Franšíza a dropshipping

Na prvý pohľad sa môže zdať, že založiť si e-shop nie je nič zložité. Kto to skúsil, ten vie, koľkými otázkami, komplikáciami a ďalšími záležitosťami napr. skladovými zásobami či dodávkami produktov sa musia neustále zaoberať. Spoločnosť Kiwicode ponúka princíp internetového podnikania očistený od väčšiny týchto starostí. Ponúka riešenie pre všetkých, ktorí chcú svoj vlastný internetový obchod, starať sa iba o propagáciu a chod obchodu a podnikať kedykoľvek a kdekoľvek.
Kombinácia franšízy a tzv. dropshippingu je unikátna záležitosť, ktorá pre e-shopy otvára nové možnosti. Princíp je v podstate jednoduchý: ide o obchodnú spoluprácu medzi dvoma internetovými obchody, pričom jeden tovar predáva a druhý je výrobca, má sklady a je teda dodávateľom. Zakúpené tovary z e-shopu následne výrobca zasiela priamo zákazníkovi; tým sa franšízant vyhne mnohým nákladom a prirážkam. Zákazníci iste ocenia (pre nich) zaujímavé konečné ceny. V prípade franšízy od Kiwicode sa napojíte na unikátny systém, ktorý má milióny produktov skladom; marže a ceny nastavujete vy. Návratnosť investícií je veľmi rýchla, bežne činí 4 až 7 mesiacov.
„Prvá naša otvorená franšíza resp. internetový obchod, dosiahol za mesiac september reálny obrat 1 530 000 Kč (EUR 59 000),“ prezradzuje zástupca spoločnosti Kiwicode pán Dominik Paťha. „Návratnosť vložených investícií bola v tomto prípade neuveriteľný jeden mesiac od spustenia stránok e-shopu; vrátane príprav so stavbou e-shopu mal teda franšízant svoje financie späť za dva mesiace.“
Výhodou tohto typu vlastného internetového obchodu je vysoká miera slobody (podnikáte odkiaľkoľvek), nutná je chuť a záujem o tento druh podnikania, vlastný kapitál na začiatok, čo predstavuje jednorazový licenčný poplatok vo výške EUR 11 500 a následne mesačné franšízové poplatky 4 % z predaja. Franšízor za to ponúka odovzdanie know-how, marketingové a organizačné poradenstvo, produktové portfólio, manuál pre prevádzku e-shopu, vzhľad a funkcie e-shopu podľa predstáv franšízanta. Podľa Paťhy je však táto franšízová spolupráce ponúkaná na obmedzený počet licencií.
Prečítaj články

TAB Board chce rásť do ďalších regiónov Slovenska. Akých franšízantov hľadá a prečo rastie dopyt po zdieľaní skúseností a koučingu aj v dobe umelej inteligencie?
Keď sa povie franšízové podnikanie, väčšina z nás si predstaví väčšie mesto a gastro franšízu. Naturhouse dokazuje, že to ide aj inak. Ich koncept pracuje s vernými klientmi.
Franšízová sieť Bageterie Boulevard pokračuje v zvyšovaní počtu pobočiek. Po Česku chce pridať expanziu na Slovensku. Franšízantom sa ponúkajú nové príležitosti aj mimo Bratislavy.
Veľké franšízové značky medziročne rastú a vstupujú na nové trhy. Menším podnikateľom poskytujú šancu na udržateľný biznis formou spolupráce.
Stravovanie v krabičkách sa presadilo v slovenských domácnostiach aj kanceláriách. Ako na to ide česká franšíza FITeat?
Najčítanejšie

Každý deň ľudia pozrú na YouTube viac ako miliardu videí. Prečo to nevyužiť pre vlastný zisk?
Franšízová sieť Kaliforňan novo umožňuje rast aj zamestnancom. Zakladateľka Michaela Smrtičová opisuje, ako značka otvára cestu k podnikaniu bez nutnosti vysokej investície.
Dopyt po upratovacích, sťahovacích a remeselných službách je veľký. Ako z tejto situácie ťažiť vysvetlí Jiří Bártík, obchodný manažér medzinárodnej siete Extra Services.
Svetoznáma značka Starbucks začína zatínať drápy na tuzemskom trhu. Jej kávu si môžeme už vychutnať aj u nás.
Zoltán Vida je vyštudovaný telocvikár. Nikdy sa však tejto profesii nevenoval, stal sa z neho podnikateľ. Dnes prevádzkuje 3 reštaurácie McDonald´s.