Dvojjazyčná franšíza
Pre rozvoj na zahraničných trhoch si tento kanadský vzdelávací koncept zvolil cestu franšízingu. V strednej a východnej Európe by podľa plánov vedenia spoločnosti malo vzniknúť 50 vzdelávacích centier, od materských škôl až po stredné. Pomôcť s tým by na jednotlivých trhoch mali práve franšízoví partneri.
Prácu na realizácii plánov tím kanadskej siete už odštartoval. Na jeseň zahájila prevádzku škola v rumunskom Sibie. Tento rok ju budú nasledovať ďalšie materské a základné školy, a to v Rumunsku v Cluji a v Sofii v Bulharsku. „Náš vzdelávací model na báze franšízy chceme ponúknuť aj na Slovensku a v Česku,“ hovorí Yann Bidan, generálny riaditeľ Maple Bear pre strednú a východnú Európu. V oboch krajinách koncept hľadá master-franšízantov, ktorí by sa postarali o rozvoj konceptu na celom ich území, tiež jednotlivých franšízantov, ktorí by zahájili prevádzku jednotlivých škôl a škôlok.
Rozšírenie ponuky vďaka franšíze
V súčasnosti sa značke Maple Bear darí oslovovať dva typy partnerov. Na jednej strane majiteľov už fungujúcich súkromných škôl, ktorí chcú svojim študentom ponúknuť bilingválne štúdium, ale aj medzinárodne uznávanú metodiku výučby. Tiež pozorujú záujem zo strany podnikateľov či investorov, ktorí chcú vstúpiť do sektoru školstva a hľadajú vhodný vzdelávací program. „Náš model môže byť zaujímavý aj pre jazykové školy, ktoré chcú rozšíriť svoje pole pôsobnosti,“ dopĺňa Bidan s tým, že školy Maple Bear nie sú medzinárodné, ale miestne. Ponúkajú kanadskú metodiku dvojjazyčnej výučby v kombinácii s miestnymi osnovami.
A aká investícia čaká na záujemcu o obstaranie franšízy Maple Bear? Celkové náklady na vstupnú investíciu začínají na 45 tisícoch eur a môžu sa líšiť v závislosti na budove, krajine a rozsahu projektu. Táto hodnota zahŕňa franšízový poplatok. V súčasnosti centrála ponúka 30% zľavu na každého prvého franšízanta, ktorý otvorí prvú školu Maple Bear vo svojej krajine.

Prečítaj články

Franšízové značky nezastavujú svoj rozvoj ani v súčasnosti a stále aktívne hľadajú nových franšízantov. Patrí k nim aj Edukido.
Pandémia koronavírusu ukázala potrebu technologických a IT odborníkov. Franšíza Coders Lab sa venuje ich vzdelávaniu. Na Slovensku hľadá partnera pre rozvoj.
Kanadský systém Maple Bear je jednou z najväčších vzdelávacích franšíz na svete. Čo ponúka a kto by bol ideálnym partnerom na Slovensku, vysvetľuje Yann Bidan, generálny riaditeľ pre strednú a východnú Európu.
Vzdelávací koncept Maple Bear už niekoľko rokov buduje sieť škôl za hranicami domácej Kanady. Od septembra nájdeme franšízovú školu aj na starom kontinente.
Kanadský vzdelávací systém Maple Bear zahajuje rozvoj siete v strednej a východnej Európe. Kto sa môže stať franšízatom a čo ho čaká v podnikaní s touto značkou?
Najčítanejšie

Franchising je systém istého druhu licenčných zmlúv, ktoré sa stávajú čím ďalej tým obľúbenejšími v oblasti podnikania. Do franchisingu je možné zahrnúť i rôzne typy podnikania založeného na distribučných a agentúrnych zmluvách.
Rok 2020 bol pre podnikateľov z väčšiny odborov náročný. Do akých oblastí sa v roku 2021 oplatí investovať?
O tom, ako sa darí sieti finančných poradcov MBI na českom a slovenskom trhu sme vyspovedali v Rozhovore týždňa jej jednateľa Igora Minjarika.
Najúspešnejšie globálne franšízy pochádzajú z oblasti gastronómie. V prvej 50 sú aj značky pôsobiace na tuzemskom trhu.
Franchisové systémy je možno rozdeliť podľa rôznych kritérií: druhu know-how, druhu hospodárskej činnosti či spôsobu organizácie systému.