Ukrajina otvára dvere franšízám

Na jeseň vo Varšave / Niektoré nové franšízové koncepty pôvodom z Ukrajiny sa predstavia už na tradičnom franšízovom veľtrhu organizovanom spoločnosťou PROFIT system. Ten sa tento rok bude konať od 17. do 19. októbra v poľskom hlavnom meste.
Pondelok
12.08.2019
Najväčšia európska poradenská spoločnosť špecializujúca sa na franšízing PROFIT system nadviazala spoluprácu s Franchise Group, lídrom vo franšízovom poradenstve na Ukrajine.
 

V súčasnosti skupina PROFIT system podporuje franšízové koncepty v 13 krajinách strednej a východnej Európy, a tiež v Taliansku a Saudskej Arábii. Nový ukrajinský partner zjednoduší vstup zahraničným franšízorom na Ukrajinu a tiež do Kazachstanu, kde Franchise Group pôsobí. A to môže byť dobrá správa aj pre pôvodom slovenské franšízové siete, ktoré by chceli na ukrajinský a kazašský trh expandovať.

Na druhú stranu, ukrajinské značky získajú jednoduchší prístup na viac ako dvadsať západných trhov. Zmluva uzatvorená medzi oboma spoločnosťami sa týka spolupráce v oblasti poradenstva, právnych služieb, vydavateľstva a propagácie franšízingu.

Franchise Group je najväčšia ukrajinská poradenská spoločnosť špecializujúca sa na franšízing na Ukrajine. Zaoberá sa tvorbou a predajom franšízových konceptov. Spoločnosti združené v rámci Franchise Group pôsobia v niekoľkých odvetviach, napr. v potravinárskom priemysle, hotelierstve a gastronómii. „Naša stratégia rozvoja je založená na získaní silných miestnych partnerov, ktorí už na franšízovom trhu pôsobia,“  hovorí Michał Wiśniewski, generálny riaditeľ spoločnosti PROFIT system. „Vďaka tomu sa  naši klienti môžu spoľahnúť na odbornú podporu na nových trhoch. Zároveň naši partneri, ktorí využívajú stratégiu našej firmy, môžu ponúknuť svojim klientom pomoc v celoeurópskej expanzii,“ dodáva.

Prvé výsledky spolupráce s Franchise Group budú vidieť už na októbrovom franšízovom veľtrhu vo Varšave, kde sa predstaví niekoľko nových konceptov z Ukrajiny. Neznamená to však, že by mali záujem iba o rozšírenie svojho pôsobenia na poľskom trhu. Pre veľa z nich budú iste atraktívne slovenské franšízy. Miesto uspieť na ňom tu je,  aj to budú originálne franšízy, ktoré budú schopné slovenský trh obohatiť svojou ponukou.


Výhody pre obe strany / Spolupráca spoločnosti PROFIT system a Franchise Group zjednoduší vstup západných franšíz na Ukrajinu a do Kazachstanu. Ukrajinskí franšízori vďaka tomu tiež dostanú šancu využiť jednoduchší prístup na západný trh.