Qjob

Informácie o franchisovém systému

popis franchisového systému

Qjob je inovatívny online trh C2C, ktorý ponúka hľadanie miestnych odborníkov na riešenie rôznych úloh a na vzájomné prepojenie odborníkov - profesionálov v odbore. Na platforme Qjob rýchlo nájdete spoľahlivého špecialistu vhodného pre danú prácu a až o 40% lačnejšie ako trhové ceny.
Na webe sa môžu zaregistrovať zákazníci aj profesionály. Registrovaný uživateľ môže byť svojim profilom zákazník aj profesionál. Zákazníci môžu vytvárať úlohy na základe požiadaviek, ktoré chcú vyriešiť, a zverejniť na webe.

Profesionály registrovaní v konkrétnej kategórii budú informovaní o nových pracovných miestach v tejto kategórii. Potom môžu urobiť ponuku. Zákazníci zhromáždia ponuky a môžu ďalej jednať s najsľubnejšími odborníkmi. Zákazníci môžu tiež prechádzať profesionálmi registrovanými v danej kategórii a požiadať ich o ponuku. Po konzultácii si zákazník vyberie špecialistu, ktorému príde potvrdenie ponuky a ostatní obdržia oznámenie o nezískaní objednávky.

Po dokončení úlohy môže profesionál úlohu na Qjob zatvoriť. Zákazník potvrdí dokončenie úlohy. Po dokončení sa obe strany môžu navzájom hodnotiť. Toto hodnotenie sa prejaví na ich profiloch a započíta se do ich hodnotenia.

Táto služba je v Maďarsku aktívna od januára 2020 a za 9 mesiacov sa na webe zaregistrovalo 20 000 užívateľov.

Zakladatelia spoločnosti Qjob majú za cieľ urýchliť medzinárodnú expanziu prostredníctvom partnerstva s franšízantmi. Príjemcovia majú možnosť kúpiť si konkrétne mesto (a aglomeráciu) alebo dokonca celú krajinu. Hlavní partneri (Master-franšízanti) kupujúci národné práva môžu predávať ďalšie franšízové práva (franšízantom).
Tento typ trhu pre profesionálov nie je novým konceptom, existuje niekoľko úspešných príkladov na západe (TaskRabbit, Thumbtack) a na východe (YouDo, Kabanchik). Podľa nedávnych údajov z prieskumu verejnej mienky, v súčasnosti  využíva online riešenie problémov iba asi 5–7% domácností, ale kvôli pandémii nastala zmena v  prístupe. To znamená, že existuje vysoký potenciál pre rozšírenie profesionálnych trhov.

Trh v strednej a východnej Európe je v tejto oblasti pomerne segmentovaný, neexistuje jednotná konsolidovaná značka, a to napriek opakovaným pokusom a miliónom investícií rizikového kapitálu.

Úspech obchodného modelu Qjob spočíva v skutočnosti, že kombinuje dynamiku a flexibilitu začínajúcich podnikov s výhodami klasického riadenia podniku, ktoré poskytuje miestne zastúpenie a správu prostredníctvom modelu franšízy a prispieva k úspechu našich partnerov.

Vlastné pobočky

Maďarsko - Budapešť

Obrázok pobočky systému
Informácie pre franchisantov

Podpora pre franchisantov

Svojim partnerom poskytujeme širokú škálu služieb, vrátane IT podpory, SEO a online marketingu, aj všeobecného manažérskeho poradenstva.

Vďaka modelu Qjob môže ktokoľvek zahájiť vlastné úspešne spustenie IT, a to aj bez súvisiacich obchodných skúseností. S našou podporou sa franšízanti môžu sústrediť na regionálny marketing.

5 dôvodov, prečo sa pripojiť k Qjob:

 1. Technologické riešenia:
  • Podporujeme vašu každodennú prácu s profesionálnym trhom ktoré sme vyvinuli. Prostredníctvom integrovanej stránky pre správu získate aktuálne informácie o obchodných procesoch.
 2. Rast a značka
  • Qjob je adynamický a rozvíja online obchod s výhodami technologického start-upu, postaveného na meniacich sa potrebách dnešných spotrebiteľov, zameraného na vzdialenú prácu a bezpečnú komunikáciu.
 3. Marketing
  • Marketingové aktivity spoločnosti Qjob sa sústredia na silnú, aktívnu komunikáciu a miestne PR, aby dosiahli najlepšie výsledky.
 4. Školenia
  • Poskytujeme podrobné školenia o štruktúre a fungovaní trhu a pomáhame ho prispôsobiť miestnym potrebám.
 5. Obchodné riešenia
  • Venujeme zvláštnu pozornosť vedomému obchodnému plánovaniu, preto poskytujeme interný program plánovania projektu, ktorý pomáha našim partnerom.

Nevyhnutná investícia na začiatku

Investičné náklady sú predmetom individuálnej dohody. Vychádza z miestneho obyvateľstva. Minimálny počet obyvateľov: 200 000.

Investícia sa skláda z nasledujúcich jednorázových a bežných položiek:

 • Franšízový poplatok: jednorazovo
 • Technická podpora: mesačný poplatok
 • Marketingový príspevok: mesačný poplatok
 • Royalty: 0% v prvom roku, po 13. mesiaci progresívne podľa obratu

Základné požiadavky

Franšízový koncept spoločnosti Qjob ponúka riešenie pre každého, kto chce zahájiť vlastný IT start-up pomocou už vyskúšaného a dobre fungujúceho obchodného modelu.

Nadobúdateľ franšízy je zodpovedný za nasledujúce:

 • Vstupný poplatok
 • Prevádzkovanie svojho operačného strediska v meste s minimálne 200 000 obyvateľmi
 • Použitie nástrojov vyvinutých franchisorom
 • Záväzok k dlhodobému obchodnému partnerstvu
 • Aktívny, otvorený prístup
 • Minimálne 2–4 hodiny voľného času každý deň pre správu projektu
 • Aspoň základná znalosť angličtiny

Informácie o franchisorovi

Webtech Group Kft.

H-1095 Budapest, Soroksári str. 44 2nd floor, Hungary

+36 309 380 892

robert@qjob.hu

qjob.hu

Kontaktná osoba pre záujemcov o licenciu

Róbert Kaszó

Zistite viac

Ak chcete získať viac informácií, vyplňte kontaktný formulár nižšie. Vaše údaje budú odovzdané priamo Qjob.

Správa
Meno a priezvisko *
Miesto *
Telefon *
E-mail *

Prečítaj články

Najčítanejšie

Informácie zadané v katalógu dodávajú samotné franchisové systémy. Pred podpisom zmluvy o spoluprácu by mal každý záujemca posúdiť ponuku danej firmy. Redakcia si vyhradzuje právo upraviť informácie o systémoch udávaných v katalógu. V prípade zistenia, že udávané informácie nie sú pravdivé či neaktuálne, prosíme kontaktuje redakciu.