmenu / V minulých rokoch sa varšavského Franchise Expo zúčastnilo okolo 7 tisíc ľudí zastúpených podnikateľmi či budúcim podnikateľmi. Niektorým z nich sa vďaka tejto šanci zmenil život a rozbehli svoje podnikanie. Aj tento rok organizátori očakávajú vysokú návštevnosť.
Streda
01.07.2020
Hľadáte nový nápad na podnikanie? Varšavský franšízový veľtrh v Paláci kultúry a vedy sa uskutoční od 15. do 17. októbra 2020.
 

Poľská vláda pokračuje s ďalším uvoľňovaním opatrení spojených s bojom proti pandémii COVID-19. Od 6. júla je možné organizovať veľtrhy, výstavy a konferencie. To je veľmi dobrá správa aj pre franšízový trh v celej strednej a východnej Európe, ktorý s napätím očakával, kedy budú môcť franšízové koncepty osloviť záujemcov o podnikanie pod ich značkou v rámci 18. ročníka franšízového veľtrhu v poľskom hlavnom meste.

Počas troch dní venovaných franšízingu sa účastníkom akcie predstavia franšízové siete, ktoré hľadajú partnerov na svoj rozvoj nie iba na poľskom trhu, ale aj  v ďalších stredoeurópskych krajinách. Príležitosť nájsť svoje budúce podnikanie majú aj tí podnikatelia, ktorí sa rozhodli na Slovensko priniesť značku, ktorá tu ešte nemá svoje zastúpenie. V Paláci vedy a kultúry majú návštevníci príležitosť hovoriť s odborníkmi na franšízing a poskytovateľmi licencií. Veľa konceptov tu budú zastupovať aj ich franšízanti.

Široká paleta odborov aj značiek

V súčasnosti je už zaregistrovaných viac ako 50 vystavovateľov, čo predstavuje takmer 70 vystavujúcich značiek. Ich počet však každým dňom vzrastá. O atraktivite varšavského veľtrhu hovorí aj fakt, že každoročne tu vystavuje okolo 200 značiek a niektoré si svoje miesto na 18. ročníku rezervovali už počas toho 17teho. Poľsko sa môže pýšiť najvyspelejším franšízovým trhom v CEE regióne s počtom okolo 1 310 franšízových systémov a 83 000 franšízantov. 8 z 10 franšíz je domáceho pôvodu, tj. 85 %.

Odborom s tradične najvyšším počtom vystavujúcich značiek je gastronómia. Rovnako to bude aj tento rok. O získanie nových franšízantov sa budú snažiť desiatky gastronomických značiek – napríklad McDonald´s, Pizza Hut, Subway alebo Sushi Royal. Predstaví sa tiež vzdelávacia sieť Edukido, ktorá chce so svojimi pobočkami uspieť aj na českom a slovenskom trhu. Zastúpenie však budú mať aj franšízy z ďalších odborov, ako napríklad obchod, reality alebo starostlivosť o krásu a zdravie.

Súčasťou veľtrhu je tiež Fórum Vlastného Podnikania. To poskytuje priestor budúcim franšízantom stretnúť sa s obchodníkmi a známymi osobnosťami, ktorí rozvíjajú svoje vlastné podnikanie. Tento rok prvýkrát dostanú priestor tiež franšízanti. Podelia sa o svoje skúsenosti s podnikaním pod franšízorom, prezradia okrem iného, ako hodnotia spoluprácu s centrálou alebo o akú podporu sa môžu pri svojom fungovaní v rámci franšízovej siete oprieť. Je to skvelá príležitosť získať informácie o každodennej práci franšízanta z prvej ruky. Zvláštnym hosťom fóra bude Maciej Orłoś, poľský herec a novinár, ktorý bude hovoriť o svojich vlastných obchodných skúsenostiach a prevádzkovaní kanálu YouTube.

Organizátorom varšavského franšízového veľtrhu je varšavská pobočka poradenskej skupiny PROFIT system® a odborný portál Franchising.pl.

V prípade záujmu o účasť na veľtrhu môžu záujemcovia kontaktovať redakciu portálu.


Informácie z prvej ruky / „Návšteva takejto akcie je vždy pre záujemcov o franšízové podnikanie veľkým prínosom. Možnosť osobne sa zoznámiť s predstaviteľmi siete a opýtať sa priamo na informácie, ktoré vás zaujímajú, je často nenahraditeľnou formou prvého kontaktu,“ hovorí Lenka Nováková, konzultantka poradenskej spoločnosti PROFIT system franchise services.