Dvojjazyčná franšíza
Pre rozvoj na zahraničných trhoch si tento kanadský vzdelávací koncept zvolil cestu franšízingu. V strednej a východnej Európe by podľa plánov vedenia spoločnosti malo vzniknúť 50 vzdelávacích centier, od materských škôl až po stredné. Pomôcť s tým by na jednotlivých trhoch mali práve franšízoví partneri.
Prácu na realizácii plánov tím kanadskej siete už odštartoval. Na jeseň zahájila prevádzku škola v rumunskom Sibie. Tento rok ju budú nasledovať ďalšie materské a základné školy, a to v Rumunsku v Cluji a v Sofii v Bulharsku. „Náš vzdelávací model na báze franšízy chceme ponúknuť aj na Slovensku a v Česku,“ hovorí Yann Bidan, generálny riaditeľ Maple Bear pre strednú a východnú Európu. V oboch krajinách koncept hľadá master-franšízantov, ktorí by sa postarali o rozvoj konceptu na celom ich území, tiež jednotlivých franšízantov, ktorí by zahájili prevádzku jednotlivých škôl a škôlok.
Rozšírenie ponuky vďaka franšíze
V súčasnosti sa značke Maple Bear darí oslovovať dva typy partnerov. Na jednej strane majiteľov už fungujúcich súkromných škôl, ktorí chcú svojim študentom ponúknuť bilingválne štúdium, ale aj medzinárodne uznávanú metodiku výučby. Tiež pozorujú záujem zo strany podnikateľov či investorov, ktorí chcú vstúpiť do sektoru školstva a hľadajú vhodný vzdelávací program. „Náš model môže byť zaujímavý aj pre jazykové školy, ktoré chcú rozšíriť svoje pole pôsobnosti,“ dopĺňa Bidan s tým, že školy Maple Bear nie sú medzinárodné, ale miestne. Ponúkajú kanadskú metodiku dvojjazyčnej výučby v kombinácii s miestnymi osnovami.
A aká investícia čaká na záujemcu o obstaranie franšízy Maple Bear? Celkové náklady na vstupnú investíciu začínají na 45 tisícoch eur a môžu sa líšiť v závislosti na budove, krajine a rozsahu projektu. Táto hodnota zahŕňa franšízový poplatok. V súčasnosti centrála ponúka 30% zľavu na každého prvého franšízanta, ktorý otvorí prvú školu Maple Bear vo svojej krajine.

Prečítaj články

Hovorili sme s Radoslavom Kuleszom o vzdelávacej franšíze Coding Giants, ktorá rozvíja programovacie zručnosti mladých ľudí.
Vzdelávacej franšíze Edukido sa darí rásť. Najrýchlejšie to ide na Balkáne, záujem má aj o rozvoj na Slovensku.
Williama, princa z Walesu, zaujal koncept Young Engineers. Páči sa mu jeho prístup, ktorý v deťoch vzbudzuje nadšenie pre techniku. Zaujme aj franšízantov na Slovensku?
Vzdelávacia franšíza vstupom do týchto dvoch krajín posilňuje svoju pozíciu na európskom trhu. Nový partner môže napomôcť riešeniu nedostatku IT špecialistov.
„Vzdelávacie workshopy sú naším najžiadanejším produktom. Preto sa na ne zameriavame v novom obchodnom modeli pre franšízantov," hovorí Kamila Holody z Edukida.
Najčítanejšie

„Street food s možnosťou zostaviť si misku z čerstvých a zdravých surovín Bratislavčanov baví. Teraz sa franšíza rozrastá aj do ďalších miest a ponúka podnikat aj novým záujemcom.
Mail Boxes Etc. je franšíza pre vás, ktorí hľadáte podnikanie s medzinárodným úspechom. To je prípad aj Saši Cvetojeviča, master-franšízanta pre jadranský región. Čo záujemcom radí?
Každý deň ľudia pozrú na YouTube viac ako miliardu videí. Prečo to nevyužiť pre vlastný zisk?
Na trh vstupujú značkové predajne profesionálneho aj hobby náradia s premysleným systémom služieb. Podarí sa ukrajinskej franšíze rovnaký úspech ako doma?
Franchisová zmluva je základom na ktorom je postavený vzťah medzi franchisorom a franchisantom.