VIP Biznis

VIP Biznis | 13.01.2017

Viete niečo? Predajte to!

Lukáš Hejlík je českej verejnosti známy predovšetkým ako herec. V poslednej dobe ho však čím ďalej viac zamestnávajú jeho podnikateľské projekty spojené s divadlom i gastronómiou.

Lukáš Hejlík je českej verejnosti známy predovšetkým ako herec. V poslednej dobe ho však čím ďalej viac zamestnávajú jeho podnikateľské projekty spojené s divadlom i gastronómiou.

VIP Biznis | 18.04.2016

Dôležité je sa nevzdať

Podnikateľské začiatky nie sú vždy ružové. Svoje o tom vie aj Martin Wallner a Tomáš Huber, zakladatelia a majitelia spoločnosti Mixit.

VIP Biznis | 12.05.2015

Karel Svoboda (TOI TOI): Slušnosť sa v podnikaní oplatí

Biznis sa má robiť seriózne, poctivo a aspoň s trochou nadhľadu. Nepríjemné podnikateľské prostredie nikomu neprospieva, myslí si Karel Svoboda, majiteľ spoločnosti TOI TOI, sanitárne systémy.

VIP Biznis | 06.02.2015

Tomáš Hanák: Podnikanie je namáhavé, ale prináša so sebou aj radosť

Túžba skúsiť niečo nové priviedla charizmatického herca Tomáša Hanáka k podnikaniu. V stredočeskom Nižbore si otvoril vlastnú krčmičku a má s ňou veľké plány.

VIP Biznis | 05.08.2014

Tomáš Čupr: Slevomat bol len začiatok

Začať podnikať by mal človek hlavne s rozmyslom. Vložiť všetok majetok do biznisu sa nemusí vyplatiť, hovorí Tomáš Čupr, zakladateľ serverov Slevomat, DámeJídlo.cz a Rohlík.cz.

VIP Biznis | 24.04.2014

Karel Janeček: Úspech si vyžaduje odvahu

Problémom českej spoločnosti je podľa zakladateľa Nadačného fondu proti korupcii Karla Janečka nedostatok odvahy. Fakt, že sa ľudia boja, je prekážkou úspechu a akéhokoľvek pokroku. Sám sa bez strachu púšťa do ďalších projektov a chce pomôcť demokracii v Česku.

VIP Biznis | 22.10.2013

Jannis Samaras: Kofola vsadila na franchisu

Každý šéf firmy je úplne iný. Každý má svoje metódy riadenia a motivácie zamestnancov, hovorí v rozhovore Jannis Samaras, spolumajiteľ a riaditeľ rodinnej firmy Kofola, ktorý sa môže pýšiť titulom podnikateľ roka 2011.

VIP Biznis | 16.07.2013

Zdeněk Pohlreich: Snaha a láska k úspechu nestačí

Gastronómia je biznis, v ktorom je šanca na úspech bez dlhoročných skúseností takmer nulová, hovorí šéfkuchár a podnikateľ Zdeněk Pohlreich. Sám má veľa skúseností i zo zahraničia, takže vie, o čom hovorí.

VIP Biznis | 10.05.2013

Radim Jančura: Podnikanie je o prekážkach

Radim Jančura začínal ako sprostredkovateľ au-pair pobytov v zahraničí. Postupom času vybudoval spoločnosť, o ktorej je mnoho počuť. A to nie len v súvislosti s autobusovou a vlakovou dopravou.

VIP Biznis | 27.09.2012

Linda Vavříková: Podnikanie mám v krvi

Každé podnikanie, úspech každej firmy závisí na ľuďoch. Preto je treba dať veľký pozor na dobrý výber tých správnych spolupracovníkov, hovorí Linda Vavříková, zakladateľka prvej firmy na zážitky v Českej republike Allegria.

VIP Biznis | 03.07.2012

Ondřej Bartoš: Deň D je potrebné využiť

Najväčšou chybou, ku ktorej inklinujú začínajúci podnikatelia, je neznalosť prostredia, v ktorom chcú pôsobiť. Dopúšťa sa jej veľmi často a opakovane, hovorí Ondřej Bartoš, súkromný investor a partner českej investičnej spoločnosti Credo Ventures.

VIP Biznis | 03.07.2012

Stanislav Bernard: Snažíme sa ísť vlastnou cestou

Vnímanie korupcie v Českej republike je veľmi pokrivené. Pokiaľ chce byť Česko v budúcnosti úspešné, musí sa v blízkej dobe mnoho zmeniť k lepšiemu. To si myslí Stanislav Bernard, spolumajiteľ známeho Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci.