Najčítanejšie

Franchising – čo to je?

Ak sa Vám pri vyslovení slova franchising vôbec niečo vybavuje, je to skvelé!

Stále je kam rásť

Rozhodoval sa medzi dvoma franšízovými značkami. Nakoniec jeho voľba padla na sieť obchodov s kozmetikou Yves Rocher. Od roku 2013 Pavol Lipovský funguje ako jej franšízant.

Starbucks na dosah

Svetoznáma značka Starbucks začína zatínať drápy na tuzemskom trhu. Jej kávu si môžeme už vychutnať aj u nás.

Raňajky šampiónov a hra o čas

Raňajky sú pre fast-foody novou výzvou. Po McDonald’s a Subway ich ponúkajú aj ďalšie franšízové značky ako KFC, Bageteria Boulevard či Ugo.

Nová IKEA vo virtuálnej realite

Švédska franšízová ikona IKEA testuje možnosť vyskúšať si nábytok v obchodoch vo virtuálnej realite. Plánuje aj ďalší rast medzinárodnej siete.

TOP 10 svetových franšíz

Najúspešnejšie globálne franšízy pochádzajú z oblasti gastronómie. V prvej 50 sú aj značky pôsobiace na tuzemskom trhu.

Costa Coffee nad Starbucks

Kaviarenský gigant uspel v medzinárodnej sfére. Bol vyhlásený za najlepší reťazec v rámci európskych kaviarní a občerstvení.

Niekoľko desiatok

Toľko pobočiek chce mať na slovenskom trhu franchisová sieť predajní pre domácnosť Kinekus.

Fornetti sa menia na Minit

České a slovenské prevádzky sa osamostatnili od maďarskej master-franšízovej matky. Obchody s pekárenskými výrobkami Fornetti sa premenujú na Minit.

Zmrzlináreň na kľúč

Na Slovensko chce so svojimi zmrzlinovými stánkami preniknúť sieť LODOstrefa. Je novinkou v Katalógu franšíz.

Franšíza a dropshipping

Kto chce prevádzkovať vlastný internetový obchod, má práve možnosť vďaka franšíze Kiwicode. Prichádza s inovátorským modelom dropshippingového systému.

Mobilná franšíza

Populárny koncept mobilných kaviarní Bike Café mieri na Slovensko. Úplne zariadená verzia bicykla stojí € 14 500.

McDonald´s členom SFA

Slovenská franchisingová asociácia sa rozrastá. Jej rady rozšíril aj najznámejší fastfoodový reťazec.

Zarábajte s úsmevom

Bielenie zubov u nás ponúka značka Smilepoint. Chce dať šancu aj ďalším podnikateľom.

Franchisová zmluva

Franchisová zmluva je základom na ktorom je postavený vzťah medzi franchisorom a franchisantom.

Najväčší franšízový veľtrh v strednej Európe sa blíži

Počas troch dní od 18. do 20.10.2018 sa vo Varšave predstaví 200 úspešných franšízových značiek. Očakávaná návštevnosť 16. ročníka Franchise Expo je aj tento rok okolo sedem tisíc ľudí.

Podnikanie si vyžaduje odvahu

O príjmoch franšízantov McDonald’s kolujú legendy. Prezradíme vám, ako to reálne je. Predstavíme 10 nových franšíz roku 2017 v rôznych odboroch. Poradíme vám, ako si vybrať firmu a čo by ste mali hľadať v operačnom manuáli. Krok za krokom s vami otvoríme realitnú kanceláriu, výživovú poradňu, predajňu kvalitných potravín a reštauráciu. Bratia Tomáš a Lukáš Sedláčkový vám prezradia, ako vidia podnikanie v Česku.

Definícia franchisingu

Franchising je systém istého druhu licenčných zmlúv, ktoré sa stávajú čím ďalej tým obľúbenejšími v oblasti podnikania. Do franchisingu je možné zahrnúť i rôzne typy podnikania založeného na distribučných a agentúrnych zmluvách.

10 krokov k založeniu firmy

Ak sa rozhodnete podnikať na vlastnú päsť, máte na výber dve možnosti. Môžete otvoriť vlastný podnik alebo podnikať formou franchisy. V nasledujúcich krokoch Vám poradíme, ako založiť vlastnú firmu.

Chuť leta

Na mrazené dezerty stavil franchisový koncept Ice’n’go. Novo sa nachádza v Katalógu franchis.

Starbucks mení stratégiu

Americká sieť franšízových kaviarní oznámila celosvetovú expanziu. V rámci čínskeho trhu sa počíta s 5 tisícmi nových kaviarní.

Obchod pre deti so šarmom

Franšízanti Coccodrillo nemusia nakupovať tovar na predajňu, bezplatný majú i odvoz nepredaných kusov detskej konfekcie.

Pan Kashtan priamo z pece

Predajca pečených gaštanov hľadá na Slovensku master-franchisanta.

Najlepšie franšízy sveta 2017

Jednotkou roku je 7-Eleven. Medzi najlepšie franšízy sveta patrí Dairy Queen, či Subway, ktoré nájdete v našom Katalógu franšíz.

Rekordman medzi franšízami

Známa značka Subway sa pravidelne objavuje na čele TOP 100 najlepších svetových franšíz. Príležitosť ponúka stále aj podnikateľom u nás.

Kvalitná komunikácia sa vracia

Centrá na bielenie zubov Smilepoint sa na Slovensku rýchlo rozrastajú. Aj vďaka franšízantke z Popradu Zuzane Kriššákovej má spoločnosť už 15 pobočiek.

Pizza zo Slovenska

Franchisová sieť Pizza Mizza sa rozrastie v lete o ďalšiu reštauráciu v Bratislave. Bude sa nachádzať v Petržalke.

Základné pojmy franchisingu

V samostatnom franchisingu je niekoľko základných pojmov, ktoré by mal poznať každý, kto sa o tento spôsob podnikania aspoň trocha zaujíma.

Koľko stojí franchising?

Už ste vykonali voľbu franchisovej siete, o ktorej nákup licencie máte záujem. Pred podpisom zmluvy si pre vlastné bezpečie spočítajte, či finančne unesiete nákup licencie a priebežné náklady na prevádzku podniku. Stručne povedané: sami si skúste spočítať celkové náklady na investíciu.

Čajová franšíza ako investícia

Markéta Puzrlová bola štátnou úradníčkou, keď sa rozhodla postaviť sa na vlastné nohy. Ako franšízantka nemeckej značky TeaGschwendner sa cíti voľná a slobodná.